Předpis soutěže Olomoucká liga přípravek

Herní systém 3+1 na dvou hřištích

10 družstev, jednodenní turnaj dle rozpisu.

Herní systém 3+1 na jednom hřišti

5 družstev, jednodenní turnaj dle rozpisu.

• Úprava pravidel: 2-minutová a (2+2)-minutová vyloučení budou nahrazena trestným střílením. Družstva si během přestávky nemění strany.

• Pořadatelství: Oddíly Asper Šumperk, FBC Hranice, FBC ZŠ Uničov a FBS Olomouc pořádají 3 turnaje, ostatní družstva pořádají 2 turnaje. Pořadatel hradí všechny náklady na turnaj včetně výplaty a cestovních náhrad rozhodčích.

• Hodnocení výsledků: Nevede se dlouhodobá tabulka soutěže. !!! Výsledky zápasů se zapisují do FISu !!!

!!! Předání cen družstvům ani vyhlášení pořadí zúčastněných družstev není povinné. !!!

• Hrací čas:

1 hřiště: 2 x 8 minut (čistý čas), 2 minuty přestávka, minimální čas na jedno utkání je 30 minut.

2 hřiště: 2 x 12 minut (čas se nezastavuje, zastavuje se pouze při zranění), 2 minuty přestávka, minimální čas na jedno utkání je 30 minut.

• Hrací dny: Hrací dny jsou sobota nebo neděle dle Rozpisu utkání. Hrací den musí družstvo nahlásit v termínu pro dodání potvrzení o zajištění haly – tj. do 20. července. K žádosti o změnu termínu na jiný víkend, podané do 20. července je nutno přiložit souhlas všech zúčastněných družstev a důvod žádosti. Dohoda oddílů o změně termínu utkání, bude při dodržení všech ustanovení článku 9 Soutěžního řádu florbalu schválena.

• Časy začátků utkání: Sobota i neděle nejdříve v 800 hod. nejpozději ve 1800 hod. Turnaj nesmí být rozdělen vloženým utkáním jiné soutěže. Jiné časy nebo případné rozdělení turnaje podléhají schválení.

• Věkové kategorie: Přípravka (ročník 2015 a 2016), hráčky (ročník 2014 až 2016) a mladší (min. věk 5 let v den utkání).

• Startovné: 2.000,- Kč

• Soutěžní kauce: 1.000,- Kč

• Hala a hřiště: Minimálně kategorie VI. Hraje se na hřištích o rozměrech min. 18 x 10 m, max. 22 x 12 mPořadatel je povinen postavit maximální rozměr, který dovoluje sportovní hala. Povinně vyznačeny pouze branková čára (2 až 2,5 m od zadního mantinelu) a body pro vhazování. Středová čára je pouze vylepená na mantinelu, brankoviště být vyznačeno nemusí.

• Branky: Hraje se na certifikované branky velikosti 90 x 120 cm.

• Trenérské vedení: Trenér licence D.

• Rozhodčí: Odměna 150 Kč. POZOR !!! na každém hřišti píská jeden rozhodčí !!! Cestovné viz Předpis o vyplácení cestovních náhrad v soutěžích OL a MS kraje.

• Důležité: Pro oddíly, které mají v soutěži více družstev.

Hráč může v jeden den nastoupit pouze za jedno družstvo přípravky. Výjimkou je start brankáře, který může nastoupit za jiné družstvo svého oddílu jako hráč v poli a naopak.

• Upozornění: Pořádající družstvo zabezpečí vyplnění elektronického zápisu generovat z něj generovat z něj pouze soupisky, členy realizačních týmů, jméno zadavatele on-line přenosu, konečný výsledek utkání, čas začátku a konce utkání. V případě technických problémů se jako náhradní řešení použijí papírové zjednodušené zápisy o utkání.