Muži v premiéře Olomouckého přeboru vítězně

21.09.2009 10:20

HC Jamajka Kojetín – FBC ZŠ U Stadionu Uničov  4:7 (2:2,2:2,0:3)

V premiéře  Olomouckého přeboru mužů se proti hráčům Uničova postavili hráči Kojetína. Při pohledu na soupisky obou týmů (Jamajka – 9 hráčů, Uničov 16),  se čekalo,že hráči Uničova ve žlutých dresech budou hrát prim.  Bohužel se to nepotvrdilo. V úvodu utkání sice M. Macho střílí vedoucí gól po přesné přihrávce L. Jemelky. Následně další šance spalují P. Sladomel, J. Večeřa, kteří tím rozchytávají soupeřova brankáře. Obránci Jamajky rozvážně rozehrávají a přihrávkami o mantinel posílají útočníky do přečíslení. Naše hra je příliš statická a důsledkem této naší „nemastné, neslané“ hry je v 8. minutě stav 1:1. Střela z pravé strany zapadla do sítě naší branky. Naštěstí minutu poté se trefuje klíčový hráč utkání J. Večeřa. Po ose – Šenk – Vrána – Večeřa zvyšuje na 2:1. Od tohoto stavu jakoby na hráče ve žlutých dresech padla „černá  deka“ . Za sekání je v 10. minutě vyloučen Š. Müller a soupeř  po nedůsledném odehrání míčku v brankovišti  J. Hodulákem srovnává stav na 2:2. Toto skóre svítí na světelné tabuli i po siréně,která končí 1. třetinu. Začátek druhého dějství je opět v režii soupeře. Naši útočníci staticky čekají na míček ,obránci nemají komu rozehrát a Kojetín se díky špatné rozehrávce od P Hejla a  J . Hoduláka dvakrát zmocňuje míčku a otáčí skóre na 4:2 pro svoje barvy. Na světelné tabuli svítí čas 4:24. V tomto čase si bere vedoucí družstva  Uničova time-out. Bohužel minutu nato jdeme do oslabení. Jamajka však přesilovku hraje velmi špatně. Ke konci hry v oslabení získá míček M. Macho a dlouhým náhozem vysílá J. Večeřu ke sprintu, který končí kontaktní brankou – 3:4. V tomto momentě hra Jamajky dostává trhliny. Další ranou pro její barvy je vyrovnávací gól Z. Šenka na 4:4. Ovšem i tak má naše hra velké nedostatky -  čekání na míček , nedostatek pohybu a špatné obsazování hráčů.  Zbytek 2. třetiny se pouze dohrával. Žádný z obou týmů nechtěl udělat chybu. Závěrečná třetina: z našeho pohledu nejlépe zahraná. Zlepšené atakování soupeře  vede k zisku míčku,  bohužel lajna vedená Š. Müller ji nevyužívá. Ve 3. minutě je signalizováno vyloučení soupeře. Jdeme do hry 6 na 4. A v tomto přečíslení Z. Šenk „taháčkem“ upravuje skóre na 5:4 pro „žluté vosy“ z Uničova. Po této brance začali být hráči Kojetína  podrážděnější, což vedlo k častějšímu vylučování a diskuzi kapitána s rozhodčími z jejich strany. Právě díky nedisciplinovanosti soupeře jdeme do přesilovky 5 ku 3. Z. Šenk zužitkuje přihrávku L. Jemelky a zvyšuje na 6:4. Do konce utkání chybí 7 minut a zdá se rozhodnuto. Bohužel není! V čase 6:20 je nepochopitelně vyloučen M. Mrvka a minutu poté P. Hejl za faul nohou na 5. minut. Hra 3 na 5 rozhoduje celé utkání, naštěstí pro naše barvy.  Hráč utkání J. Večeřa v oslabení dostává míček od Z. Šenka a v samostatném úniku nekompromisně skóruje – 7:4.  I když jsme zbytek utkání odehráli v oslabení,konec utkání byl pouze formalitou. Celkově lze konstatovat, že naše hra měla velmi špatnou úroveň. Výhra byla vydřená, díky většímu počtu hráčů na střídačce a bojovnosti ve 3. třetině.

FBC ZŠ U Stadionu Uničov – FBC Sokol Mohelnice 11:2 (3:0,3:1,5:1)

V druhém duelu nás čekal tým Mohelnice, který v prvním utkání porazil tým Orel Troubelice. Čekalo se vyrovnané střetnutí. Ovšem vyloučení hráčů Mohelnice na počátku florbalové bitvy stanovilo ráz  utkání. Úvod- pro naše barvy . Zlepšená hra – napadání a okamžitá střelba. Gólman  Sokola vše chytá. Začátek 4. minuty, jdeme do přesilové hry. Hráči si to rozehrávají mezi sebou, pak dostává míček Z. Šenk a z „půlky“ překvapivě skóruje. Následuje další vyloučení hráče Sokola. Na přesilovku jdou stejní hráči jako předtím. A skóre se opět mění – 2:0. Hráči Mohelnice jsou evidentně zaskočeni nečekaným průběhem utkání. A jsou překvapeni i velmi aktivní hrou hráčů Uničova. Ta se projevuje dalším vstřeleným gólem Z. Šenka, který si vytáhl míček z levé z strany a „zatažením“ skóruje. Začátek 2. třetiny patřil „sokolíkům“ z Mohelnice. Rychlá kombinace Mohelnice vede ke snížení stavu na 3:1. Co tomu předcházelo? Všechny formace jsou natlačeny u soupeře – zvoní tyč, břevno,gólman vyráží -- následná ztráta míčku vede k přečíslení 3 na 2 a stav se mění. Zvýšená aktivita našich hráčů vede k tomu, že hráči Mohelnice dělají chyby. Rychlý průnik F. Vrány a následná střela do pravého růžku upravuje skóre na 4:1. Po této střele do „černého“ bylo rozhodnuto. Následně se trefil J. Hodulák mezi „betony „a upravuje skóre  na 5:1. Opakované napadání vede k chybám soupeře. Jedné z nich využívá P. Hejl . Zpoza branky nahrává Š. Müllerovi, který nechytatelným „bekhendem“ upravuje na 6:1. Tímto stavem končí 2. třetina. Závěrečných 12. minut bylo pouhou formalitou. Do listiny střelců se ještě zapisuje L. Jemelka, který po chybné rozehrávce sám před gólmanem pohodlně skóruje. Ve 3. minutě zvyšuje „obloučkem“ P. Čech. Neustálý tlak našeho týmu je korunován dalšími střelami, z nichž dvě končí v síti. Na 9:1 upravuje Š. Müller po přesné přihrávce od L. Jemelky. V téže minutě si to oba hráči prohodili a L. Jemelka dává náš desátý gól. V závěru se dostal ke slovu i soupeř. Střelu L. Hejníček vyrazil nad sebe a následně padající míček končí za jeho zády. Konečný účet utkání podtrhl F. Vrána, který svou druhou brankou stanovuje konečný stav na 11:2 pro náš tým. A to ještě plno šancí zůstalo nevyužito – T. Rutar nastřelil břevno branky, a plno střel končilo v rukou gólmana. Co se týče střelecké produktivity, nejpilnější byla útočná trojice vedená Z. Šenkem.