Muži „B“ ziskem 6 bodů mají místo na „bedně“!

17.04.2011 22:36

FBC ZŠ U STADIONU UNIČOV „B“ – FBC CANNIBALS LIPNÍK  6:1 (2:1, 2:0, 2:0)

Po studeném a mrazivém počasí ukázalo sluníčko svou přívětivou tvář. Sobotní dopoledne bylo v Uničově věnováno sportu spoutaného čtyřmi stěnami – florbalu. Na místní „gumě“ se uskutečnilo další kolo Olomouckého přeboru mužů. V prvním utkání se domácí tým potkal s FBC Lipník. Úvod patřil Uničovu, který se gólově prosadil na konci třetí a na počátku čtvrté minuty. Jako první se trefil T. Zach po rozehrání volného úderu. Jeho polostřela se od tyčky odrazila za brankovou čáru. Nedlouho poté O. Urban nahazuje míček směrem na brankoviště a ten kupodivu skončí v kleci – 2:0. Skvělý úvod, ale to bylo na velmi dlouhé minuty vše. Brankostroj se zasekl a Lipník postupem času vyrovnal hru a dlouhými výhozy na svou útočnou vozbu zaměstnával naše obránce. Pokud bylo velmi zle, tak zakročil ten „starý, dobrý“  L. Sladomel v brance. Stále se tlačíme k brance soupeře, ale stačí malá nepozornost a v poslední vteřině 1. třetiny se míček třepotá v naší síti – 2:1. Nervy L. Sladomela pochodují, což částečně odnáší jeho helma, která poznává tvrdost uničovské gumy. Holt, gól to byl. Druhá perioda byla daleko ostřejší. Cannibals přitvrdili a mantinely dostávaly pořádně zabrat. Šancí ubylo, soubojů přibylo. M. Rotrekl vyprašuje ve třetí minutě betony brankáře, nedlouho nato ho napodobuje T. Šalda, střely P. Sladomela míjí cíl a J. Benda není schopen trefit toho malého, skákavého „potměloucha“. V 11. minutě se opět tlačíme k brance soupeře. Střela, gólman míček ztlumí a zároveň přišlápne, ten je však stále ve hře a P. Sladomel to bílé, „vcucnuté“ doklepne do sítě – 3:1. Marné jsou protesty Lipníku. Do konce třetiny chybí šest vteřin,  T.  Šalda získává míček a nekompromisně zvyšuje na 4:1. Posledních dvanáct minut proběhlo více či méně v klidu. Rozhodčí více pískali nedovolené zákroky a k tomu se přidal M. Rotrekl v čase 1:22, kdy do rozhozené obrany soupeře zvyšuje na 5:1. O 26 vteřin dílo dokonává „letec dne“ O. Urban. Střelu T. Šaldy gólman vyráží, míček má opět T. Šalda, posílá ho přes brankoviště O. Urbanovi a zvyšuje na 6:1. O výsledku je rozhodnuto i když chvílemi bylo ouvej. Pěkná práce!

FBC ZŠ U STADIONU UNIČOV „B“ – ARKTIC OLOMOUC 9:1 (1:0, 4:0, 4:1)

Bylo, nebylo. Arktic se zakopal ve svém „baru“ a čekal na své hosty. Ti přišli, ale dát gól se jim stále nedařilo. Většina času se hrálo na polovině soupeře, ale v první třetině nám „Arktic koktejl“ pěkně zhořknul. Až přišel čas 11:38. Z ničeho nic zakouzlil svou „hůlkou“ M. Rotrekl a T Šalda v roli zametače uklízí míček do branky – 1:0. Jenže… Nebýt L. Sladomela v brance mohlo být těžko, přetěžko. Tvoříme hru, střílíme, ale…  Arktic podniká rychlé brejky a jen díky naprosté střelecké nemohoucnosti neinkasujeme. Ve druhém dějství „Španělé“ konečně získávají svou „Aztéckou říši“. V hlavní roli M. Rotrekl, který ve čtvrté minutě podruhé vlní síťku soupeře – 2:0. Přihrávku ke skórování mu nabídl O. Urban. Kluci z Olomouce více otevřou hru, ale to voda na mlýn Uničova. Jenže T. Šalda nastřeluje nohy gólmana, M. Kobylka větrá průduchy v hale. Vysvobození přichází právě od posledně jmenovaného.L. Sladomel dlouhým výhozem nachází M. Kobylku a ten blafákem zvyšuje na 3:0. O utkání je rozhodnuto, neboť Arktic stále produkuje svou hru na „číhanou“. Jedenáctá minuta a M. Rotrekl ve spolupráci s T. Šaldou zvyšuje na 4:0. Konečný úder v této třetině si připisuje P. Sladomel – 5:0, který doklepl přihrávku M. Kobylky. Poslední perioda kopíruje ty předešlé. Pokud by zde fungovala statistika, tak je míček v moci Uničova kolem 90%. No, nakonec jsme v klidu a pohodě dohráli i toto utkání. Na konečném podobě výsledku se podílel opět T. Šalda, který po přihrávce M. Rotrekla zvyšuje na 6:0. Od úvodního buly uplynulo 13 vteřin. 0:21 . T. Zach – 7:0. Hra se konečně dostala do normálu. Šance měl i soupeř, ale Uničov byl proti. Chvíle Arkticu přišla za stavu 8:1. Nedůslednost obrany a L. Sladomel přichází o čisté konto. Závěrečnou tečku vykouzlí M. Rotrekl -9:1. V úvodu to byla těžká dřina, na konci „solárko“. Olomoucký přebor čeká na posledním turnaji v Litovli dokonalé finále: Beerboys Libina – Uničov „B“!