Předpis soutěže 2. liga dorostenců - skupina 7 A (7XK2-A) pro ročník 2023/2024

• Vstup do celostátní soutěže dorostenců: Do celostátní soutěže dorostenců je možné se přihlásit při splnění podmínek stanovených v předpisu této soutěže.
  • Podmínky účasti v 2. lize dorostenců – skupina 7A pro sezónu 2023/2024: Půjde o otevřenou soutěž, do které mohou oddíly přihlašovat pouze jedno družstvo. Oddíl může do soutěže přihlásit družstvo pouze v případě, že se v předchozím ročníku účastnil soutěže kategorie dorostenců. V případě přihlášení více než 11 družstev budou do soutěže zařazena družstva v pořadí podle konečného umístění ve všech dorosteneckých soutěžích v soutěžním ročníku 2022/2023. Přednost dostanou družstva z nejvyšší soutěže dorostenců.
  • Systém soutěže: Základní část (ZČ): 9 družstev, 2x každé s každým, jednodenní turnaj, družstva sehrají utkání dle rozpisu.
  • Nadstavbová část o vítěze: Hraje 1. až 5. družstvo po ZČ, 1x každé s každým. Body a skóre ze ZČ se přebírají i do nadstavby.
  • Nadstavbová část o umístění: Hraje 6. až 9. družstvo po ZČ, 1x každé s každým. Body a skóre ze ZČ se přebírají i do nadstavby.
  • Final four: Hraje 1. a 2. družstvo po konci soutěžního ročníku ze skupiny 7A a ze skupiny 7B (13. nebo 14.5.2023), jednodenní turnaj. Systém: semifinále (1A - 2B, 1B - 2A), poražení ze semifinále hrají o 3. místo, vítězové hrají finále; pokud se nerozhodne v základní hrací době, následuje 5minutové prodloužení dle pravidel florbalu, končící případným vstřelením branky; pokud o vítězi nerozhodne ani prodloužení, následují trestná střílení dle pravidel florbalu.
  • Pořadatelství: Základní část (ZČ): 7 družstev pořádá 2 turnaje, družstva FBC Droždín a FBS Olomouc B pořádají 1 delší turnaj. Pořadatel hradí všechny náklady na turnaj včetně výplaty a cestovních náhrad rozhodčích. Nadstavbová část o vítěze: 2 družstva pořádají 1 turnaj, 3 družstva nepořádají žádný. Družstva, která nepořádají žádný turnaj, přispívají pořádajícím družstvům částkou 1800,- Kč. Pořadatel hradí všechny náklady na turnaj včetně výplaty a cestovních náhrad rozhodčích.
  • Nadstavbová část o umístění: 1 družstvo pořádají 1 turnaj, 3 družstva nepořádají žádný. Družstva, která nepořádají žádný turnaj, přispívají pořádajícímu družstvu částkou 2700,- Kč. Pořadatel hradí všechny náklady na turnaj včetně výplaty a cestovních náhrad rozhodčích.
  • Final four: Turnaj pořádá družstvo s nejvyšším bodovým průměrem na utkání z obou skupin. Ostatní družstva přispívají pořadateli částkou částkou 2000,- Kč. Pořadatel hradí všechny náklady na turnaj včetně výplaty a cestovních náhrad rozhodčích.
  • Hodnocení soutěže: Za vítězství se družstvu do tabulky přidělují 3 body; v případě nerozhodného výsledku se oběma družstvům přiděluje 1 bod.
  • Hrací čas: 3 x 12 minut (čistý čas), 3 minuty přestávka, minimální čas na jedno utkání je 70 minut. Minimální doba mezi začátky utkání jednoho družstva je 90 minut.
  • Hrací dny: Hrací dny jsou sobota nebo neděle dle Rozpisu utkání. Hrací den musí družstvo nahlásit v termínu pro dodání potvrzení o zajištění haly – tj. do 20. července. K žádosti o změnu termínu na jiný víkend, podané do 20. července je nutno přiložit souhlas všech zúčastněných družstev a důvod žádosti. Dohoda oddílů o změně termínu utkání, bude při dodržení všech ustanovení článku 9 Soutěžního řádu florbalu schválena.
  • Časy začátků utkání: Sobota i neděle nejdříve v 800 hod. nejpozději ve 2000 hod. Jiné časy podléhají schválení.
  • Věkové kategorie: Dorostenci a dorostenky (ročník 2006 a 2007), starší žáci (ročník 2008 a 2009) - při zachování platnosti pravidla 50 % hráčů z aktuální soupisky či mladší mužské kategorie.
  • Startovné: 4.000,- Kč
  • Soutěžní kauce: 3.000,- Kč
  • Hala a hřiště: Hala minimálně kategorie V. Hraje se na hřištích o rozměrech min. 36 x 18 m až max. 40 x 20 m. Pořadatel je povinen postavit maximální rozměr, který dovoluje sportovní hala.
  • Trenérské vedení: Trenér licence D.
  • Rozhodčí: Odměna 300,- Kč, v případě odehrání utkání samostatně mimo turnaj odměna 400,- Kč. Cestovné viz Předpis o vyplácení cestovních náhrad v soutěžích OL a MS kraje.
  • Upozornění: Pořádající družstvo zabezpečí vyplnění elektronického zápisu generovat z něj minimálně soupisky, členy realizačních týmů, branky, vyloučení hráčů, time-outy, nástupy brankářů, střídání brankářů a čas brankářů na hřišti, jméno zadavatele on-line přenosu, čas začátku a konce utkání. V případě technických problémů se jako náhradní řešení použijí papírové zápisy o utkání.

Povinnosti pořadatelů v soutěžích OL a MS kraje

Předpis soutěže Olomoucká liga dorostenců - skupina (7OK3-A) pro ročník 2023/2024

• Vstup do celostátní soutěže dorostenců:

• Systém soutěže: 10 družstev, 2x každé s každým, jednodenní turnaj, družstva sehrají utkání dle rozpisu.

• Pořadatelství: Každé družstvo pořádá 2 turnaje. Pořadatel hradí všechny náklady na turnaj včetně odměny a cestovních náhrad rozhodčích.

• Hrací dny: Hrací dny jsou sobota nebo neděle dle Rozpisu utkání.

Hrací den musí družstvo nahlásit v termínu pro dodání potvrzení o zajištění haly – tj. do 20. července. K žádosti o změnu termínu na jiný víkend, podané do 20. července je nutno přiložit souhlas všech zúčastněných družstev a důvod žádosti.Dohoda oddílů o změně termínu utkání, bude při dodržení všech ustanovení článku 9 Soutěžního řádu florbalu schválena.

• Postup: Ne. 1. družstvo na konci soutěžního ročníku získá přednostní právo startu ve 2. lize dorostenců – skupina 7A pro sezónu 2024/2025.

• Rozhodčí: Odměna 300,- Kč, v případě odehrání utkání samostatně mimo turnaj odměna 400,- Kč.Cestovné viz Předpis o vyplácení cestovních náhrad v soutěžích OL a MS kraje.