Historie klubu

Vznik klubu se datuje k roku 2004. Na počátcích byly nesmělé pokusy v podobě zájmových kroužků na škole. Kluci hráli v tělocvičně florbal pro zábavu a nikoho v té době nenapadlo, že se tento sport rozvine na naší škole takovou silou. První větší impuls přišel od p. profesora Svobody, který učil na Gymnáziu Uničov a měl kontakty na olomoucký florbal. V té době hrál florbal se žáky Gymnázia Uničov a to Olomouckou školní ligu. Díky němu jsme se zúčastnili druhé části této soutěže. Celkové 9. místo bylo v roce 2004 úspěchem.

Rok 2005 – nastal velký zlom. Se souhlasem ředitele školy M. Žůrka jsme se přihlásili jako naprostí amatéři do Olomoucké ligy starších žáků. Nikdo z nás nevěděl, co nás čeká. Výsledek tomu nakonec odpovídal – celkové 6. místo bylo maximum.

Následující sezóna, rok 2006/2007, byla daleko úspěšnější. Opět bylo přihlášeno pouze družstvo starších žáků. Na umístění mezi nejlepšími jsme sice nedosáhli, ale už jsme byli schopni hrát vyrovnané zápasy a na turnaje vyjíždět ve větším počtu hráčů, florbal začal být ve škole čím dál populárnější.

Sezóna 2007/08 byla zlomová. Na školu přišel nový učitel (M. Zíka), kterého tento sport zaujal tak, že se zrodilo další družstvo – mladší žáci. Nový trenér znamená nový impuls, a tak se i stalo. Neskutečná sezóna – mladší žáci – 1. místo, starší žáci – 2. místo. Jak to bude dál?

Přišel rok 2008/2009. V té době už se pomalu schylovalo k tomu, že v Uničově zůstane pouze jeden florbalový oddíl. Snaha sjednotit oddíly ZŠ U Stadionu a Gaudolino Uničov se však nepodařilo. Jak však dát dohromady oheň a vodu? To nejde. Oba trenéři měli své představy. A tak, když nedošlo ke shodě, pod ZŠ U Stadionu Uničov vzniká další tým – junioři. V Uničově jsou v tu chvíli dvě družstva, která hrají stejnou soutěž. Přitom stačilo tak málo… Junioři končí ve své premiéře na 5. místě, mladší žáci na 2. místě a starší žáci na 3. místě.

Rok 2009/2010 – další milník. Přidává se družstvo dorostenců, mužů a elévů. Gaudolino Uničov končí, část hráčů odchází do Troubelic a zbytek začíná trénovat pod L. Čížkem. Výsledek na konci sezóny  - elévové: 9 turnajů a z toho 3x  první, 3x  druzí a 3x  třetí. Mladší žáci skončili na 4. místě. Starší žáci, dorostenci, junioři shodně obsadili 3. místo. Muži? Nejvíce sledovaná kategorie splnila cíl nastoleným trenérem, kterým byl postup do vyšší soutěže. Zisk 2. místa a postup byl krásnou tečkou za touto úspěšnou sezónou.

Rok 2010/2011 – muži A vyhráli Olomouckou ligu a slavili postup do 3. ligy, divize VII. V této sezóně již má oddíl celkem 8 družstev. Je založen tým mužů B, kde se dává prostor i nadějným juniorům. Výsledkem je 2. místo v Olomouckém přeboru. Nejkrásnější tečku za sezónou ovšem dávají junioři. Vyhrávají svou soutěž a přímo postupují do 2. ligy, divize IV. Dorostenci v této sezóně hrají souběžně dvě soutěže. Tu vyšší – 1.ligu, opouštíme, v té druhé získáváme pěkné 3. místo. Starší žáci prožívají tuto sezónu těžkou krizi. Výsledkově čtvrtá příčka je spíše úspěchem, neboť hra družstva byla velmi špatná. Teprve konec sezóny naznačil zlepšení. Mladší žáci navázali na minulé úspěchy a střídavě se umísťovali na turnajích mezi nejlepšími třemi týmy. Elévové byli ještě lepší a ve většině turnajů hráli prim.

Rok 2012/2013 – muži si zopakovali své umístění z loňské sezóny, kdy obsadili 3 příčku. Rezerva mužů nakonec svou pouť Olomouckou ligou završila 7 místem. Junioři nezopakovali své předešlé výkony a po dvou letech opouštějí 2 ligu. Adekvátní náhradu však našli v kategorii dorostenců. Ti vyhráli nejen 2. ligu dorostenců, divize VII, ale v baráži uspěli proti Českému Těšínu a slavili postup o 1 ligy, divize IV. Starší žáci opět vyhráli Olomouckou ligu. V prvním kole MČR se umístili na páté příčce. Mladší žáci odehráli 9 turnajů36 zápasů (25 vítězných, 2 remízy, 9 porážek) - 3x 1. místo,  5x 2. Místo, 1x 5. místo. Elévové odehráli také 9 turnajů – 35 zápasů (25 vítězných, 2 remízy, 8 porážek) – 3x 1. místo, 4x 2. místo, 2x 3. místo. Ovšem největší pozitivum této sezóny bylo otevření úplně nejmladší kategorie, a to přípravky. Pod vedením R. Čundrleho se začínalo od nuly i hráčské zázemí bylo minimální, ale konec sezóny ukázal, že to byl krok správným směrem. Základna se zvětšila a samotná hra šla nahoru.