Předpis soutěže Olomoucká liga mladších žáků  (70Z2-A)

pro ročník 2023/2024

• Systém soutěže: Herní systém 5+1.

15 družstev, jednodenní turnaj dle rozpisu.

• Úprava pravidel: 2-minutová a (2+2)-minutová vyloučení budou nahrazena trestným střílením. Družstva si během přestávky nemění strany.

• Pořadatelství: Oddíl FBC Přerov pořádá 2 turnaje, ostatní družstva pořádají 2 turnaje. Pořadatel hradí všechny náklady na turnaj včetně výplaty a cestovních náhrad rozhodčích.

• Hodnocení výsledků: Nevede se dlouhodobá tabulka soutěže. !!! Výsledky zápasů se zapisují do FISu !!!

!!! Předání cen družstvům ani vyhlášení pořadí zúčastněných družstev není povinné. !!!

• Hrací čas: 2 x 10 minut (čistý čas), 2 minuty přestávka, minimální čas na jedno utkání je 35 minut.

• Hrací dny: Hrací dny jsou sobota nebo neděle dle Rozpisu utkání.

Hrací den musí družstvo nahlásit v termínu pro dodání potvrzení o zajištění haly – tj. do 20. července. K žádosti o změnu termínu na jiný víkend, podané do 20. července je nutno přiložit souhlas všech zúčastněných družstev a důvod žádosti.

Dohoda oddílů o změně termínu utkání, bude při dodržení všech ustanovení článku 9 Soutěžního řádu florbalu schválena.

• Časy začátků utkání: Sobota i neděle nejdříve v 800 hod. nejpozději ve 1800 hod. Turnaj nesmí být rozdělen vloženým utkáním jiné  soutěže. Jiné časy nebo případné rozdělení turnaje podléhají schválení.

• Věkové kategorie: Mladší žáci (ročník 2011 a 2012), elévové (ročník 2013 a 2014) a hráčky (ročník 2010 až 2014).

• Startovné: 3.000,- Kč

• Soutěžní kauce: 2.000,- Kč

• Hala a hřiště: Hala minimálně kategorie VI. Hraje se na hřištích o rozměrech min. 32 x 16 m až max. 36 x 18 m. Pořadatel je povinen postavit maximální rozměr, který dovoluje sportovní hala.

• Branky: Hraje se na brankách dle pravidel florbalu snížených od horní tyče o 15 cm.

• Trenérské vedení: Trenér licence D.

• Rozhodčí: Odměna 150 Kč. Cestovné viz Předpis o vyplácení cestovních náhrad v soutěžích OL a MS kraje.

• Důležité: Pro oddíly, které mají v soutěži více družstev. Hráč může v jeden den nastoupit pouze za jedno družstvo mladších žáků. Výjimkou je start brankáře, který může nastoupit za jiné družstvo svého oddílu jako hráč v poli a naopak.

• Upozornění: Pořádající družstvo zabezpečí vyplnění elektronického zápisu generovat z něj generovat z něj pouze soupisky, členy realizačních týmů, jméno zadavatele on-line přenosu, konečný výsledek utkání, čas začátku a konce utkání. V případě technických problémů se jako náhradní řešení použijí papírové zjednodušené zápisy o utkání.