Pohár České pojišťovny - den druhý

01.09.2013 21:10

Orel Jednota Troubelice – FBC ZŠ Uničov 2:10 (0:1, 1:3, 1:6)

Druhý den v Němčicích nad Hanou začal pro Uničov duelem s týmem Troubelic. Orli v letošní sezóně postoupili do Olomoucké ligy, ale hráči rekrutující se převážně z bývalých hokejistů hrají florbal velmi „dřevorubeckým“ stylem. V tomto duchu se odvíjelo celé utkání. Od prvních minut máme míček pod kontrolou, ale Troubelice hrají velmi zodpovědně a hrozí rychlými brejky. Bohužel tempo Uničova není takové, jako včera, spíše to připomíná pomalý valčík. V polovině čtvrté minuty zahrozil T. Zach, ale gólman ho vychytal. Následuje rychlý protiútok soupeře, který likviduje L. Sladomel. V osmé minutě se zastřeluje M. Kobylka, ale též míří mimo tyče. V polovině 10 minuty, vidíme rychlou akci po ose P. Havlíček, T. Zach, P. Galetka, který mezi kruhy otvírá skóre. Troubelice přitvrdily, fauly se množí jako mandelinky na bramborách, ale píšťalka sudích je němá. V závěru ještě zahrozí P. Hejl, ale jeho dvě střely nejsou zrovna moc přesné. Druhá perioda rozhoduje utkání. Hlavní postavou je P. Galetka, jenž v rozmezí 7 minut střílí tři góly a posílá Orly do kolen. Vše za přispění P. Havlíčka, který mu na stříbrném podnose servíroval míček.  Jenže mezi těmito vstřelenými brankami je T. Zach několikrát bit jako žito a nejenom on, ale nejlepší odpovědí na tvrdou hru jsou vstřelené góly. V deváté minutě se Troubelice dostanou do slibné akce, L. Sladomel je připraven. Bohužel v době, kdy máme hru ve své moci, soupeř snižuje na 4:1. Závěrečná patnáctiminutovka patřila jednoznačně Uničovu. Vše načal na začátku druhé minuty opět P. Galetka vyběhnutím podél mantinelu – 5:1. Po pár vteřinách je sníženo. P. Hejl si příliš dlouho hrál s míčkem a pohroma byla na světě – 5:2. Ve třetí minutě se rozhodčí rozhodli konečně někoho vyloučit. Paradoxem bylo, že nikoliv za faul, ale vysokou hůl. Přesilovku zužitkuje L. Havlíček po přihrávce P. Havlíčka. L. Axmann míček registroval až za svými zády. Uničov diktuje hru, což potvrzuje T. Zach výstavní střelou nad rameno gólmana – 7:2. M. Vojáček, hráč Troubelic, se více komentuje kontroverzní situace. Toho využívá L. Jemelka po rychlém protiútoku jeho střela vlní síťku soupeřovy branky. Je pravdou, že gólu předcházel faul našeho obránce, ale nastavený trend pískání už rozhodčí nechtěli opustit a dopadlo tak, jak dopadlo.  Troubelice už rezignovaly, další dvě rány jim zasadil P. Havlíček po samostatné akci zpoza branky a M. Kobylka po spolupráci s L. Jemelkou. To už nevydrží M. Vojáček a pustí se pěkně zhurta do rozhodčího. Odměnou mu trest 2 + 10 minut. Přesilovku nevyužijeme, ale závěr je více či méně v klidu. Přežili jsme, ztráty na životech žádné.

FBC ZŠ Uničov – FbC Holešov 4:2 (0:1, 3:1, 1:0)

Poslední utkání v prvním kole Poháru České pojišťovny borců z podhůří Jeseníků, soupeřem je  FbC Holešov. Hned v úvodu má šanci L. Jemelka, trefuje pouze tělo gólmana. Daleko větší aktivita na hokejkách Holešova, P. Šenk má plné ruce a nohy práce. Uničov je zřetelně zaskočen běhajícími borci soupeře.  V šesté minutě zahrává Holešov volný úder, děravá zeď dovolí proniknout míčku až za záda P. Šenka. Uničov se snaží z úderu vzpamatovat jako boxer po levém háku, ale jde to pomalu. Náznak šance má M. Macho, ovšem dlouhý míček od T. Zacha už nestačil dostihnout. Holešov však stále více útočí, střílí jako A. Schwarzenegger v Komandu, s jedinou vadou - nepřesně. Při naší rozehrávce napadá ve dvou, což nám způsobuje potíže. Ke konci třetiny už více běháme a lépe eliminujeme útoky Holešova. Zní klakson končící prvních patnáct minut. Druhé dějství bylo zřejmě to nejlepší, co Uničov předvedl na turnaji. Rychlé střídání, žádné zbytečné držení míčku a výsledkem bylo zahnání Holešova do defenzívy. Vyrovnání zařizuje L. Jemelka po přesné přihrávce T. Zacha. V čase 3:27 otáčíme výsledek. T. Zach posílá míček stylem raketa Země, Vzduch. P. Havlíček balonek v brankovišti tečuje a ten končí za brankovou čarou – 2:1. Nátlaková hra Uničova pokračuje, do střelecké listiny se zapisuje i M. Macho. Nádhernou kličkou, ala Messi, oklamal brankáře a zvýšil na 3:1. Hra obou týmů se stále zrychluje, výsledkem je hra plná šancí a soubojů. Možnost zvýšit stav má P. Galetka, ale vyprašuje pouze betony gólmana. Totéž napodobí i L. Jemelka při samostatném úniku po levé straně. Naproti tomu P. Šenk zasahuje helmou, rukou či sevře míček nohama. Do poslední periody jdou oba týmy s odhodláním změnit stávající výsledek. Navrch má opět pořádající tým, neboť po vyloučení P. Havlíčka v poslední minutě předchozí třetiny, má možnost hrát přesilovou hru. Naprosto zbytečný zákrok. Oslabení sice ustojíme, ale poskytneme tím Holešovu možnost hrát v našem obranném pásmu. Postupem času se z tlaku vymaníme a nebezpečně ohrožujeme svatyni soupeře. T. Zach, ač faulován střílí vedle tyčky, P. Škoda razítkuje nohy obránce. U Holešova se postupem času projevují „manýry“ bývalého hráče Otrokovic D. Mikešky, který nemíní s provinčním Uničovem prohrát. Slovně tlačí na rozhodčí, jejichž rozhodování není díky tomu zrovna košer a ke všemu časomíra pokulhává či spíše spí na vavřínech. V polovině 7 minuty P. Hejl dotyčného hráče fauluje a míří na dvě minuty za katr. Oslabení trvá krátce, neboť střela k pravé tyčce šla do protipohybu P. Šenka. Holešov snižuje na 3:2. Soupeř vycítil šanci vyrovnat, ale Uničov se zkonsolidoval, díky tomu má Holešov méně šancí. Ve 13 minutě bere osud zápasu do svých rukou T. Zach. Vyváží míček z obranného pásma, střílí, míček doráží P. Havlíček, obránce v balonek florbalkou vyráží z malého brankoviště ven, ale hokejka je příliš vysoko. Nájezd! T. Zach brankáře překonává, ale míček se kutálí podél levé tyčky k mantinelu. Následuje přesilová hra, kterou využívá P. Galetka - 4:2. V závěru Holešov hraje power – play, při které má S. Štork možnost umístit míček do prázdné branky, ale bohužel se mu to nepodaří. Stav 4:2 je konečný.

Sestava: Brankáři: Šenkk, Sladomel L.

Obránci: Škoda, Havlíček D ©., Zach, Hejl

Útočníci: Jemelka, Macho, Kobylka, Galetka, Havlíček P., Havlíček L., Čada, Sladomel P., Štork