MUŽI UTRPĚLI ZA SVŮJ VÝKON 6 BODŮ !

21.02.2011 18:44

FBC ZŠ U STADIONU UNIČOV „B“ – HC JAMAJKA KOJETÍN  9:4 (2:1, 2:2, 5:1)

Velmi brzké sobotní ráno a z Uničova míří auta na místo určení – SH Morkovice – Slížany. Muži „B“ zde hrají další svůj turnaj. Jedno vozidlo přijíždí s mírným zpožděním, neboť M. Rotrekl má hlubokou půlnoc ( „těžká rána alkoholika!“). Na úvod domácí Jamajka Kojetín. Nikterak lehký soupeř. Od prvního buly bylo zřejmé, že Jamajka zvolí vyčkávací taktiku s rychlými protiútoky podél mantinelu. Od samotného počátku se nehrál nijak kvalitní florbal, spíš to připomínalo turistický výlet na Kralický Sněžník. První trefu do černého zaznamenal P. Hejl překvapivou střelou. Domácí se však rychle oklepali a před naší brankou bylo pořádné horko. Naše snaha vstřelit druhou branku byla žalostná. Čekání útočníků na ten „bílý nesmysl“ a posléze se rozběhnout bylo pro některé velmi namáhavé. Trest přišel v 10. minutě. Volný úder, náběh útočníka za branku, přihrávka na brankoviště – ťuk – 1:1. Na konci 11 minuty se dostává ke slovu M. Rotrekl, který doklepl vybojovaný míček P. Sladomelem do sítě – 2:1. Nijak dobrá hra Uničova pokračuje dál. Více ze hry má Kojetín, ale v klíčových momentech střílíme branky my. „Bludný Holanďan“ v podání M. Rotrekla pálí naprosto přesně ve třetí minutě. Neuplyne ani minuta a stav se opět mění – 2:3. Opět nepokrytý útočící hráč před L. Sladomelem. Taktovky se od té doby chopí borci z „Karibiku“ ale, L. Sladomel svými zákroky drží tým nad vodou – helma, ruce, tělo, občas i noha. Naši borci připomínají chvílemi kluky, kteří se právě vrátili z plesu. A jejich vedoucím je tanečník a zároveň bloudící bojovník M. Rotrekl. 9:15 z ničeho nic udeříme počtvrté. M. Kobylka si vymění míček s T. Šaldou a stav se mění na 4:2. Minuta času – 4:3. M. Rotrekl ztrácí u mantinelu míček a naprosto volný hráč dělá z L. Sladomele statický kužel. Třetí třetina byla z naší strany nejpovedenější. Z chůze se postupně stal běh a dokonce i napadání bylo aktivnější. Po necelé minutě zvyšujeme na 5:3 M. Kobylkou po přihrávce P. Galetky. Nápor soupeře ustojíme a ve 3. minutě opět M. Kobylka míří přesně – 6:3. O výsledku je více či méně rozhodnuto. Na 7:3 upravuje T. Šalda. Kosmetická úprava skóre přichází v 9. minutě. Pak si připisuje svůj premiérový gól za muže O. Urban do odkryté branky. „To nešlo netrefit!“ Poslední tečkou byla individuální akce M. Kobylky do rozhozené obrany soupeře a následný gól na 9:4. Výsledek je celkem jednoznačný, ale první dvě třetiny byla Jamajka Kojetín lepší. Konec vše zachránil, ale…

OREL JEDNOTA TROUBELICE – FBC ZŠ U STADIONU UNIČOV 0:5 (0:1, 0:3, 0:1)

Opět tempo připomínající výlet důchodců na Sněžku, tak se mohlo pohlížet na naši hru. Pikantnost souboje pro bývalého hráče Troubelic M. Rotrekla vzala za své v průběhu pauzy. Příděl tekutin se zvyšoval s blížícím se utkáním a rozhovory s bývalými hráči byli stále delší.. Silná slova: „ První střídání, první gól“, nenašla své opodstatnění. Jak již bylo zmíněno, hra bylo vedena ve vycházkovém tempu. Šancí bylo jako šafránu. Ovšem na konci 6 minuty získává míček P. Sladomel a v bočním záklonu otvírá skóre. Tlak soupeře se nekoná a obě střídačky jsou v naprosté pohodě a to se i přenáší na aktéry chodící po místní palubovce. Žádné tvrdé střety, spíše uvolněnost.To se přenáší i do druhé třetiny. Hned v úvodu máme skoro „tutovku“, ale ta končí na boční síti. Rychlý kontr do naší rozhozené obrany, míček vlní pouze boční síť branky. Sporná situace v úplném závěru třetí minuty. Skákající míček trefuje O. Urban naprosto geniálním „homerunem“.  Poslední pavučinky branky jsou dokonale vymeteny.Protesty hráčů Troubelic jsou marné – 2:0. Hra Uničova jde lehce nahoru a výsledkem je gól P. Galetky do levého horního růžku – 3:0. Velmi těžce nesl tuto inkasovanou  branku R. Šiška, strážce svatyně „sokolíků“, který si „pohrál“ se svou brankovou konstrukcí tak, že skončila „nožkami nahoře“. Výkon obou týmu opět upadl do průměru. Lehce to připomínalo pomalý „motoráček“ jedoucí z Uničova do Troubelic. Šancí ubývalo, naproti tomu chyb přibývalo. Po jedné takové získává míček M. Rotekl, přihrává P. Hejlovi, který „taháčkem“ zvyšuje na 4:0. M. Rotrekl si po delší pauze vzpomněl s kým hraje. Upravit skóre se soupeři nedaří. Proti tomu je hlavně L. Sladomel, který si utkání užívá. Ke konci třetiny chytá se štěstím 100% šanci. Přečíslení dva na jednoho, odkrytá část branky, ale útočník svou střelu posílá na mantinel. Ovšem míček má i poté stále pod kontrolou obíhá branku, střílí, zasahuje protější tyčku a L. Sladomel to malé „děrované“ odkopává pryč. Poslední dvanáctiminutovka je pouze formalitou. Sokol se snaží snížit, ale s přibývajícím časem je to stále sporadičtější. Totéž lze říci i o Uničovu. Jak můžeme mít tolik bodů? Oči bolely a už, aby byl konec. 10:02 – poslední tečku nakonec udělal T. Šalda – 5:0. Uplynou poslední dvě minuty a zní klakson. Konečně!!!