Muži v Kostelci na Hané

25.08.2013 18:28

FbC Playmakers Prostějov – FBC ZŠ Uničov 5:2

Druhé přípravné utkání mužů FBC ZŠ Uničov se hrálo v Kostelci na Hané proti účastníku 2. ligy FbC Playmakers Prostějov. Po dohodě obou týmů se mělo hrát 4 x 15 minut, nakonec se hrálo 5 x 15 minut + 10 minut. Vše čistý čas. Sestava Uničova doznala dílčích změn, když se v týmu objevil S. Štork, D. Havlíček, P. Škoda a D. Krejčí, pro něhož to bylo zřejmě poslední letošní vystoupení za žlutočerné barvy Uničova. Důvodem je jeho rozhodnutí hostovat v FBC Mohelnice. V úvodu první pětiny začal domácí tým pěkně zhurta. Uničov se měl co otáčet, ovšem s postupujícím časem přebíral iniciativu. Výsledkem byly šance P. Galetky, který dvakrát mířil pouze do gólmana. Později M. Kobylka orazítkoval tyč. Ovšem ani A. Pavlát se nenudil a držel čisté konto stejně jako brankář soupeře. Ve druhém dějství se Playmakers představil v daleko lepším světle. Byl více na míčku a jeho herní převaha přinesla nejen nastřelené břevno naší svatyně, ale i branku v naší síti. Nepokrytý útočník dostal míček od obránce přes celé hřiště a bekhendem umístil balónek za záda bezmocného A. Pavláta. Jednu z větších šancí Uničova zahodil basketbalovým způsobem R. Lukas. Další patnáctiminutovka začala opět náporem domácích. Netrvalo dlouho a bleskurychlý protiútok přinesl druhý gól v naší brance. Vystřídavší P. Šenk jen bezmocně koukal, co se mu to třepotá v síťce – 2:0. Kapřík to však nebyl. Prostějov byl znovu více na míčku, ale z naší strany zahrozil D. Krejčí, D. Havlíček, ovšem bez gólového efektu. Největší šanci měl paradoxně P. Galetka po neodpískaném faulu na M. Fojta, ale úplně do konce svůj brejk nedotáhl. Bohužel v této fázi se hra dost přiostřila, hráči více komentovali vzájemné souboje. Konec tomu dal klakson oznamující konec této pětiny. V pořadí už čtvrtá pětina se tentokrát hrála více podle uničovských not. Výsledkem byl gól na 2:1P.Škody z pohledu Playmakers.  Bohužel víc už se nám nepodařilo urvat. L. Jemelka, V. Galetka své slibné šance nechali v půli cesty. V zahazování tutovek byl na prvním místě S. Štork. Výborně se uvolňoval, ale dát branku mu bylo zapovězeno. Tuto fázi Uničov zahrál velice dobře. Důležité bylo, že se hra trošku zklidnila a emoce už zůstaly na střídačkách. V dalším průběhu domácí borci ještě třikrát skórovali, čímž zvýšili vedení na 5:1. Poslední slovo měl nakonec přece jen S. Štork, který svou vstřelenou brankou stanovil konečný stav utkání na 2:5 z pohledu Uničova.

Sestava: Brankáři: Šenk P., Pavlát A.

Hráči: Zach T., Krejčí D., Škoda P., Havlíček D., Jemelka L., Kobylka M., Štork S., Galetka P., Galetka P., Rotrekl Š., Lukas R.