Předpis soutěže Olomoucká liga starších žáků

pro ročník 2023/2024

• Podmínky účasti v Lize starších žáků - skupina 7A pro sezónu 2024/2025:

Půjde o otevřenou soutěž, do které mohou oddíly přihlašovat pouze jedno družstvo.

Oddíl může do soutěže přihlásit družstvo pouze v případě, že se v předchozím ročníku účastnil soutěže kategorie starších žáků.

V případě přihlášení více než 10 družstev budou do soutěže zařazena družstva v pořadí podle konečného umístění ve všech soutěžích starších žáků v soutěžním ročníku 2023/2024.

Přednost dostane vítěz Olomouckého přeboru starších žáků.

• Systém soutěže:

Základní část (ZČ):

8 družstev, 1x každé s každým, jednodenní turnaj, družstva sehrají utkání dle rozpisu.

Nadstavbová část - Liga starších žáků - skupina 7:

Hraje 1. a 2. družstvo po ZČ ze skupiny 7A a 1. až 3. družstvo po ZČ ze skupiny 7B, 3x každé s každým. Body a skóre ze ZČ se nepřebírají.

Nadstavbová část - Olomoucká liga starších žáků:

Hraje 3. až 8. družstvo po ZČ, 2x každé s každým. Body a skóre ze ZČ se nepřebírají.

• Pořadatelství:

7 družstev pořádá 1 turnaj, družstvo SAMIGAS FBS Olomouc žádný. Družstvo SAMIGAS FBS Olomouc přispívá každému účastníkovi soutěže částkou 1400,- Kč. Pořadatel hradí všechny náklady na turnaj včetně výplaty a cestovních náhrad rozhodčích.

4 družstva pořádají 1 turnaj, 1 družstvo 2 turnaje. Družstva, která pořádají 1 turnaj, přispívají pořadateli 2 turnajů částkou 2100,- Kč. Pořadatel hradí všechny náklady na turnaj včetně výplaty a cestovních náhrad rozhodčích.

Každé družstvo pořádá 1 turnaj, Pořadatel hradí všechny náklady na turnaj včetně výplaty a cestovních náhrad rozhodčích.

• Hodnocení soutěže: Za vítězství se družstvu do tabulky přidělují 3 body; v případě nerozhodného výsledku se oběma družstvům přiděluje 1 bod.

• Hrací čas: 3 x 12 minut (čistý čas), 3 minuty přestávka, minimální čas na jedno utkání je 70 minut. Minimální doba mezi začátky utkání jednoho družstva je 90 minut.

• Hrací dny: Hrací dny jsou sobota nebo neděle dle Rozpisu utkání. Hrací den musí družstvo nahlásit v termínu pro dodání potvrzení o zajištění haly – tj. do 20. července. K žádosti o změnu termínu na jiný víkend, podané do 20. července je nutno přiložit souhlas všech zúčastněných družstev a důvod žádosti. Dohoda oddílů o změně termínu utkání, bude při dodržení všech ustanovení článku 9 Soutěžního řádu florbalu schválena.

• Časy začátků utkání: Sobota i neděle nejdříve v 800 hod. nejpozději ve 2000 hod. Jiné časy podléhají schválení.

• Postup: 1. a 2. družstvo po konci Nadstavbové části - Ligy starších žáků - skupina 7 přímo na finálový turnaj MČR (3. - 5.5.2024).

• Věkové kategorie: Starší žáci a starší žákyně (ročník 2009 a 2010), mladší žáci a mladší žákyně (ročník 2011 a 2012) - při zachování platnosti pravidla 50 % hráčů z aktuální soupisky či mladší mužské kategorie.

• Startovné: 4.000,- Kč

• Soutěžní kauce: 2.500,- Kč

• Hala a hřiště: Hala minimálně kategorie VI. Hraje se na hřištích o rozměrech min. 34 x 16 m až max. 36 x 18 m. Pořadatel je povinen postavit maximální rozměr, který dovoluje sportovní hala.

• Trenérské vedení: Trenér licence C – platí pro družstva, která nestartují v soutěži prvním rokem. Trenér licence D.

• Rozhodčí: Odměna 300,- Kč, v případě odehrání utkání samostatně mimo turnaj odměna 400,- Kč. Cestovné Předpis o vyplácení cestovních náhrad v soutěžích OL a MS kraje.

• Upozornění: Pořádající družstvo zabezpečí vyplnění elektronického zápisu generovat z něj minimálně soupisky, členy realizačních týmů, branky, vyloučení hráčů, time-outy, nástupy brankářů, střídání brankářů a čas brankářů na hřišti, jméno zadavatele on-line přenosu, čas začátku a konce utkání. V případě technických problémů se jako náhradní řešení použijí papírové zápisy o utkání.