Muži B vezou ze Šumperku 6 bodů

14.09.2013 18:34

FbC Asper Šumperk B – FBC ZŠ Uničov B 2:11

(1:5, 0:5, 1:1)

První družstvo Uničova, které dnes otevřelo novou soutěžní sezónu, jsou muži B. Zahajovací turnaj Olomoucké ligy mužů, se hrál v nedalekém Šumperku.  Prvním soupeřem Uničova byl pořádající tým Asperu Šumperk. V dresu Uničova se objevili dva navrátilci, kteří si od florbalu delší dobu odpočinuli. A to M. Zíka a M. Mrvka.  A do třetí útočné vozby byl zařazen P. Šenk, brankář Uničova. První vhazování vyhrál Šumperk a ihned se tlačil do našeho obranného pásma a snažil se být více na míčku. K zakončení se však nedostal, naproti tomu rychlý protiútok L. Havlíček zakončil střelou, která prosvištěla nad horní konstrukcí branky. Postupně se dostáváme do hry a k překvapení všech se jako první trefuje M. Zíka. Vystihnul laxní přístup obránce a pod padajícím brankářem rozvlnil síťku Asperu. Po necelé minutě je vyrovnáno. Nepokrytý obránce střelou z dálky překonává L. Sladomela – 1:1. Od tohoto okamžiku přebíráme otěže první třetiny. Výsledkem jsou nebezpečné projektily P. Šenka, M. Zíky či L. Jemelky. V sedmé minutě A. Štěpánek pálí do hrudi gólmana. Výsledkem tlaku je nakonec kombinace M. Zíky s P. Šenkem, který mazácky uklidil míček do branky. 7:48 – nájezd. Míček si bere kapitán týmu L. Jemelka, ale balonek mu před brankářem sjede z čepele a končí v rukou ochránce „svatyně“ Asperu. Následuje přesilová hra, kterou využívá J. Čada po spolupráci s T. Zachem. Šumperk si chce vzít iniciativu na své hole, ale pozorný L. Jemelka využívá svých rychlých nohou a skóruje počtvrté. Míček se zatetelí v horním růžku branky.  Na počátku 11 minuty S. Štork razítkuje světelnou tabuli a R. Lukas čeří ochranou síť za brankou. V poslední minutě třetiny L. Havlíček vyběhne z rohu hřiště, obránci soupeře jsou v nedohlednu, střela – 5:1. Prostřední perioda začne daleko vlažněji než ta předešlá. Domácí jsou nyní více na míčku, Uničov si zase užívá vedení. A pak, jako blesk z čistého nebe přichází rychlá kombinace po ose L. Havlíček – R. Malák – L. Jemelka. Na ukazateli skóre se rozsvítí u kolonky Uničova šestá branka. Asper přitlačí a L. Sladomel využívá své skvělé kopací techniky a míček posílá do bezpečí. V těchto chvílích je soupeř uveleben v našem obranném pásmu a L. Sladomel hasí naše dílčí chyby. Konec tlaku Šumperka udělá duo L. Jemelka, L. Havlíček. O minutu a půl R. Lukas překvapivou střelou zvyšuje na 8:1. V těchto chvílích už domácí rezignovali a nájezdy na L. Sladomela jsou pouze sporadické. Tlaku Uničova využívá ještě L. Jemelka a o tři vteřiny později i A. Štěpánek. Jeho střela ze střední vzdálenosti končí za zády brankáře. V samotném závěru třetiny si nerozuměl T. Zach s L. Sladomelem, když se přetahovali v brankovišti o míč. Naštěstí toho Šumperk nevyužil. Poslední perioda se pouze dohrávala. Výsledek byl už jasný, ale i tak Asper ve třetí minutě snížil na 10:2. Ve třetí minutě fauluje M. Adámek, hrajeme v oslabení, které nám přináší další gólový úspěch. V této situaci J. Čada na střídačce pronese: “Co tam dělá “Šťovík?“  Uplynou dvě vteřiny a jmenovaný S. Štork dostane přihrávku od L. Jemelku a pohodlně skóruje – 11:2. Máme ještě další šance, ale další pohyb skóre již žádný nenastal. Naprosto zasloužené první tři body.

FBC ZŠ Uničov B – FBC Mohelnice B 4:3 (0:1, 2:1, 2:1)

Druhý duel byl úplně jiný. Mohelnice do svých řad zařadila i D. Krejčího, hráče Uničova, který je zde hostování. Úvodní buly, útok Uničova, J. Čada zjišťuje, že nemá dres, sprint do šatny a hurá na palubovku. Právě on a S. Štork nebezpečně ohrožují T. Pallu v brance Mohelnice. Jenže iniciativu přebírá soupeř a L. Sladomel se má co ohánět, aby zabránil míčku proniknout za svá záda. V polovině třetiny se hra vyrovnala. M. Zíka vyzkoušel pozornost T. Pally. V následném střídání se k zakončení dostal L. Havlíček. Dvě střely, dvakrát pokryté gólmanem. S pokračujícím časem je míček stále více v našem obranném pásmu, čehož nakonec Mohelnice využívá ke vstřelení úvodní branky.  Nikým neatakován a sám před brankou D. Nejezlecheba, pohodlně doklepne míček za záda bezmocného L. Sladomela – 0:1. Mohelnice dál útočí, ale L. Sladomel si už konstrukci branky postavil dobře a do první sirény již neinkasujeme. Druhou periodu soupeř začne aktivním napadáním v našem pásmu. Tím pro nás nastane problém se založením útoku. A tak se dobré tři minuty trápíme v našem obranném pásmu. Tož i to štěstíčko nás podrželo. Zvlášť v polovině třetí minuty, kdy si J. Linhart udělal z našich hráčů slalomové tyče. Finální střela však končí vysoko nad brankou. Ouvej je nám v čase2:59, kdy Mohelnice rozehrála kombinační akci na jeden dotek, která končí míčkem v naší brance – 0:2. Pomaloučku, polehoučku se z tlaku vymaňujeme. V páté minutě L. Jemelka v samostatné akci prověřil T. Pallu. Je to však P. Šenk, který snižuje na 1:2 křížnou střelou k tyči. Netrvá dlouho a máme možnost přesilové hry. Tu využívá L. Jemelka po spolupráci s L. Havlíčkem. Mohelnice zvyšuje rychlost, opět se tlačí před L. Sladomela. Kontrujeme protiútoky, při jednom z nich je faulován R. Malák – nájezd! Míček si bere T. Zach, ale Palla ho vychytává. Následná přesilová hra zůstal bez gólového využití. Poslední třináctiminutovku začneme lépe, ovšem agilní M. Zíka dává vyniknout brankáři soupeře. Mohelnice nelení a přenáší hru k nám. Dobře zformované řady Uničova ji nic nedovolí, to jim spíše povolí podklouznuvši R. Lukas, naštěstí zatáhne rychle za záchrannou brzdu i s pomocí T. Zacha. V šesté minutě L. Havlíček vybruslil s míčkem od mantinelu, nezištně přihrál T. Zachovi, který skvěle mířenou pumelenicí otáčí skóre ve prospěch Uničova. Nedlouho poté S. Štork bohužel orazítkuje stojící mantinel za brankou. Následuje řetězec našich chyb, kdy nejsme schopni vyhodit míček do bezpečí. A jak jinak, je vyrovnáno – 3:3. Obě družstva však chtějí strhnout vítězství pro svoje barvy. Hra se přelévá z jedné strany na druhou, čas se krátí a vše se rozhodne v čase 11:40. R. Malák vyběhne z obraného pásma, nebere si žádné servítky, uzme obránci Mohelnice míček. Následuje rychlý sprint, přihrávka L. Jemelkovi, který uklízí míček za záda T. Pally – 4:3. Mohelnice odvolává gólmana, R. Malák razítkuje tyč, závěrečný nápor ustojíme bez újmy na zdraví. Zní siréna, která končí utkání, v kterém zvítězil šťastnější tým.

Sestava: Brankář: Sladomel

Obránci: Zach, Mrvka, Šesták, Adámek

Útočníci: Jemelka ©, Havlíček L., Malák, Štork Štěpánek, Čada, Zíka, Šenk, Lukas