Z Havířova se 3 body

22.09.2013 18:38

FBC ZŠ Uničov – SFK TJ Slovan Havířov 4:6 (1:2, 1:1, 2:3)

Sobotní deštivé ráno, z Uničova vyjíždí tým mužů A do nedalekého Havířova na svůj první turnaj. V úvodním duelu je čekal domácí tým Slovan Havířov. Začátek střetnutí byl z naší strany katastrofální. Běží 10 vteřina zápasu a míček se již třepotá v naší síti. Nepokrytý útočník Havířova před L. Sladomelem, lehká teč a prohráváme 0:1. V čase 1:18 pozdě hasíme další rychlý útok soupeře, následuje záchranná brzda v podobě faulu – nájezd. Ten v pohodě proměňuje T. Daniš. Havířov je na koni, Uničov je v depresi. Z ní se dostává až na přelomu třetí a čtvrté minuty. V těchto chvílích jsme více na míčku, ale bez pořádné střely. Naše aktivita netrvá dlouho a L. Sladomel je opět v jednom ohni a řeší jednu ošemetnou situaci, za druhou. Domácí Slovan běhá jako jamajští sprinteři na 100 metrů a zatápí nám stále víc. Z tlaku se vymaní lajna vedená P. Galetkou, jenže střely P. Havlíčka či již zmíněného P. Galetky končí nad branku, respektive v náručí gólmana. V 11 minutě orazítkuje M. Kobylka pouze zadní mantinely. Nedlouho poté cinká na naší straně tyčka. Rychlý brejk Uničova, faul – nájezd. P. Havlíček se skvěle popasoval s nastalou situací a snížil na 1:2. Poslední dvě minuty první třetiny se Havířov nastěhoval k naší brance, ale siréna nás uchraňuje od další pohromy. Druhé dějství je už z naší strany o něco povedenější. V úvodu Slovan opět zahrozil a L. Sladomel musel třikrát zasahovat. Rychlý protiútok Uničova je zastaven faulem, po kterém následuje další nájezd. Bohužel L. Havlíček zvolil špatnou strategii a pouze nastřelil domácího brankáře. V následné přesilové hře zaujme pouze střela P. Škody, jinak domácí drží více míček na svých čepelích. Místo vyrovnání, inkasujeme. Po nevyužité přesilové hře, jde za katr P. Havlíček. V oslabení unikne P. Galetka a L. Havlíček, ale brejk končí na betonech strážce domácí branky. V závěru oslabení přece jenom spadne míček za záda L. Sladomela  – 1:3. V následujících okamžicích zvýšíme důraz a výsledkem je nepodařená basketbalová střela M. Kobylky. P. Galeku a P. Havlíčka vychytává domácí brankář a ve 13 minutě M. Macho kouzlí v brankovišti, ale opět bez gólového efektu. V čase 13:31 se přece jenom dočkáme. Po ose T. Zach – P. Galeka – P. Havlíček snižujeme na 2:3. T. Zach vymotal za naší brankou dva obtěžující útočníky a P. Havlíček zkušeně proměnil konec brejku. V samotném závěru se hraje 4 na 4, ale střela P. Havlíčka končí v rukou gólmana. Poslední periodu začne lépe Uničov. Uplyne necelých 30 vteřin, M. Macho „ Panenkovským dloubáčkem“ srovnává - 3:3. Perfektní přihrávku mu naservíroval L. Jemelka. V polovině druhé minuty jsou vyloučeni dva hráči Havířova. Přesilovka pět na tři se nám vůbec nepovedla. Přihrávek bylo přehršel, střel jako šafránu. To nakoplo domácí, kteří se v páté minutě ujímají vedení 3:4. O necelou minutu je vyrovnáno. Dalekonosnou střelu T. Zacha brankář Slovanu neudrží, P. Havlíček doráží a míček se následně třepotá v síti. Havířov zvýšil tlak, naši borci hrozí protiútoky. Jenže následuje stejná chyba jako v začátku střetnutí. Domácí obránce nahazuje dlouhý míček na běžícího útočníka. Lehká teč nad ramena L. Sladomela – 4:5. V desáté minutě je rozhodnuto. J. Kroček posílá míček zpoza branky na brankoviště. L. Sladomel ho tak nešťastně tečuje, že balónek končí pošesté v naší brance. Naše snaha o vyrovnání končí buď u obránců, nebo na brankáři Slovanu. V závěru hrajeme power – play, ale vstřelit gól se nám už nepovede. Zní siréna, která končí toto utkání.

1. SC Bohumín ´98 – FBC ZŠ Uničov 3:9 (1:3, 2:1, 0:5)

Druhé utkání bylo úplně o něčem jiném. Začalo se dařit lajně vedené centrem M. Kobylkou a i úvod byl daleko veselejší. P. Galetka v první minutě nastřelil tyčku. Oproti prvnímu střetnutí to byla zpočátku velmi opatrná hra, žádné rychlé sprinty jako s Havířovem. Po tyčce P. Galetky se ještě zastřeloval M. Kobylka, ale jeho projektil letěl příliš vysoko. Postupem času se i Bohumín na určitý čas nastěhoval do našeho obranného pásma, ale P. Šenk byl připraven. Netrvá dlouho a iniciativa je znovu na našich holích. T. Zach prověřuje gólmana, ale to pravé ořechové přichází od M. Macha. Po přihrávce od L. Jemelky otevírá skóre – 1:0. Jenže po 14 vteřinách nám úsměv pěkně zhořknul. Bohumín vyrovnává na 1:1. Po inkasované brance máme míček více na svých čepelích, ale naprostá tutovka s přesným zakončením chybí. Soupeř se snaží kontrovat rychlými brejky, ale ty řeší k naší spokojenosti P. Šenk. Ve 12 minutě se dostane k míčku M. Kobylka, následuje nápřah a balónek „trhá“ síť – 2:1. Následuje pár soubojů u mantinelu, P. Galetka přihrává míč T. Zachovi mezi kruhy, a ten zvyšuje náskok Uničova na 3:1. V závěru třetiny se Bohumín snaží korigovat skóre, ale jeho snaha je marná. To co se mu ovšem nepovedlo první periodu, to se mu podaří na začátku té následující. V úvodu má Bohumín menší tlak, který nakonec korunuje druhou brankou v přesilové hře. Oba týmy se vyžívají v osobních soubojích, tu jeden faul, tam druhý a píšťalka zní halou, jako kdybychom byli na frekventovaném nádraží. Florbalu bylo v té chvíli pramálo. V sedmé minutě je nám poskytnuta výhoda v podobě přesilové hry, když je M. Kobylka zápasnicky složen na středu hřiště. Bohužel se nám tato herní varianta příliš nepovede. Po návratu hříšníka z trestné lavice se dostane do kontaktu se soupeřem D. Havlíček. V souladu s pravidly ho pošle na návštěvu naší střídačky, získá míček, nahrává M. Machovi, který střílí čtvrtý gól Uničova. Vhazování, útok Bohumína P. Šenk loví míček za svými zády – 4:3. Soupeř vycítil šanci, zvýšil úsilí, ale naši borci hrozí protiútoky do otevřené obrany. P. Galetka nastřeluje hruď brankáře, M. Kobylka vyzkouší pružnost sítě u zadní stěny haly. P. Šenk si vyzkouší svůj postřeh po střelách soupeře v závěru třetiny. Posledních 15 minut se naprosto vymklo z průběhu tohoto zápasu. Od začátku tvrdíme muziku, což potvrzuje pátou brankou P. Havlíček ve spolupráci s bratrem Lukášem – 5:3. V těchto chvílích se lámal zápas. Bohumín již nebyl schopen dát kontaktní gól a samotná hra se velmi přiostřila. Hala se spíše mění na boxerský ring, oba týmy si nenechají nic líbit, ale větší tvrdost je na straně Bohumína. V osmé, respektive v minutě deváté jsou vyloučeni dva hráči soupeře. Přesilovou hru dokážeme využít P. Galetkou – 6:3. Neuplyne ani půl minuty a L. Jemelka po samostatné akci zvyšuje skóre v náš prospěch na 7:3. Následují další tresty soupeře. P. Galetka je s míčkem mezi kruhy, švih a brankář Bohumína loví poosmé balónek za svými zády. Poslední gólovou tečku udělal M. Kobylka – 9:3. Naprosto zasloužená výhra a tři body k tomu.

Sestava: Brankáři: Šenk, Sladomel

Obránci: Zach, Šesták, Havlíček D. ©, Škoda

Útočníci: Jemelka, Kobylka, Macho, Galetka, Havlíček P., Havlíček L.