VELIKONOČNÍ POMLÁZKA PŘIŠLA DŘÍV NEŽ OBVYKLE!

05.04.2011 15:31

FBS OLOMOUC – FBC ZŠ U STADIONU UNIČOV OLOMOUC 7:3  (2:2, 2:0, 3:1)

Výlet do Hranic se proměnil ve fiasko. Poslední turnaj vlil lehký optimismus do žil starších žáků, ale výsledky na hranickém „oraništi“ hovoří za vše. Pravdou je, že pro všechny týmy byly podmínky naprosto stejné. První střetnutí s FBS Olomouc se z počátku vyvíjelo celkem pozitivně. Více ze hry měl Uničov a výsledkem byly dvě vstřelené branky v rozmezí 5. minuty. Z ničeho skóroval D. Krejčíř a druhý gól byl vlastní díky olomouckému gólmanovi. Postupem času přebírala otěže zápasu Olomouc a v 8. minutě jsme to poprvé poznali na vlastní kůži – 2:1. Ve dvanácté minutě bylo vyrovnáno. Od té doby jedeme na dobře namazaných bobech z kopce. Hráči sice bojují, ale olomoučtí hráči již suverénně kráčejí za třemi body. První minuta druhé periody – 2:3. Ve třetí minutě nedůslednost obránců – 2:4. Následující minuty nic převratného nepřinesly. I Přemysl Oráč se lépe staral o své pole jako hraničtí o svou palubovku.  Na tomto poli D. Kipritidis neustále najíždí do tří či čtyř hráčů a přitom ví, že už nic neudělá, ale přihrávku považuje za zbytečnou komplikaci.  Nadroguj berana a pusť ho proti zdi. Ovšem i kluci z hanácké metropole mají velké problémy se zpracováním míčku a i díky tomu se jde do závěrečné periody za stavu 2:4 a ještě k tomu v oslabení. Kupodivu v této situaci D. Kipritidis najde volné místo ke střele a snižuje na 3:4. Poslední náš to výstřel do černého. Pátá minuta rozhoduje utkání. Dvakrát inkasujeme a je vymalováno. Korigovat utkání se nedaří, střely létají jako splašené ovce, ale ne tam kam by měly jít. Na druhou stranu jsme mohli daleko více inkasovat. F.Zbořil v brance byl však proti tomu. Zachytal skvěle!

FBC ZŠ U STADIONU UNIČOV – FBC ASPER ŠUMPERK  1:10 (0:4, 0:3, 1:3)

Naprostý výsledkový výprask našich starších žáků. Produktivita byla tak žalostná, že hrát ještě dva dny, tak se stejně netrefíme do černého. Dnes by nám nepomohl ani L. Messi. Při střele by mu míček na zdejší palubovce dal takovou faleš, že by koukal… Začátek utkání předznamenal vše ostatní. Do branky si kleknul O. Novotný. Tři střely = tři góly v naší síti. A v čase 5:08 bylo po zápase – 4:0. Snaha D. Kipritidise, V. Galetky či D. Krejčíře byly naprosto nulové. Spíše to vypadalo, že na kluky padla „deka“ z třídních schůzek, které budou tento týden proběhnou ve škole. Ale tristní výkon to neomlouvá. Nejlepší pasáž hry předvádíme ve vlastním oslabení na počátku 2. třetiny. Asperu nepůjčíme míček, tutovka D. Kipritidise se koulí mimo konstrukci branky. Další tři „broky“ v naší síti hovoří o tom, kde je větší pohoda. V závěrečné třetině D. Kipritidis úmyslně přihrává soupeři, věrně kopíruje T. Řepku a jeho „blikance“, tak jak to umí jen on a Řepka. Výsledkem jeho blikanců jsou další dvě inkasované branky. Je stáhnut ze hry, ale bojovnost ostatních hráčů ke snížení hrozivého stavu nevede. V 8. minutě svítí na ukazateli skóre stav 0:10. Pak se přece podaří V. Galetkovi z ničeho nic dát čestný, ale těžce vydřený gól. Konec utkání připomíná jízdu na kolotoči. Mohli jsme dát další góly, ale ještě více inkasovat. Totální „Ruská ruleta!“ Blahopřání Asperu a trenérovi „Krakenovi“ k 3. místu. Naprosto zasloužené! Kromě jednoho utkání jsme vždy tahali za kratší konec provazu.