Muži v Havířově za 4!... body!

05.12.2011 21:55

FBC Uničov „A“ – Slavia I-tec Havířov „B“  7:6  (1:2, 3:3, 3:1)

Po šesté hodině ranní se z Uničova vydala partička mužů na svůj další turnaj do nejmladšího města ČR, Havířova. V prvním střetnutí se Uničovu postavila domácí Slavia Havířov „B“. Úvodní hvizd, zisk míčku a první střela „hrobníka“ Š. Müllera, následně M. Rotretkl i L. Jemelka, pouze rozchytávají domácího brankáře. Další střídání a T. Šalda posílá míček po „turecku“ vysoko nad branku. Ke slovu se dostává domácí tým.  Jsme pod tlakem, který vrcholí první inkasovanou brankou. Míček se odráží od mantinelu a volný hráč pohodlně skóruje – 0:1. M. Rotrekl dirigující svou lajnu se snaží vyrovnat. Ovšem „americký“ navrátilec Š. Müller pouze větrá betony strážce klece. Další nebezpečnou situaci před naší svatyní vyrobí v 9 minutě P. Hejl. Vysmátý jako fotovoltaické elektrárny, posílá míček Š. Rotreklovi před gólmanem P. Šenkem. Jenže následná rozehrávka se nepovedla a P. Šenk skvěle chytá samostatný únik soupeře. V polovině 11 minuty vyrovnáváme. Napadání M. Genčura a M. Kobylky přináší své ovoce. Přihrávka na P. Sladomela a ten „plkne“ míček do sítě. Od té doby se jediný divák v hale nemá na co dívat. Jenže v čase 13:18 je vyslán projektil z půlky – 1:2. Druhá třetina se odvíjí v podobném duchu. Inkasujeme a těžce srovnáváme. Od začátku připomínáme sněžné pluhy. Hrneme se do útoku, ale T.Šalda není schopen zpracovat míček, natož vystřelit a uklidit „sníh“.  Rychlý kontr likviduje klidný P. Šenk. 1:56 a M. Kobylka po zahrání volného úderu vyrovnává na 2:2. Slavia nasadí vyšší rychlostní stupeň a Uničovu je horko. Ve chvílích, kdy se z tlaku postupně dostáváme, udělá Š. Rotrekl chybu a protiútok 3 na 2 končí míčkem za zády P. Šenka. 6:30 – nedůslednost v obranné fázi a volný hráč na brankovišti zvyšuje ve prospěch Havířova – 2:4. „Mladé pušky“ se rozehrají ke svému lepšímu já a skvěle zahraná akce v podání P. Havlíčka a P. Galetku končí kontaktní brankou. 8:40 – vyrovnáno! T. Zach předvádí svou bekhendovou ekvilibristiku. Třikrát se otočí kolem toho samého hráče a pošle míček k brance, kde číhá na posedu „myslivec“ P. Sladomel . Zamíří svou brokovnici a lehkou tečí nasměruje míček, tam kam má – 4:4. Havířov opět přepnul na vyšší rychlostní stupeň. P.  Šenk  dělá co o svých může, ale v čase 10:09 loví popáté míček za svými zády. V této době hrajeme v oslabení za předčasné vyběhnutí P. Škody při volném úderu soupeře. Nedorozumění hráčů nás stálo další branku. V poslední minutě třetiny přichází klíčový bod utkání. V čase 14:15 jsou souběžně vyloučeni P. Hejl a P. Galetka. Do konce třetiny se ubráníme díky zákrokům M. Kobylky, který řádí jako „čert“, jen ta Káča chybí. Úvod poslední periody dohráváme ve třech. Ubráníme se a na konci této herní situace získává míček T. Zach. Je faulován, v poklidu postupuje dál, znovu faul = nájezd! 1:31 – T. Zach si sám řekne o nájezd . „Kolty u pasu“, ale pak  jako správný šerif trestá – 5:5. Gól zprvu není uznán, posléze ano. Ale tento verdikt nabudil domácí k neustálé diskuzi s rozhodčími.  A k nečisté hře. Přesilovka v tento den není naší silnou stránkou. L. Jemelka provětrává basketbalový koš a M. Rotrekl rukavice gólmana. Protiútok, při kterém T. Šalda fauluje a následně nedůsledně sleduje rozehru volného úderu soupeře. Přihrávka, švih, a prohráváme 5:6. Osud utkání bere do svých rukou P. Havlíček. Ve 4 minutě vytahuje míček z rohu hřiště, střílí a balonek se tetelí v síti – 6:6. V páté minutě zase oslabení. Havířov kombinuje, ale nic nevymyslí. Hra v plné síle svědčí P. Havlíčkovi, který opět z levé strany uklízí míček do sítě – 7:6. Do konce střetnutí chybí osm minut. Domácí se snaží vyrovnat, mají k tomu možnost hrát přesilovou hru, ale s přibývajícím časem jim tečou i nervy. P. Šenk je v té době neprůstřelný a v poslední minutě je navíc vyloučen hráč Slavie za faul a protesty. Závěr už zvládneme.  Kousek štěstí a hora bojovnosti nám přivála tři body.

SK Stonava – FBC Uničov  5:5  (3:3, 1:2, 1:0)

Druhým soupeřem Uničova byl tým SK Stonava. V první konfrontaci Uničov zvítězil, ale stonavští i tak ukázali svou kvalitu. Úvodní buly vyhrává M. Rotrekl a řítí se kupředu, ztráta míčku, rychlý náběh útočníka za obránce, střela nad padajícího A. Pavláta – 0:1. Na časomíře svítí čas 0:22! Naštěstí se z tohoto úderu otřepeme jako „ratlík po koupeli“. Vyrovnání zařizuje P. Havlíček po fatální chybě gólmana, kterému vypadl míček z ruky. Jenže… Tatáž kombinace Stonavy, Uničov připomíná „Karkulku, která snad vidí vlka poprvé“, A. Pavlát znovu loví míček ze své sítě – 1:2. Odpověď nemusela čekat dlouho. Ovšem Š. Müller zapomněl za oceánem střeleckou formu. Volný úder, přihrávka M. Rotrekla a střela letí mimo odkrytou branku. Stonava více drží míček, ostřeluje naši svatyni, ale A. Pavlát chytá šance nohama a posléze vyráží nebezpečnou střelu levačkou. Kontrujeme P. Galetkou, ale ten prověřuje pouze brankáře. Postupně si vytváříme větší tlak, ale šance po ose P. Škoda, M. Rotrekl provětrala síť za brankou. Vyrovnat se nám podaří v čase 7:57 P. Galetkovi, kdy míček neskutečně propadl k tyčce. Přihrávku mu nasměroval P. Havlíček. Neuplyne ani 30 vteřin a benjamínek v týmu mužů M. Genčur střílí míček mezi tyčku a brankáře – 3:2. 8:32 – volný úder soupeř. Kde se nachází míček? Za zády A. Pavláta! Je vyrovnáno. Ke konci třetiny hrajeme přesilovou hru, ale efekt je nulový. Největší tutovku má M. Rotrekl, ovšem gólman byl připraven. Druhá perioda již byla chudší na branky, ale i tak měla svůj náboj. Buly, čas 0:11 – 3:4. „Achich, ouvej Dušane…“ Nedůsledné přistoupení k soupeři a posléze i špatná reakce A. Pavláta vedla ke gólu v naší síti. Odveta Š. Müllera připomínala střelce u kolotočů. Buď vedle, nebo do hlídače pouťové boudy. Následná přesilová hra opět nic nepřináší. Ale v té době držíme Stonavu na distanc naší branky. L. Jemejka míří příliš vysoko a tak se ke slovu dostává neustále vysmátý kapitán P. Hejl. P. Havlíček mu naservíruje přihrávku na stříbrném podnose a P. Hejl kupodivu vyrovnává. Ke slovu se však dostává soupeř, který nám těžce zatápí. Jediným hráčem, který je schopen ohrozit duelanta je Š. Müller. Ovšem marně, jak v předešlém zápase, tak i teď. Nasadím svůj kurz a jedu dle něho, stačilo tak málo… Naproti tomu A. Pavlát opravuje svou chybu a při závaru před naší brankou v 10 minutě drží náš tým. Na konci třetiny se konečně probudí lajna M. Rotrekla. Výše jmenovaný se konečně trefil a Uničov poslal do vedení na 5:4. Poslední perioda přinesla od obou týmů nikterak kvalitní florbal, ale i dělbu bodů. Tentokrát ihned po buly neinkasujeme. To až později ke konci 3 minuty. V té době se Stonava tlačí v našem výsostním území, jenže tlak neustojíme a inkasujeme popáté – 5:5. První vteřiny 4 minuty, v šanci M. Kobylka, střela do gólmana, P. Sladomel míří do světel osvětlující plochu, protiútok – cinká to, cinká, naštěstí jen tyčka naší konstrukce branky, dorážka soupeře razítkuje mantinel. V 5 minutě máme možnost hrát přesilovou hru. V hlavní roli Š. Rotrekl, který však nadvakrát míjí branku. Pět minut před koncem D. Krejčího vychytává gólman. V závěru je vyloučen D. Krejčí, ale i tak máme tutovou šanci rozhodnout. Bohužel M. Kobylka střílí a nevyužívá volného M. Rotrekla na druhé straně hřiště. Závěrečná siréna potvrzuje dělbu bodů.