Pohár České pojišťovny - den první

31.08.2013 21:10

FBC ZŠ Uničov – FBK Valašské Meziříčí 17:1 (5:0, 3:0, 9:1)

Sobotní ráno v Němčicích nad Hanou znamenalo pro muže Uničova vstup do prvního kola Poháru České pojišťovny. Úvodní střetnutí obstaraly týmy z podhůří Jeseníků, Uničov a FBK Valašské Meziříčí. Soupeř od prvního buly spustil běžecké závody za míčkem ala Usain Bolt, jehož výsledkem byla první střela a posléze zákrok L. Sladomela. Postupně přebíráme iniciativu, výsledkem jsou střely P. Galetky či P. Havlíčka, ovšem ještě ne příliš přesné. Ve čtvrté minutě L. Havlíček vybojoval míček u mantinelu. Následná přihrávka směřuje na P. Havlíčka, který střelou k tyči otevřel skóre – 1:0. Nedlouho poté T. Zach přestřeluje branku. Netrvá dlouho a P. Havlíček s přispěním obránců soupeře zvyšuje na 2:0. Nulový úhel, teč a je vymalováno. Útok za útokem se valí na Valašské Meziříčí, které nestíhá. Na 3:0 pohodlně doráží v brankovišti M. Kobylka po přihrávce L. Jemelky. Koncert žlutočerných barev pokračuje. P. Galetka v 10 minutě bekhendovou střelou nad gólmanem vlní síťku branky počtvrté. Borci z „Valmezu“ se snaží s výsledkem něco udělat. Rozebírají si naše hráče, ale v konečné fázi opět inkasují po rychlém protiútoku z hole L. Jemelky. Druhá patnáctiminutovka začne náporem soupeře, jehož závěrečná střela končí za mantinelem. První větší šance Uničova cinkne o břevno a brankovou čáru. Smolař = M. Macho. Následuje menší kiks P. Hejla, míček má však příliš vysokou trajektorii. L. Sladomel míček pouze sledoval. Na začátku 5 minuty P. Galetka svou střelbou kopíruje soupeře – jeho projektily letí mimo brankovou konstrukci. V těchto fázích Uničov polevil. Soupeř se natlačil do našeho obranného pásma více, než v první třetině. V polovině periody se probudil agilní L. Havlíček, který zpoza branky přihrál P. Havlíčkovi. „Bum“ z první = 6:0. Utkání je rozhodnuto, ke konci třetiny ještě P. Galetka dává gólmanovi fotbalové „housle“. V polovině 14 minutě zahráváme suprově volný úder, který ozdobil P. Galetka osmou brankou. Závěrečné dějství bylo už formalitou. Hráči z královského města si královsky zastříleli. A soupeř? Ten už bral hru i výsledek s nadhledem a humorem. V polovině druhé minuty orazítkoval Valmez břevno naší branky. Naproti tomu rychlý kontr korunuje D. Havlíček po rozehrání volného úderu s P. Škodou. Hra už má pouze jednoho dirigenta a tím je FBC ZŠ Uničov. Rozdíl v kvalitě obou soupeřů se potvrdil. Jediný inkasovaný gól Uničov dostává po nedůsledném výhozu míčku z pásma. Závěrečné trefy do černého obstaralo duo bratrů Havlíčků, Petr respektive Lukáš. Výsledek hovoří za všechny komentáře.

FBS Olomouc – FBC ZŠ Uničov 6:8 (1:4, 1:2. 4:2)

Druhý soupeř Uničova, FBS Olomouc, to už byla jiná káva. Ovšem tak famózní začátek Uničova nikdo nečekal. 0:34 – P. Galetka  nechytatelnou pumelenicí poprvé rozvlnil síťku v brance Olomouce - 1:0. Soupeřův systém 2 – 2 -1 na Uničov nijak nefunguje, neboť v polovině páté minutě T. Zach přihrává P. Havlíčkovi, ale ten bohužel terč míjí. Následuje faul a přesilová hra uničovských borců. Volný úder rozehrává L. Jemelka na M. Kobylku. Ten vymete poslední pavučinky v pravém horním růžku soupeřovi branky. Olomouc zvýší rychlost, tlačí se k naší brance, ale Uničov se v pohodě brání. Přenesení míčku našich hráčů do útočného pásma využívá P. Galetka, vytáčí se podél mantinelu a přesnou střelou zvyšuje vedení na 3:0. Totálně naspídovaný Uničov je v laufu, ale ani M. Macho, který z obránců soupeře dělá statické kužele, či P. Havlíček už nejsou v zakončení už tak přesní. K překvapení všech, se nakonec ujme „volej“ M. Kobylky po nahrávce M. Macha – 4:0. V závěru FBS snížilo střelou ze střední vzdálenosti – 4:1. Bylo to po delší pauze, kdy si P. Šenk mohl přepočítat počet dírek v míčku.  V samotném závěru ještě zaútočil L. Jemelka, ale bez gólového efektu. Na začátku druhé periody jsme rozhodčími posláni do oslabení. Tuto herní situaci zvládnou kluci na jedničku. Velký podíl měl na tom P. Havlíček a L. Havlíček. Postupně přebíráme iniciativu, pálíme jak u Verdunu, bohužel slepými náboji. V konci 5 minuty je faulován L. Jemelka, píšťalka však zůstala němá.  Nejvíce nám však zatrnulo v čase 8:08. M. Macho, je při souboji o míček sražen na mantinel, ten se rozpojí a záda M. Macha můžou následné vyprávět své. Hra pokračuje a nejlepší reakcí na tuto nepříjemnou epizodu je pátý gól z rukou P. Havlíčka. Za další minutu si to P. Havlíček znovu zopakuje. Vystihne volný úder Olomouce a sám se řítí na gólmana soupeře. Místo přihrávky na volného P. Galetku volí střelu, která propadne P. Brusovi mezi nohama – 6:1. Závěr třetiny patří hráčům z hanácké metropole, kteří znovu střelou za střední vzdálenosti snižují na 6:2. Posledních 12 minut přineslo napínavou podívanou. Olomouc začala velmi svižně, v čase 2:02 snížila na 3:6. První střelu P. Šenk vyráží, u dorážky už náš obránce není a tak potřetí inkasujeme. Odpověď na sebe nenechá dlouho čekat. Kombinace na jeden dotek M. Macho, L. Jemelka končí sedmou brankou v síti P. Bruse. Přebíráme otěže zápasu, ale tipec nám utne rychlý přesun Olomouce do našeho pásma. Střela – tyč – dorážka  - 7:4. Hraje se nahoru, dolů, ale šance obou týmů likvidují gólmani. V jedenácté minutě vdechne naději Olomouce na lepší výsledek J. Schneider – 7:5. Jenže od té doby se balonek přesune i s hráči Uničova do útočného pásma. Kontrolujeme hru a v čase 11:56 T. Zach definitivně rozhoduje utkání. Kosmetickou úpravu skóre stanovil J. Roletzký, který v přesilové vsítil šestou branku. Závěrečná hra Olomouce bez brankáře už nic neřešila. Výsledek je pro Uničov naprosto nasloužený.

Sestava (sobota): Brankáři: Sladomel, Šenk

Obránci: Havlíček D. ©, Škoda, Zach, Hejl

Útočníci: Jemelka, Macho, Kobylka, Galetka, Havlíček P., Havlíček L.