Vybojovaných 6 bodů

09.01.2011 22:53

FBC ZŠ U STADIONU UNIČOV „B“ – IBK FALCONS ŠTERNBERK  4:2 (1:0,1:1,2:1)

Muži Uničova „B“ zamířili v sobotním dopoledni do Olomouce. V cestě za dalšími body se v prvním utkání střetli s IBK Falcons. Že to nebude jednoduché utkání naznačily první minuty. Neuplyne ani 60 vteřin a P. Šenk v brance dvakrát zasahuje. Polovina druhé minuty a první náznak šance J. Večeři. Hra postupem času začala více připomínat šerm a honitbu za míčkem než florbal. Absolutně k nekoukání. V této tragikomické fázi nás naštěstí zachraňuje konstrukce branky – ufff!!! 7. minuta – faul a máme možnost hrát přesilovou hru. Tu využíváme po dalekonosné střele P. Janouška – 1:0. Ve zbytku třetiny jsme byli aktivnější, ale M. Večeřa, tak i M. Kobyka míří slepými. A konci první dvanáctiminutovky M. Kobylka vytváří obrovskou minelu, ale šternberský hráč je tak překvapen, že míček nabere „volejbalovým“ způsobem a  pomalu přehodí i síť u zdi. 1:06 – D. Štěpánek vybojuje míček, posílá ho D. Krejčímu, ten M. Rotreklovi a jeho nechytatelný projektil končí v brance – 2:0. Více útočíme i střílíme, ale ke dnu nás sráží špatná rozehrávka a nepokrytí míčku. Naštěstí jsou obránci schopni za sebe zastoupit a tak stále držíme čisté konto. To se však 9. minutě mění. Střela z úhlu mění skóre na 2:1. Falcons ožil a P. Látal míří chvíli nato nad. Ke konci třetiny jdeme do oslabení. To co naši hráči předvádějí připomíná atlety na krátký sprint, kteří na konci rovinky upadnou přes rozvázanou tkaničku. Třikrát!!! Jdeme do přečíslení 2 na 1 a je z toho velký…. Úvodní buly, zmatky M. Mrvky, „agent 007“, T. Zášek zasahuje, posouvá míček k M. Kobylkovi, ten M. Rotreklovi – odkrytá část branky – 3:1. Falcons je zaskočen, přebíráme otěže zápasu, ale rozhodující gól je v nedohlednu. V tomto utkání se opakující  „Nekonečný příběh“. J. Večeřa, P. Janoušek vymetají pavučinky v horních rozích haly. Kdo si koleduje, ten dostane výslužku. 8:28 rychlý protiútok, P. Šenk nechává příliš prostoru u tyčky a je vymalováno – 3:2. Falcons přidal plynu, ale i Uničov se snažil dát rozhodující branku. To se nakonec podařilo v čase 11:04, kdy M. Kobylka doklepl míček za záda gólmana Šternberka. Zbytek střetnutí jsme si už pohlídali. Velmi těžce vybojované body – Vánoční svátky byly na některých hráčích velmi znát… Jak váhově, tak i herně.

ARKTIC OLOMOUC – FBC ZŠ U STADIONU „B“  1:13 (1:3, 0:7, 0:3)

Poslední tým tabulky měl být pro nás lehkým soustem. Úvod tomu nasvědčoval. M. Kobylka nahrává M. Rotreklovi, ale ten prověřuje pouze boční síť. 2:25 – T. Zach „urve“ míček na středu hřiště, střílí – 1:0 Další tlak Uničova, volný úder rozehrává L. Sladomel, jemuž „osmnáctka“ u oběda dodala nevídané síly, P. Šenkovi a ten vlní síťku podruhé. Ve čtvrté minutě je nařízeno trestné střílení po faulu M. Mrvky. L. Hejníček chytá. V oslabení má šanci P. Janoušek, ale vyslaný míček trefuje mantinel. Arktic podniká sporadické protiútoky a z jednoho z nich upravuje na 2:1. Opět začíná z naší strany „holomajzna“. Nic se nedaří, střelba připomíná zasáhnout nezničitelného „Ramba“. T. Zach nad, P. Šenk orazítkuje tyč, D. Krejčí míří dvakrát do brankáře. 11:54 – M. Večeřa získává míček v rohu palubovky, nezištně nahraje M. Rotreklovi – 3:1. Rozhodující okamžik střetnutí. Druhé dějství ovládl Uničov a sedm vstřelených branek hovoří za vše. Nutno podotknout, že se i L. Hejníček měl několik skvělých zákroků. Zvláště, když ho obránci nechali párkrát na holičkách. Úvod – P. Galetka nezištně nahraje J. Večeřovi, ten mu míček vrací – 4:1. Nedlouho poté je míček před brankovištěm Articu a P. Šenk se nemýlí – 5:1. Tři trojky svítí na světelné tabuli, M. Rotrekl střílí „skákajícího žabáčka“ a ne ten malý, bílý neposeda končí v síťce. Arktic se nemůže vymanit se sevření hráčů v červených dresech a totální zámek korunuje P. Šenk svou třetí brankou 7:1. To je gólman! V osmé minutě má i práci L. Hejníček, ale řeší ji s naprostým přehledem. Konec třetiny korunuje M. Večeřa a na průběžných 10:1 upravuje dvakrát P. Galetka. Poslední dvanáct minut už bylo naprosto zbytečných. Pouze se dohrávalo a i samotná hra tomu odpovídala. Největší aplaus sklízel L. Sladomel, jehož bojovnost na hřišti nedala spát uničovské střídačce. Svou největší šanci zazdil v čase 8:20. Prázdná branka, ale míček letí neznámo kam. Poslední tři branky si rozdělil M. Rotrekl – dvakrát a J. Večeřa. Poslední gól si už dal brankář Arkticu sám, když M. Rotrekl nahodil míček zpoza branky.