Přátelský zápas v Olomouci

16.01.2011 17:12
FBS Olomouc "A" - FBC Uničov       5 - 7

V pátek 14.1. 2011 nás čekalo přátelské utkání proti FBS Olomouc A,který hraje 3.ligu a kde domácí měly být favoritem nad naším týmem,ale už odhodlání kluků naznačovalo to,že by jsme mohly favorita potrápit a možná i vyhrát,ale tomu věřilo snad jen pár hráčů.Příjezd do Olomouce a dobrá nálada v týmu naznačila,že jedeme vyhrát a ne se jen koukat na to jak nás Olomouc porazí.Je tu začátek utkání a soupeři se zatím jen tak oťukávají a je vidět,že jakákoliv chyby rozhodne a že toto utkání bude vyrovnané a že se náš tým bude prát až do konce utkání.Přicházejí šance na obou dvou stranách,ale nikomu se nedaří skórovat. Míček letí za branku a aktivní Petr Havlíček,který byl dán do útoku kvůli lichému počtu obránců a sudému počtu útočníku si ho nachází a servíruje ho před branku na volného Milana Kobylka,ale ten trefuje jen tyč,ale naštěstí je tam i dobře postavený Petr Sladomel,který trefuje horní polovinu branky a Uničov se ujímá vedení 0:1 krásná akce.Hra pokračuje a Patrik Šenk drží svými zákroky náš tým.Ostatní hráči se snaží dát gól,ale i Olomouc má kvalitního brankáře,ale přichází chvilka opět druhého útoku kdy Petr Sladomel si vymění míček s Milanem Kobylkou a stav je 0:2.Konec třetiny a nálada na naší lavičce je super a díky Štěpánu Rotreklovi víme že vedeme i na střely 9:7.Behem přestávky se rozcvičuje náš druhý gólman Adam Pavlát ale snad jen kromě dvou střel končí vše za jeho zády a kluci si z něj dělají srandu,že by tam ani neměl chodit.Začátek druhé třetiny a akce našich 3 lajn konči bud vedle branky a nebo na gólmanovi  Olomouce. Nastává akce dva na golmana kdy Milan Kobylka nahrává na Petra Havlíčka a ten trefuje jen gólmana a samozřejmě poté nastává to známé rčení nedáš dostaneš a je to tu stav 1:2 pro Uničov. Hra se přelévá ze strany na stranu a oba dva týmy dělají chyby,ale vždy končí bud za brankou a nebo v náručí gólmanů. Přichází střídaní gólmanů Adam za Patrika a i Olomouc střídá gólmany a na střídačce si říkáme střílet není rozchytanej, ale bohužel míček končí v naší brance kdy propadl mezi rukou a tělem Adamovi a bohužel se dokutálel za brankovou čáru stav 2:2.Hra se přelévá za strany na stranu a bohužel dostáváme gól na 3:2,ale ani ne pár vteřin po buly plácne Lukáš Jemelka po nahrávce od Maru Rotrekla do míčku a ten propadne mezi tyčkou a tělem gólmana do branky a stav je 3:3 nálada jde nahoru a hra se lepší i když je v ní pár chyb,ale ty jsou i na straně Olomouce. Oba dva gólmani se překonávají a přichází chvilka kdy Martin Macho předvede své technické umění a od levého mantinelu se dostává přes dva hráče a krásnou nahrávkou posílá míček na volného Maru Rotrekla a ten trefuje přesně pod víko a vedeme 4:3. A i ostatní hráči se snaží,ale snaha Petra Janouška,Tomáše Šaldy a Pavla Galetku končí na gólmanovi a poté přichází trest 4:4 po krásné akci Olomouce kdy volný hráč před brankou nedává Adamovi ani malou šanci.A i nadále vedeme na střely,ale podle zapisovatele máme štěstí,že spousta střel končí mimo naši branku.A přichází i chvilka rozhodčího Šimona Chovance,který uhýbá před míčkem a padá na zem a ještě si u  toho málem vykloubil kotník.Konec druhé třetiny. Začíná třetí a rozhodčí nám oznamuje že se bude hrát místo 15 minut 25 a některé z nás to zaskočí,ale máme na trénováno a tak to zvládáme,ale jsme to bohužel mi kdo inkasuje a stav je 5:4 a při tomto gólu se nám nepodaří odpálit míček mimo naši branku a soupeř trefuje míček,který projede pod Adamem a končí v síti.Hraje je z obou stran pěkná.A nastává akce u soupeřovi branky kdy 3 útok zamkl Olomouc na jejich půlce a Pavel Galetka nahrává na obránce Davida Havlíčka a ten svoji povedenou střelou vyrovnává na 5:5,ale sám tomu nevěří,že to skončilo v brance.Myslí si že to šlo dírou v síti,ale ta tam není.Blíží se konec utkání a oba dva týmy chtějí rozhodnout a vyhrát a přichází podcenění jednoho souboje kdy míček jede do rohu a Milan Kobylka ho dobíhá a vidí volného Petra Havlíčka před brankou a mezi těmito hráči stojí jeden Olomoucký obránce a přichází nahrávka vzduchem před branku a Peťovi nezbývá nic jiného než ji trefit a stav je 5:6 pro nás a na střídačce Petr říká Milanovi čekal jsem,že mi ji dáš vzduchem a tak jsem to dal. Olomouc se snaží vyrovnat,ale pozorný Adam Pavlát  chytá vše co vidí i to co nevidí.A přichází akce 3 lajny.Kdy Tomáš Šalda nahrává Pavlovi Galetkovi a tomu míček skáče u hokejky a ten se sním dostává před branku a může se zeptat gólman kam to chce a ten mu nic neříká a tak Pavel to dává pod víko a stav je 5:7 a do konce zbývá pár minut a ty odehrajeme v klidu a po zaznění  signálu zápas končí a hostující tým se raduje z výhry. Krásná hra od obou týmů.