Statečný boj přinesl pětibrankovou prohru

22.10.2011 21:56

ZŠ U Stadionu Uničov – FBC Ostrava  5:10  (1:4, 2:3, 2:3)

V pátek 21.10.2011 se v Uničově představil extraligový tým FBC Ostrava. Hrálo se 4 kolo Poháru České pojišťovny. Naplněná hala gymnázia,  byla zvědavá na to, co předvede špičkový tým z Ostravy a jak jim znepříjemní život domácí družstvo. Od prvního buly bylo zřejmé, koho se bude míček více držet. Domácí se aktivním presinkem snažili eliminovat rychlost hráčů soupeře a přesnost přihrávek. Tato snaha trvala do 7 minuty, kdy Uničov poprvé inkasoval. Ještě předtím P. Šenk zlikvidoval tři šance soupeře. Rychlá akce po levém křídle, střela nad levé rameno P. Šenka – 0:1. Na konci zmiňované minuty se protáhl přes dva hráče T. Zach a excelentní střelou vyrovnal. Ostravané zrychlili tempo a výsledkem byla branka v čase 11:27. Rychle zahraný volný úder, špatně postavená zeď vykonaly své.  S blížícím se závěrem první třetiny jsme začali mít problémy s rychlonohými útočníky, které jsme zastavovali pomocí faulů. První oslabení v 17 minutě bylo velmi krátké. Nepokrytý hráč u P. Šenka lehce nadzdvihl míček a bylo vymalováno- 1:3. 18 minuta, sekání P. Havlíčka, vyloučení. Opět nestíháme a soupeř pohodlně skóruje počtvrté. Naprosto skvěle zahrané přesilovky.  Do první sirény se již nic nezměnilo. Po přestávce nastoupil Uničov jako pokropený živou vodou. Zvýšil frekvenci a vytvářel si i šance. Jenže T. Vojáček, M. Kobylka či M. Rotrekl nemůžou najít ten správný cíl. V 6 minutě jde za katr D. Havlíček. Při snaze získat za brankou míček fauluje. Čtveřice statečných se bránila, seč mohla, ale těsně před návratem D. Havlíčka A. Pavlát loví míček ze své svatyně – 1:5. V této chvíli to už zavánělo pěkným debaklem. Ovšem Uničov nechtěl složit zbraně a v průběhu 9 a 10 minuty snížil na rozdíl dvou branek. Jako první udeřil T. Vojáček, který místo přihrávky na M. Kobylku vystřelil a k překvapení všech se míček zatetelil v síťce. Neuplyne minuta a diváci mají znovu důvod si zakřičet gól. Protiútok L. Jemelky, přihrávka na M. Macha, který doráží míček potřetí do branky. V této chvíli se hodně tlačíme dopředu. V akci opět L. Jemelka, je faulován, rozhodčí nic. FBC Ostrava vycítila nebezpečí, ale A. Pavlát neskutečně rukou či nohou vyráží míček nad sebe. Tlak Ostravy nabírá na obrátkách, ale ke gólovému projevu se její borci dostanou až později.  Při jednom souboji je vyloučen Š. Rotrekl. Tentokrát oslabení ustojíme. Tři minuty před koncem druhého dějství dvakrát inkasujeme.  Stačí ztráta míčku na středu hřiště a obránci nemají šanci ubránit se přečíslení. V úvodu závěrečné periody nás soupeř vytrvale mačká v našem pásmu. Výsledkem je střela ve 2 minutě, kterou L. Sladomel zaregistruje až za svými zády. Pouze ojediněle zahrozíme, ale má to pouze propagační charakter. S přibývajícími minutami se přece jen šance vyskytnou a jednu z nich využívá M. Kobylka – 4:8. 13:53 – L. Jemelka posílá kolmici na M. Rotrekla, který vymete pavučinky v pravém horním růžku – 5:8. Hra je přerušena, pořadatelská služba má práci s vytíráním podlahy. Po pauze Ostrava opanuje bojiště a zkušeně dovede utkání k výhře. V 15 minutě lovíme míček podeváté ze sítě. Největší možnost korigovat výsledek máme v 17 minutě. Jenže využít přesilovku pět na tři se nám nepodařilo. Zbytek utkání si Remedicum v poklidu pohlídá výsledek a Uničov v poslední minutě inkasuje podesáté. Výsledkem 5:10 končí toto utkání. Pro uničovské kluky obrovská zkušenost, neboť všichni hráči uvedení na soupisce jsou uvedeni i u“ A“ týmu Ostravy a pro diváky možnost vidět finalistu Extraligy v akci. Domácí borci se nemají za co stydět, odvedli dobrou práci, k čemuž přispěla i vynikající divácká kulisa. Pořadatelská služba též klapala na jedničku.