NOVÁČEK 3 LIGY SE 4. BODY

02.10.2011 22:22

FBC ZŠ U Stadionu Uničov – SK Stonava  11:3  ( 2:2, 4:1, 5:0)

V neděli 2.10.2011 začala pro muže Uničova pouť 3 ligou. Turnaj se hrál v krásné stonavské hale. Na úvod se střetli oba nováčci soutěže: Uničov a domácí SK Stonava. Místní tým byl natěšený a věřil v bodový zisk. Pomoci jim měla i početná divácká obec. První minuty se hráli podle domácích not. Ataky Stonavy jsme těžce zastavovali a následně založit protiútok byl velký problém. Natož si pořádně přihrát. Postupem času se to mírně zlepšovalo, ale první slovo měla Stonava. V 8 minutě po špatném pokrytí útočníka skončil míček za zády P. Šenka. Zvýšená aktivita hráčů ve žlutém donutila domácí se stáhnout do obranného pásma a vzrůstající tlak Uničova zužitkoval D. Krejčí, střelou k tyči – 1:1. Jenže stačí nepozornost a skóre se mění v náš neprospěch – 1:2. Stalo se tak v oslabení, kdy volný hráč mezi „kruhy“ nedává P. Šenkovi žádnou šanci. Ke konci třetiny se opět ke slovu dostává hostující tým. M. Kobylka získává míček, udělá pár rychlých kroků, nápřah a jeho střela zapadla do levého horního růžku – 2:2. Tímto stavem začíná druhé dějství. Od úvodního hvizdu se daleko svižněji pohybujeme a i přihrávky jsou o něco málo přesnější. Zároveň začíná „velké“ představení „hrobníka“ F. Vrány. Jaké tutovky zahodil, bylo neskutečné! S postupem času si ho soupeř přestal všímat, neboť zjistil, že je neškodný jako „včelka Mája“.  1:03 – P. Havlíček vysprintoval z pravé strany a střelou k levé tyči otočil skóre na 3:2. Lehce nahlodaný soupeř dostal ve 3 minutě další ránu. Rychlý protiútok byl zastaven nedovoleně a následné trestné střílení proměnil M. Kobylka. Následná pasáž byla ve znamení lepšící s hry Uničova, ale též přehlídkou zahozených šancí. Stonavští měli několik dobrých výpadů, ale změnu skóre to nepřineslo. Bohužel hrajeme více nečistě a v 8 minutě jde za katr D. Krejčí. Oslabení zvládneme skvěle i díky zákrokům P. Šenka. Jenže tatáž situace se opakuje ve 12 minutě před naší brankou. P. Sladomel sice nefauluje, byl to T. Zach, ale i tak je vyloučen. Této herní situace využíváme ke vstřelení páté branky T. Šaldou po přihrávce P. Havlíčka - 5:2. Na konci oslabení však inkasujeme potřetí. Závěr třetiny zkušeně ohlídal M. Kobylka, který zvýšil na 6:3. A tím zřejmě rozhodl zápas. Posledních 15 minut bylo v režii Uničova. Domácí tým více či méně rezignoval. Načal to P. Škoda v přesilové hře, kdy po necelých 30 vteřinách upravil stav na 7:3. Jeho branka bekhendem byla neskutečná, neboť svými krokovými variacemi připomínal spíše tanečníka valčíku. Postupem času skóre narůstalo díky lehké „sekané“ P. Galetkovi, přihrávka přišla od T. Šaldy. V čase 6:00 Sladomel, kterému „zadovkou“ poslal míček F. Vrána, u něhož to byl velmi pozoruhodný okamžik. Poslední dvě branky obstaral P. Galetka a M. Rotrekl. Zasloužené tři body pro nováčka soutěže! Dovětek: Skvěle vedené utkání ze strany rozhodčích!

SC Bohumín ´98 – FBC ZŠ U Stadionu Uničov  5:5  (2:1, 1:1, 2:3)

Druhé utkání s Bohumínem nabídlo naprosto jiné představení. Skoro 100% využití šancí Bohumína málem potopilo Uničov. Oproti prvnímu utkání jsme vlítli na soupeře jako sršni, ale soupeř kontroval super rychlými protiútoky. To se ukázalo hned v první minutě. Rychlé dvě přihrávky, střela = 0:1. Bohumín se začal více soustředit na brejky a vedení míčku přepustil uničovským. Tato taktika byla velmi účinná. Při rychlém brejku se útočník natlačil na brankoviště a D. Havlíček v roli statisty neuhlídal toho, koho měl – 0:2. Začínala 7 minuta. Tlak vyzníval naplano, „mladé pušky“ příliš tahají míček za branku a minimálně využívají beky. Zvlášť řev Š. Rotrekla byl slyšet až v Karviné. V průběhu první třetiny nám byli, nabídnuty dvě přesilové hry. Hra nebyla vůbec zlá, ale teprve ta druhá přinesla gólový efekt. D. Havlíček, z pozice obránce, prostřeluje vše – 1:2. Světlo na konci tunelu. Jenže, i tak je velmi těžké si ohlídat rychlá křídla soupeře a důraz soupeře na brankovišti. Hra obou týmů má důraz a švih, ale branky nejsou zatím dány. Tento styl pokračuje i ve druhém dějství. Uničov se snaží zatlačit soupeře na vlastní polovinu, částečně se to daří, ale krytí míčku Bohumína nám dělá velké problémy. Střely vyslané M. Rotreklem či M. Kobylkou letí na střed branky. A opět přichází trest. Ztráta míčku v útočném pásmu, rychlý brejk a je vymalováno – 1:3. A znova jdeme do plných. Bohumín v naprosté pohodě odráží výpady Uničova. Z ničeho nic uhodí v 9 minutě. Š. Rotrekl nabídl míček P. Havlíčkovi. Snižujeme na 2:3. Střela či nahození na brankoviště se zatřepetala v síťce. „Vlastenec“. Další snaha uničovských vyrovnat je korunována trestným střílením v čase 12:23. Tentokrát, M. Kobylka trefuje házenkářskou branku za mantinelem. Následnou přesilovku nevyužíváme a se zvukem sirény jdeme do 3 třetiny s jednobrankovým mankem. Toto dějství ovládne M. Roktrekl. Od úvodního hvizdu si opět nepohlídáme volné hráče a stav je 2:4. Nedostatečné vracení útočníků vykonalo vše zlé. V 6 minutě nás znovu dostává do hry M. Rotrekl. Spolupráce s L. Jemelkou otvírá šanci na lepší výsledek – 3:4. Blížící konec utkání střetnutí velí Uničovu jít do útoku. To se děje, ale dát kontaktní branku se nedaří. Spíše naopak. V čase 10:13 odskakuje Bohumín na dvě branky. 10:29 -  vyloučení soupeře. 10:38 – využíváme přesilovou hru. Kdo jiný než M. Rotrekl. Bohumín se v závěru utkání snaží držet míček co nejdál od své „svatyně“. To se jim daří, neboť Uničov se příliš k míčku nedostává. Odvolat brankáře je pomalu nemožné, balonek má pod kontrolou soupeř. Poslední minuta vše mění. Zpočátku má míček Bohumín. V čase 14:22 rozehrává volný úder z  vlastního pásma. Rozhodčí nic. 14:29 – rozhodčí (teď si na vzpomněl) vylučuje P. Havlíčka za vzdálenost, která byla v předchozím čase u volného úderu. Jeho kolega (rozhodčí) nechápe co se děje. Bohumín po rozehrání ztrácí míček a fauluje. Odvoláme brankáře, jenže arbitrři obrací verdikt, A. Pavlát spěchá zpět. Opět změna. A. Pavlát je opět na střídačce. 14:56 – faul Bohumína. Bratrská spolupráce Rotreklů přináší vyrovnání, Štěpán nahrává a Marek neskutečným lobem v čase 14:59 vlní síťku – 5:5. Zní klakson.

Krátký komentář: V prvním utkání byla velmi špatná 1. třetina. Naštěstí jsme v dalších dvou eliminovali tlak domácích. S Bohumínem to bylo jiný kafe. Ale opět tam bylo to srdíčko. Po dlouhé době jsme byli více na míčku, ale rychlé údery nám dávaly šach – mat. P. S. Trenéři by své emoce neměli říkat po zápase (Bohumín). Každý hraje tak, co mu soupeř dovolí!