2 zápasy, 2 vstřelené branky = 0 bodů !!!

22.01.2012 21:25

FBC Uničov – FBC Piranha Přerov  6:2 (1:1, 1:1, 0:4)

Muži „A“ se vypravili za dalšími body do „nedaleké“ Ostravy. Vyfárat nějaké bodíky jim však nebylo souzené. V prvním střetnutí narazili na zkušený Přerov. Od začátku bylo zřejmé, kde je větší kvalita. První dvě třetiny byly dle vývoje skóre vyrovnané, ale naše dvě branky padly v přesilových hrách. Při hře pět na pět jsme se nebyli schopni prosadit. Střely byli spíše propagačního rázu. Největší zmar předvádíme v posledním dějství. Na světelné tabuli svítí stav 2:2. Čas 2:03 – M. Rotrekl má možnost nájezdu, ale míček orazítkuje pouze břevno. Přesilou hru nevyužijeme a to nastartuje Přerov. Netrvá půlminuta a prohrávám 2:3. Hřebíček do pomyslné rakve zatluče P. Hejl. Fauluje, následuje vyloučení, ve kterém inkasujeme počtvrté. Snaha udělat něco s výsledkem je v oblasti teorie. Snaha tu je, ale šancí minimum. V 9 minutě P. Hejl nešťastně tečuje míček před A. Pavlátem. Ten mu propadne mezi nohama – 2:5. 3estou branku inkasujeme opět v oslabení. Š. Rotrekl nasadil sekeru a trest 2 minuty si ani nestačil celý odsedět, neboť A. Pavlát loví šestého kapříka ze své sítě. Poslední minuty už nic na výsledku nezměnily. Přerov vyhrál naprosto zaslouženě.

SFK TJ Slovan Havířov – FBC Uničov  3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Druhé utkání potvrdilo neschopnost uničovských střelců. Od prvních minut jsme se do soupeře zakousli, ale míčky lítali kolem branky soupeře. Pokud jsme zamířili přesněji, tak tam stál připravený strážce „svatyně“ Havířova. A s postupujícím časem se rozchytal ke skvělému výkonu. První třetina byla zpočátku vyrovnaná, s přibývajícím časem byl Uničov více na míčku. Bohužel M. Rotrekl, M. Kobylka či P. Havlíček nechali přesnou mušku doma. Soupeř hrozil z protiútoků a rychlou rozehrávkou podél mantinelu. Výhoda dvou přesilovek měla nulovou efektivitu. Druhá perioda přinesla více agresivity soupeře, díky čemuž měl L. Sladomel více práce. Odolával, ale v čase 12:37 Havířov vstřelil klíčovou branku utkání. Ztráta míčku na polovině hřiště, rychlý protiútok dva na jednoho a míček se tetelil síťce. Místo vyrovnání T. Vojáček fauluje a soupeř má možnost zvýšit skóre. To se nestane a hned v úvodu 3 periody, se tlačíme do gólu. Marně. Dát kýženou branku nám není souzeno. S blížícím se koncem se to už trochu podobá křeči a v 10:59 je míček podruhé za zády L. Sladomela. P. Hejl dostal „sekeru“, přestal hrát a volný útočník pohodlně skóroval. V poslední minutě při vyloučení soupeře odvoláváme brankáře, ale při power – play inkasujeme potřetí. Výsledek je krutý, ale bez gólů se bohužel nevyhrává.