Zázrak se nekonal !!!

13.12.2010 22:32

FBS OLOMOUC – FBC ZŠ U STADIONU UNIČOV  11:6 ( 2:2, 3:1, 6:3)

Nedělní odpoledne a starší žáci Uničova vyráží do Hranic na Moravě. Na programu mají pouze jediné utkání s FBS Olomouc. Druhý duel byl po vzájemné dohodě s Asperem Šumperk odložen. Po příjezdu na místo určení jsme si dali krátkou, 40 minutovou procházku Hranicemi k hale. Po příchodu na halu se již hrálo první utkání. V jeho průběhu se hráči Asperu připravovali na svoje utkání s domcím Lipníkem tím stylem, že byli pořadatelem třikrát posláni na jinou halu a nikdo z jejich vedoucích nevěděl, kde budou hrát. Ale to je jiná kapitola. Od úvodních minut bylo jasné, kdo bude tahat za kratší konec provazu. Naše obrana totiž připomínala ementál, samá díra. Oba týmy se vrhly do útočení se snahou dát branku. To se jako prvnímu podařilo FBS Olomouc ve 3. minutě. Nedůsledné pokrytí útočícího hráče – 0:1. Vyrovnání měl na své florbalce D. Kipritidis, ale jeho střelu kryje gólman. Přesně ve čtvrté minutě inkasujeme podruhé. Střela z pravé strany – 2:0. Uničovský Titanic se pomalu potápí. Náznak naděje vykřesává H. Chlupová. Dostává míček na svou florbalku a po výkřiku trenéra: „Zkus to!“, střílí mezi tyč a brankáře gól na 1:2. Dál se jezdí nahoru dolů a v 10 minutě V. Galetka vyrovnává bekhendovou střelou na 2:2. V přestávce trenér Olomouce J. Kroupa diriguje své svěřence, aby více drželi míček a nabíhali si do volného prostoru. A to se jim daří. V průběhu prvních 5 minut je rozhodnuto. Tři „fíky“ v naší brance hovoří za vše. Dát do obrany sněhuláky by možná bylo lepší. Ti by míček více podrželi, zvlášť kdyby se sníh lepil  a nehráli by golf jako M. Hodulák. Jeho odpalování bylo příkladné. Má míček na čepeli a buch!, ať to letí… Stále byl na „greenu“…V šesté minutě snižuje D. Krejčíř na 3:5. Ale další světýlko v temném lese není vidět. Nápor Olomouce je stále větší, ale druhá třetina už končí tímto stavem. Poslední dějství? Přestřelka jako na Divokém Západě. Lepší muška byla na straně Olomouce. Postupně si zapisují zářezy na svých hlavních a v čase 5:21 je skóre 3:9. Následně snižuje D. Krejčíř na 4:9, ale uplyne minuta a je to 4:10. Naprosto fatální chyby v obraně: vyvezu míček přes brankoviště, kde je na mne čeká soupeř, volný úder, míček odehraji soupeři, a když nevím co s balónkem, tak ho přihraji soupeři… A když soupeř vystřelí, tak uhnu v brance… Ke konci se rozstřílel D. Krejčíř, který snížil hrozivě vypadající skóre na 6:10. Poslední slovo měla Olomouc, která stanovila skóre na 6:11.

Slovo trenéra: Utkání hrané nahoru, dolů. Olomouc byla od začátku lepší. Chybí nám kvalita v obraně a F. Zbořil v brance tým v brance příliš nepodržel. Skvělé utkání odehrál D. Krejčíř, J. Navrátil  a H. Chlupová. Ještě jedna věc: "BOJUJ AŽ DO KONCE, NEVZDÁVEJ TO !!!"