Předpis soutěže 2. liga juniorů - skupina 7A (7XJ2 - A)

pro ročník 2023/2024

• Vstup do celostátní soutěže juniorů:

Do celostátní soutěže juniorů je možné se přihlásit při splnění podmínek stanovených v předpisu této soutěže.

• Podmínky účasti v 2. lize juniorů – skupina 7 pro sezónu 2024/2025:

Půjde o otevřenou soutěž, do které mohou oddíly přihlašovat pouze jedno družstvo.

Oddíl může do soutěže přihlásit družstvo pouze v případě, že se v předchozím ročníku účastnil soutěže kategorie juniorů.

V případě přihlášení více než 11 družstev budou do soutěže zařazena družstva v pořadí podle konečného umístění ve všech juniorských soutěžích v soutěžním ročníku 2023/2024.

Přednost dostanou družstva z nejvyšší soutěže juniorů a vítěz 3. ligy juniorů - skupiny 7.

• Systém soutěže:

Základní část (ZČ):

7 družstev, 3x každé s každým, jednodenní turnaj, družstva sehrají utkání dle rozpisu.

Final four:

Hraje 1. a 2. družstvo po konci soutěžního ročníku ze skupiny 7A a ze skupiny 7B (4. nebo 5.5.2024), jednodenní turnaj.

Systém: semifinále (1A - 2B, 1B - 2A), poražení ze semifinále hrají o 3. místo, vítězové hrají finále; pokud se nerozhodne v základní hrací době, následuje 5minutové prodloužení dle pravidel florbalu, končící případným vstřelením branky; pokud o vítězi nerozhodne ani prodloužení, následují trestná střílení dle pravidel florbalu.

• Pořadatelství:

Základní část (ZČ): 5 družstev pořádá 2 turnaje, družstva Fbc Excalibur Šternberk a FBS Olomouc 1 turnaj. Družstva Fbc Excalibur Šternberk a FBS Olomouc přispívají družstvům pořádajícím 2 turnaje částkou 2000,- Kč. Pořadatel hradí všechny náklady na turnaj včetně odměny a cestovních náhrad rozhodčích.

Final four: Turnaj pořádá družstvo s nejvyšším bodovým průměrem na utkání z obou skupin. Ostatní družstva přispívají pořadateli částkou 2800,- Kč. Pořadatel hradí všechny náklady na turnaj včetně výplaty a cestovních náhrad rozhodčích.

• Hodnocení soutěže: Za vítězství se družstvu do tabulky přidělují 3 body; v případě nerozhodného výsledku se oběma družstvům přiděluje 1 bod.

• Hrací čas: 3 x 15 minut (čistý čas), 3 minuty přestávka, minimální čas na jedno utkání je 90 minut, umožnit družstvům 5 minutovou rozcvičku na hřišti. Minimální doba mezi začátky utkání jednoho družstva je 120 minut.

• Hrací dny: Hrací dny jsou sobota nebo neděle dle Rozpisu utkání.

Hrací den musí družstvo nahlásit v termínu pro dodání potvrzení o zajištění haly – tj. do 20. července. K žádosti o změnu termínu na jiný víkend, podané do 20. července je nutno přiložit souhlas všech zúčastněných družstev a důvod žádosti.

Dohoda oddílů o změně termínu utkání, bude při dodržení všech ustanovení článku 9 Soutěžního řádu florbalu schválena.

• Časy začátků utkání: Sobota i neděle nejdříve v 800 hod. nejpozději ve 2000 hod. Jiné časy podléhají schválení.

• Věkové kategorie: Junioři a juniorky (ročník 2005 a 2006), dorostenci (ročník 2007 a 2008) - při zachování platnosti pravidla 50 % hráčů z aktuální soupisky či mladší mužské kategorie.

• Startovné: 4.500,- Kč

• Soutěžní kauce: 3.000,- Kč

• Hala a hřiště: Hala minimálně kategorie V. Hraje se na hřištích o rozměrech min. 36 x 18 m až max. 40 x 20 m. Pořadatel je povinen postavit maximální rozměr, který dovoluje sportovní hala.

• Trenérské vedení: Trenér licence C.

• Rozhodčí: Odměna 400,- Kč. Cestovné viz Předpis o vyplácení cestovních náhrad v soutěžích OL a MS kraje.

• Upozornění: Pořádající družstvo zabezpečí vyplnění elektronického zápisu generovat z něj minimálně soupisky, členy realizačních týmů, branky, vyloučení hráčů, time-outy, nástupy brankářů, střídání brankářů a čas brankářů na hřišti, jméno zadavatele on-line přenosu, čas začátku a konce utkání. V případě technických problémů se jako náhradní řešení použijí papírové zápisy o utkání.