Muži „B“ bodovali na 100%

22.01.2012 21:16

FBC Mohelnice „B“ – FBC ZŠ Uničov „B“   2:7 (1:1, 1:3, 0:3)

Utkání ovlivnilo zranění hráče Mohelnice L.  Zapletala na začátku 2. třetiny. Od té chvíle se misky vah naklonily na stranu domácích. Vraťme se na začátek. První minuty utkání ovládl Uničov. Střela J. Bendy šla vysoko nad branku, M. Kobylka provětral zmrzlé ruce brankáře a P. Janoušek s míčkem udělal to samé. V polovině 3 minuty D. Urban dvakrát provětrává betony gólmana a následně si A. Pavlát připisuje první úspěšný zákrok. Postupem času se začíná více bojovat a úspěšné napadání rozehrávky nedovoluje přesněji rozehrát. Jenže od 7 minuty Mohelnice ovládne uničovskou palubovku. Naši hráči se zbytečně zatáhli a jedině A. Pavlát drží akcie domácích hodně vysoko – helma, ruka, noha, ale v čase 9:58 rychlý protiútok soupeře z levé strany. Prudká střela zapadne do naší branky – 0:1. Netrvá dlouho a po volném úderu vyrovnává M. Rotrekl po přihrávce L. Jemelky. Závěr třetiny se odehrává u nás, ale nic zajímavého se již nestane. 0:08 došlo k již zmíněnému zranění. Naštěstí „Medicopter 117“ v podobě P. Hejla a Š. Chovance poskytnul základní ošetření, než si pro L. Zapletala přijela sanitka. Po zahájení hry se množily pouze nepřesnosti. Tuto nudnou pasáž ukončil M. Kobylka střelou z levé strany, míček se odrazil od zadního mantinelu a D. Urban pohotově balónek uklidil do branky – 2:1. Místo dalšího náporu přijde zbytečné vyloučení J. Bendy, za faul na středu hřiště. Oslabení přežijeme a L. Jemelka s M. Rotreklem i této herní situaci nebezpečně zaútočí. Po návratu hříšníka z lavice hanby, Mohelnice vyrovnává na 2:2. Volný hráč u tyčky, pohodlně skóruje. Po inkasovaném gólu odehraje Uničov nejlepší pasáž hry, která vyvrcholí pumelenicí M. Kobylky – 3:2. Soupeř neskládá zbraně, ale A. Pavlát je bezchybný. Soupeř přitlačil, ovšem nejlepší hráč střetnutí L. Jemelka zasprintuje po levé straně a nadvakrát nahodí míček před branku. Podruhé ho už J. Benda „došprtne“ za brankovou čáru – 4:2. Úvod poslední periody definitivně pohřbí naděje Mohelnice na zisk bodů. L. Jemelka zvyšuje na 5:2. Ve 3 minutě se mezi střelce zapisuje D. Urban. Lehce přiklepnutý míček od S. Štorka mazácky zavěsil pošesté do síťky Mohelnice. Poslední gól zařídil M. Rotrekl v pádu při signalizovaném vyloučení soupeře. Utkání je rozhodnuto. Ke konci nevyužil M. Kobylka nájezd. Potáhl si míček dozadu a rozhodčí v tom okamžiku přerušil hru. Přesilovku jsme už nevyužili. Na konci svítil stav utkání 7:2 pro žluté barvy domácích. V dresu Mohelnice nastoupil i T. Zach, do prosince 2011 hráč Uničova, ale nebyl tolik výrazný jako když nastupoval za místní tým.

FBC Uničov „B“ – Orel Jednota Troubelice  3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Druhý duel s místním Orlem Troubelice byl úplně jiný. Soupeř posílen o nové „hokejové“ tváře se představil sprinterským a dřevorubeckým stylem. V prvním utkání smetl Falcons a brousil si zuby i na Uničov „B“. Vidět to bylo od prvních vteřin. M. Hradil v brance má plné ruce práce, a když se vloudí chybička R. Maláka, tak musí zapojit i nohy. V 5 minutě L. Jemelka vysprintuje po své straně. Střela, „cink“ – tyčka. Ihned na to je faulován. Přesilovka je zprvu mírně chaotická, ale v čase 5:05 zní tentokrát břevno po střele M. Rotrekla. V další fázi chybuje P. Janoušek, M. Hradil lapá. V polovině sedmé minuty je oboustranné vyloučení. L. Jemelka toho využije, naběhne si mezi kruhy a otevře skóre – 1:0. Orli zaťali drápy a přitvrdili. Fauly se množí, trestná lavice však zeje prázdnotou. V 11 minutě je u nás brankovišti „trma, vrma“, ale M. Hradil vše vyřeší. Prostřední třetina začne tlakem Troubelic. Postupně se z něho vymaníme, ale nádherný výhoz M. Kobylky L. Jemelka usměrní nad branku. V polovině 3 minuty je srovnáno. M. Hradil je těžce osekáván, až z něho třísky lítají, ale i tak je vyrovnávací gól uznán. Ve čtvrté minutě hrajeme další přesilovou hru. Šance M. Kobylky zůstane nevyužita. A tak přichází smrtící komando L. Jemelka, M. Rotrekl, které dává druhou branku. Soupeř běhá, napadá. M. Genčur dělá kiks, ale tři na jednoho zůstane naštěstí nepotrestáno. Bereme si slabší chvilku, hra Uničova připomíná tajícího sněhuláka. Hra se rozplývá v zimním slunci. Orli v této chvíli tahají za delší konec provazu. A k tomu oslabení. Novic v týmu D. Klein zahraje rukou a máme zaděláno na další problémy. Oslabení je zvládnuto skvěle a již nás čeká posledních dvanáct minut. Velmi těžkých… Vířivý pohyb „hokejistů“ Troubelic nám stále dělá problémy a do jakési šance se dostaneme až v polovině 2 minuty. 2:24 – 100% šance Orlů. Míček končí za mantinelem. Vysvobození přichází od D. Urbana na počátku 6 minuty. Orli mají možnost volného úderu. Rozehrají míček, ten se nečekaně dostane k D. Urbanovi. Pošle ho před obránce a neskutečným sprintem předstihne beka Orlů a střelou k pravé tyčce zvyšuje na 3:1. Soupeř však kontruje, ale M. Hradil je neprůstřelný, i když je neustále atakován útočníky. V šesté minutě můžeme definitivně rozhodnout v přesilové hře. Ovšem D. Krejčí spálí i to, co nehoří. Přichází trest v čase 10:55. M. Kobylka zastavuje protiútok soupeře, nesleduje míček a nabíhající hráč snižuje na 3:2. Poslední minuta byla krušná a nejvíce nám zatrnulo v čase 11:58. Střela, míček trefuje břevno. Zní klakson a body zůstávají v Uničově.