Muži B v Olomouci za 3 body

10.02.2014 20:28

TEMPISH FBS Olomouc „B“ – FBC ZŠ Uničov „B“ 3:4

(1:1, 0:2, 2:1)

Muži Uničova B si v neděli zajeli na svůj další turnaj do Olomouce. V prvním střetnutí je čekala první domácí rezerva, která se převážně skládá z juniorů, které doplňují zkušení hráči Olomouce. A na střídačce samozřejmě nechyběl malý, ale rtuťovitý trenér V. Ženčák. První minuty byly nevýrazné, oba týmy se navzájem oťukávaly, a tak k nijakým dramatickým situacím nedocházelo. Sice jsme více na míčku, ale první fotbalový zákrok si připisuje L. Sladomel, který včas vyběhne a placírkou uklízí míček do bezpečí. Olomouc však nadále atakuje naši branku a L. Sladomel v polovině třetí minuty opět chytá nebezpečně vyslaný projektil FBS.  Naše aktivní napadání připomíná včelí bodnutí. Nebolí a není potřeba ani volat doktora. A díky tomu L. Sladomel loví v končící páté minutě první olomoucký suvenýr za svými zády. První střelu L. Sladomel vyráží před sebe, ovšem hbitý útočník FBS ho napodruhé posílá nad jeho padající tělo. Budíček Uničova přichází z hole J. Čady, jenž z dálky prověřuje gólmana domácích. M. Rotrekl s pomocí teče sestřeluje kukaččí hnízdo nad brankou soupeře. Rychlý protiútok Olomouce zastavuje L. Sladomel vystřelivší nohou ala P. Čech při zlikvidované penaltě. Nastává uklidnění, hra se lehce kolébá v mírném zimním vánku, když tu udeří z ničeho nic vichřice v podobě dua K. Dufek, M. Venus, které vyrovnává na 1:1. M. Venus vystřelí, K. Dufek dorazí balón za záda gólmana. Naše aktivnější hry si všimnou i arbitři utkání a po jednom z nedovolených zákroků soupeře máme možnost hrát přesilovou hru. Začátek je skvělý, neboť po ose Š. Rotrekl, L. Jemelka, M. Rotrekl končí balón těsně nad konstrukcí branky. Zaváhání našich barev a L. Sladomel vyrážečkou likviduje rychlý brejk soupeře. Tlak Uničova pokračuje, ale přesilová hra i přes snahu M. Venuse či J. Čady nepřinese ten pravý ořechový závin. Druhé dějství je daleko akčnější a drsnější. Další naše přesilovka však nadílku v podobě pomerančů nepřinesla. Chudá to byla výslužka. Pouze K. Dufek střílí, ale míček letí za sedmero řek a sedmero hor. Tvrdá, netrestaná hra pokračuje. Fauly, fauly. Sem tam i nějaká povedenější akce, která však duši fajnšmekra nikterak nepotěší. V průběhu osmé minuty vypichuje K Dufek míček soupeři, zadovkou ho směruje na M. Venuse a ten přízemní střelou otáčí skóre na 2:1. V téže minutě je M. Rotrekl při střelbě faulován a díky tomu míček získává jinou trajektorii, než měl mít a proráží pouze ozónovou díru. Olomoucké branka nabudí a L. Sladomel sebou mrská jako vorvaň na ledové kře, ale likviduje vše, co na něho letí. Tlak Olomouce roste jako Jackova kouzelná fazole a je tu první vyloučení Uničova. Nápor Olomouckých borců utíná přesnou sekerou K. Dufek. Po chybě M. Pavlovského získává míček a své sólo končí střelou k pravé tyči – 3:1. Olomouc už přesilovou hru nevyužije a totéž se stane i L. Jemelkovi, který po výhozu L. Sladomela míček zazdí do noh gólmana soupeře. Utkání se přelévá do své poslední třetiny a Olomouc začíná řádit jako Černá ruka. Hned v úvodu chybujeme, ale exekutor L. Sladomel pokrčuje ve svém excelentním výkonu. Vyrážečka, míček se valí mimo naši svatyni. To však už nestačí v čase 1:58. Střela z dálky končí pod rukou L. Sladomela – 3:2. To se však nelíbí Š. Rotreklovi, zachytává míček a vyráží na zteč. Ovšem olomoucké hradby zůstávají nedobyty, o chvíli se o totéž pokusí M. Rotrekl a končí stejně, na kopinících domácích. V rozmezí třetí a čtvrté minuty Olomouc okupuje naše obranné pásmo jako Němci naše pohraničí v 2. světové válce. Čtvrtá minuta a v akci J. Čada, dvakrát je faulován, ovšem píšťalka sudích se nachází v Matrixu a mlčí. J. Čada přece jen střílí, ale balónek sviští kolem  diváků v hledišti. Další šanci připravenou L. Jemelkou a zakončenou J. Bendou končí v rukavicích gólmana soupeře. Začíná vrcholit nápor Olomouce. V obranné fázi tančíme sice rychlý kvapík, ale i tak nestíháme jako vodník Česílko, když mu vypustili rybník.  V polovině sedmé minuty je vyrovnáno. Hra se odehrává v našem pásmu, postupně se dostává do rohu hřiště. Najednou se odráží do brankoviště, teč, a je vyrovnáno na 3:3. Trenéři Uničova si berou oddechový čas. Mění složení sestavy a výsledek se dostavuje hned po prvním střídání. 8:20 – M. Rotrekl vystihne míček v té pravé chvíli a bekhendovou střelou vlní počtvrté síťku Olomouce. Utkání se ještě více zrychlilo, ale zbytečně faulujeme na středu hřiště. A následně je tu za další faul dvojnásobné oslabení Uničova. Tato vyloučení je obrovskou šancí Olomouce na vyrovnání či otočení skóre. Ovšem L. Sladomel čaruje na druhou a totálně vymazává útočníky Olomouce. 10:08 – míček se batolí po brankové čáře, ale uničovská mucholapka v brance má vše pod kontrolou. Poslední vteřiny zápasu, zní klakson, utkání končí sice výhrou Uničova, ale remíza by byla zřejmě spravedlivější. Na tom se shodli trenéři obou týmů.

FBC ZŠ Uničov „B“ – FBŠ Teiwaz Hranice 2:5

(0:2, 1:2, 1:1)

Druhé utkání bylo z úplně jiného soudku. Hranice na nás vlétli jako roj rozdrážděných vos a od počátku udávali tón zápasu. První minuty zápasu to bylo jako na řetízkovém kolotoči. L. Sladomel sice čaruje, ale nakonec přece jen inkasujeme. Zaváhání, ztráta míčku M. Rotrekla znamená vedení Hranic 0:1. Teiwaz dále pokračuje v nátlakové hře, a při jednom z rychlých protiútoků dva na jednoho L. Sladomel vyráží míček nohou a P. Sladomel ho následně baseballovým odpalem posílá za hranice Olomouckého kraje. O půl minuty později cinká tyčka naší branky. V sedmé minutě po delší době M. Venus prověřuje pozornost do té doby nudícího se gólmana soupeře, ale ten pouze odloží svůj tablet a v pohodě zasahuje. V konci téže minuty jsme zapomněli zavřít dveře do našeho obranného pásma, čehož likvidační komando soupeře využilo na 100% - 0:2. Odvetou je střelba z dvouhlavňovky M. Chlupa, která pouze vyprašuje rukavice gólmana Teiwazu. Další rychlý kontr soupeře likviduje skvěle chytající L. Sladomel. V samotném závěru třetiny L. Sladomel tygřím skokem vyšprtne balón z brankové čáry. Druhé dějství začíná opět náporem Hranic. Hned v první minutě L. Sladomel chytá další tutovku soupeře. Naše šance z rozehrávky volného úderu končí na zadním mantinelu. Další možnost po spolupráci S. Štork, M. Rotrekl pouze lehce polechtá tyčku soupeřovi branky. Po pár vteřinách je tu opět M. Rotrekl, ale míček si to však zamíří na ochoz mezi diváky. Hranice nechtějí nic ponechat náhodě a opět roztáčejí ruskou ruletu. Z ní se vymaňuje stejně těžce jako Rambo z Afghánistánu, ale zůstávají nám i těžké šrámy. 7:03 – překvapivá střela z půlky proklouzne L. Sladomelovi mezi prsty – 0:3. Na chvilku zatlačíme Teiwaz do jejich obranného pásma, ale výsledkem je pouze střela M. Rotrekla do rukou brankáře. Nakonec se přece jen M. Rotrekl dočká. J. Benda mu posílá míček z rohu hřiště, protipohyb gólmana na opačnou stranu a M. Rotrekl přízemní střelou snižuje na 1:3. Jenže K. Dufek si vybírá o necelou chvilku později slabou chvilku, čehož Hranice využijí na zvýšení skóre – 1:4. Buly, další hrozba z florbalek Teiwazu, ale M. Adámek se včas vrací a krizi zažehnává. Konec třetiny a je tu možnost dvojnásobné přesilové hry. Bohužel L. Jemelka, M. Rotrekl či M. Venus nejsou schopni zdolat hradbu tří hráčů soupeře. Klíčový moment střetnutí, který jsme bohužel gólově nezvládli. Poslední dějství potvrdilo body pro Teiwaz. Snažíme se o korigování výsledku, ale jsme jako horolezci, kteří zůstali pouze v základním táboře. V začátku páté minuty inkasuje popáté. M. Chlup atakován dvěma vysunutými hroty soupeře ztrácí míček, a L. Sladomel je bezmocný jako kocour Garfield. O necelých 20 vteřin snižuje M. Venus po individuální akci. Volejbalovou smečí mění skóre na 2:5. Hra obou týmů se valí z jedné strany na druhou, čemuž přispívá i velmi dobré pískání rozhodčích zápasu. V průběhu dalšího utkání uničovský D. Cooperfield čaruje a vytahuje z klobouku jednoho králíka za druhým. Z naší strany nejvíce pálí M. Rotrekl, ale vše marno. Body zaslouženě zůstaly v Hranicích.

Sestava: Brankář: Sladomel P.

Obránci: Adámek, Chlup, Rotrekl Š., Sladomel P.

Útočníci: Rotrekl M., Jemelka ©, Benda, Čada, Štork, Lukas, Venus, Dufek