Muži "B" odjíždějí z Hranic se 4 body

15.02.2011 23:00

FBC PIRATES BRODEK – FBC UNIČOV 2:2 (1:1, 0:0, 1:1)

Nedělní zimní ráno a do Hranic na Moravě vyjíždí prořídlé „komando“ uničovských mužů „B“. Zima, vymrzlé nádraží v Olomouci, teplá pekárna vonící čerstvým pečivem,  to vše rámuje cestu na další turnaj. Po příjezdu na halu zjišťujeme, že je v ní větší zima než venku. To se postupem času zlepšilo a organizace turnaje v rukou P. Dadeje byla naprosto v pořádku. Hráči Brodku se již rozcvičovali když tým Uničova dorazil na palubovku. Co lze říci o samotném utkání? Od prvního buly útočíme do „vozové vozby“ za kterou by se nestyděl i bratr J. Žižka. První branku střílí M. Kobylka po přihrávce M. Rotrekla. Běží třetí minuta. Další okamžiky střetnutí přináší pouze náš zmar a neuvěřitelné spalování šancí. Pirates hrozí pouze z rychlých protiútoků, kdy si míček předají běžící hráči v tandemu nebo nahozením na vysunutého útočníka, třetí varianta je míček ťuknutý o mantinel na běžícího spoluhráče a poté z rohu přihrávka.To se jim vyplatí v čase 11:30, kdy vyrovnávají na 1:1. Druhá střela na branku. Těch projektilů směrem na L. Hejníčka bylo jako šafránu, ale i to stačilo k Pirates k plichtě. Druhá třetina kopíruje tu předešlou, kontrolujeme míček, ale tutovky P. Sladomela, M. Rotrekla a dalších končí na tělech obránců či v náručí gólmana. Ovšem i L. Hejníček daleko častěji zasahuje, obrana má totiž daleko více okének. Třetina končí bez branek a hledání střelce pokračuje. I Křemílek s Vochomůrkou najdou dříve svou chaloupku než naši střelci skulinku v soupeřově kleci. Opakovat předešlé je zbytečné. Ve čtvrté minutě jdeme do vedení 2:1. T. Šalda po kombinaci s M. Kobylkou otáčí skóre v náš prospěch. Pak zase zazdíme co můžeme. Jaký krásný zděný dům by z toho mohl být???  Chyba v rozehrávce. Nepokrytý útočník si naběhne na střed hřiště – 2:2. Hektický závěr na skóre už nic nezměnil.

FBC SPARTAK PŘEROV „D“ – FBC UNIČOV  1:7  (0:0, 1:3, 0:4)

Druhé utkání se Spartakem Přerov měl pro Uničov velký náboj. Vrátit prohru z nedávného střetnutí. Do branky zaklekl L. Sladomel i se svými „dvanáctkami“. Hra se stáhla na čtyři útočníky, což znamenalo daleko větší fyzickou náročnost všech hráčů. Začátek opatrný, ale to netrvalo příliš dlouho. Naordinovaná taktika opět velela útočit. Zvlášť při ztrátě dvou bodů z minulého utkání. Ovšem mizérie pokračovala. Dát gól bylo naprosto neřešitelné. Organizovaná obrana Přerova nenechala nic náhodě. Naproti tomu Spartak hrozil nejen z rychlých protiútoků, ale i střelbou ze střední vzdálenosti. Prostřední dějství nabídlo totéž. Útočíme, ale jako první se raduje soupeř. Kdo je střelec? Nikdo jiný než A. Borges. Kat minulých zápasů Uničova. Naštěstí jsme za necelé dvě minuty kontrovali. M. Rotrekl zpracoval nahozený míček T. Zachem nohou u brankáře Přerova a vyrovnává na 1:1. Sporný, ale nakonec uznaný gól. 7:09 – T. Šalda po přihrávce P. Sladomela otáčí skóre. Zřejmě klíčová trefa. Spartak se snaží vyrovnat, ale další úder mu dává M. Rotrekl po necelých 50 vteřinách – 3:1. Najednou jde proměňovat i to co nešlo… Do konce třetiny se už nic nezměnilo. Úvod posledních 12 minut rozhodlo o všem. M. Rotrekl má míček u mantinelu. Je atakován A. Borgesem, který je následně vyloučen za faul, „nefaul“. Přesilovou hru využíváme T. Zachem, který vysílá naprosto nechytatelný projektil. Přerov otevřel hru a to byla voda na mlýn pro M. Kobylku. Tento běžec na krátké i dlouhé tratě stvrdil výhru šestým i sedmým gólem. Ovšem nic není zadarmo, konstrukce naší branky je nastřelena, ale míček se dál nedostane Ufff…  Mezitím si zlepšil své statistiky i T. Šalda pátou brankou.  Z obou stran velmi pěkné utkání. Souboje A. Borgese a T. Zacha skýtaly to pravé ořechové – „nedám ti nic zadarmo!“