Uničov veze z Olomouce vybojovaných 6 bodů !!!

07.03.2011 16:35

FBC PLAYMAKERS PROSTĚJOV – FBC UNIČOV  4:5 (0:2, 2:3, 2:0)

Uničovští junioři se v nedělním ránu vydali do Olomouce. Počasí zimní, vítr foukal a to byla zřejmě předzvěst velmi mrazivého výkonu Uničova. Prvním soupeřem jim byl stále se lepšící a nebezpečný tým Playmakers. Od úvodního buly nebylo vůbec zřejmé, kdo je leader tabulky. Neskutečně špatné přihrávky v obranném pásmu nabídly šanci ke skórování soupeři. Dva faktory zapříčinily, že jsme neinkasovali. 1: Naprosto vychýlená muška Prostějova za 2: Skvělý výkon A. Pavláta v brance. Ve 3. minutě je nám poskytnuta početní výhoda. T. Zach ji zužitkuje a hned je veseleji – 1:0. Jenže přetahovaná pokračuje dál. Útok působí bezradně a šance se dají spočítat na prstech jedné ruky. Zvlášť dorostenci působí velmi zmateně a vůbec nepodporují obranu. 12. minuta – nejkrásnější akce Uničova. L. Havlíček přihrává P. Šenkovi, ten mu vrací a prvně jmenovaný uklízí míček do klece – 2:0. Druhá třetina je „one man show“ R. Jonáše – chyby a dvojnásobné vyloučení. Prostějov zvýšil tlak a při jeho jedné akci  R. Jonáš raději volí nedovolený zákrok. Oslabení nezvládneme a skóre se mění – 2:1. Další špatná rozehrávka, přečíslení, ale naštěstí střela míří vedle. O chvíli totéž. Z ničeho pak udeří P. Janoušek po přihrávce T. Šaldy. O 40. vteřin vlní síťku počtvrté T. Zach. A v osmé minutě L. Havlíček po spolupráci s O. Urbanem zvyšuje na 5:1. Kdo čekal další gólový nášup byl zklamaný. Pro Uničov naprostá labutí píseň. Nedovolený zákrok P. Janouška a opět inkasujeme. V desáté minutě zbytečně oplácí u mantinelu R. Jonáš, který předtím ztratil v souboji míček. Poprvé v tomto střetnutí oslabení ustojíme. Jenže… Ne a ne chytit nějaký rytmus. Prostějov se postupně dostává do hry a zle nám zatápí (a to nás zdražení tepla teprve čeká). Na druhou stranu kontruje T. Šalda, P. Janoušek či P. Galetka, ale vyslané střely či dorážky na brankovišti řeší s přehledem brankář. I Rumcajs by mířil svými žaludy lépe. Na druhé straně zvoní břevno po střele R. Rully. S blížícím se koncem hrajeme hůř a hůř. 10:53 střela kapitána Playmakers V. Krajča jde do tyčky. Od ní míček naráží do „půlek“ A. Pavláta a šourá se za brankovou čáru, až se tam došourá. Trable pokračují – 11:49 a tahoun Prostějova J. Hloch snižuje na 5:4. Naprosto nechytatelná střela. Posledních 11 vteřin už na štěstí nějak „ukopeme“ a tři body jsou doma. Hrát dál, tak nevím, nevím. Zisk bodů pro Playmakers byl hodně blízko.

FBC LIPNÍK – FBC UNIČOV  2:6  (0:2, 1:3, 1:1)

Druhé utkání nás svedlo s Lipníkem. Tým, který se sice krčí na posledním místě tabulky, ale pohled na naši hru s Playmakers neskýtal příliš optimismu. Lipník od začátku nasadil presink dvou až tří hráčů a to není příliš zvykem. I tak jsme však zvládli úvod skvěle. P. Janoušek jako první rozvlnil síťku a otevřel skóre – 1:0. Ještě více jsme přitlačili a výsledkem byla individuální akce Z. Mazáka, který zvýšil na 2:0. Co lze říci ke zbytku třetiny? Jak neproměnit „tutovky“ bylo neuvěřitelné. Postupem času si zachytal i P. Šenk, ale v první třetině to bylo velmi sporadické. Což předváděl i svým „hýžďovým posezem“,  (těžká nuda), v brance. Druhá třetina pokračovala v naší zlepšené hře. To se ukázalo i na změně skóre. Náběh P. Galetky na levou stranu hřiště, střela – 3:0. I lajna dorostenců hraje daleko lépe a vytváří si šance, ale V.Crhonek nebo Z. Mazák je nevyužívají. 8. minuta – D. Krejčí svým typickým „krátkým“ během prošel skrz hřiště a vystřelil. Jeho nejlepší moment dnešního turnaje. Zřejmě byl stále myšlenkami v Alpách a to měl jít střídat… Míček se zatřepotal v síti – 4:0. Mezitím P. Šenk zasahoval proti rychlým výpadům Lipníka, ale zatím to ustál. V čase 8:34 získává míček T. Šalda, náběh na střed hřiště a to malé bílé vlní pravý horní růžek. I pavoučci tam zapomenutí raději utekli. Ve 12. minutě chybuje T. Zach. P. Šenk první nájezd ustál, ale ten druhý už ne – 1:5. V úvodu závěrečné dvanáctiminutovky Lipník vycítil šanci na zvrat. Napadá s daleko větší intenzitou a na počátku třetí minuty snižuje na 2:5. Trenérům se v té chvíli promítá průběh minulého zápasu. Čtvrtá minuta a P. Galetka připomíná profesionálního klepače koberců. Dvě super šance „naklepe“ do hrudi dobře postaveného gólmana Lipníka. Naštěstí už další komplikace nepřipouštíme i když několikrát míček profičí kole konstrukce naší branky. Mezitím P. Janoušek míří vedle a totéž kopíruje i T. Šalda. V závěru bere osud do svých rukou T. Zach a upravuje na konečných 6:2. Ke konci střetnutí L. Havlíček zastupuje P. Šenka v brance a kryje vystřelený míček svým tělem. Super! Trpět, nehrát, vidět chyby, nenahrát si, nerozehrát: Je prostě úžasné, že Mourinho má ještě tak bujarou kštici. Jinak nelze nezmínit opětovnou návštěvu R. Jonáše na trestné lavici, byl tam dnes jak doma. Střídačky týmů by měly být lépe označeny…