Muži končí v Poháru České pojišťovny

14.09.2013 20:21

FBC ZŠ Uničov – FbC Playmakers Prostějov 5:6 pp.

(2:1.2:3, 1:1, 0:1)

3. kolo Poháru České pojišťovny se už hrálo na palubovce Uničova. Soupeřem domácího Uničova byl druholigový tým FbC Playmakers Prostějov. Od prvního vhazování bylo zřejmé, že to bude utkání na ostří nože. První šance se urodila na florbalkách Uničova, ale P. Galetka razítkoval pouze břevno soupeřovi branky. Jenže netrvalo dlouho a Prostějov otevřel skóre zápasu. M. Hnízdil nikým neatakován vyběhl od mantinelu a nekompromisně zavěsil – 0:1. Playmakers se dostal do tempa a nadále zle ohrožoval branku domácích. V polovině 6 minuty je vyrovnáno. Tlačenici, připomínající fronty na banány, využil M. Adámek, který míček propasíroval za brankovou čáru gólmana. Jenže netrvá dlouho a svůj postřeh ukazuje i P. Šenk. Polovina osmé minuty, máme možnost hrát přesilovou hru. Bohužel uplyne 25 vteřin, kdy J. Šesták si přiklepává míček hlavou a je též vyloučen na 2 minuty. Hru 4 na 4 má v rukou Prostějov, ale v ojedinělé akci se blýskne P. Havlíček, kterého však vychytá brankář. V následném oslabení je nám horko i těžko, ale přežijeme. Chvíli pak trvá konsolidace obranných řad, kdy řadu chyb soupeř naštěstí nepotrestal. A je tu další přesilová hra. Tentokrát ji zahrajeme daleko lépe. M. Kobylka má 100% šanci, kterou mu vychytává brankář soupeře. V těchto chvílích tlačíme na pilu, ale Playmakers hrozí smrtícími brejky. V závěru první třetiny otáčí skóre P. Galetka. Zužitkuje přihrávku L. Havlíčka a otáčí skóre na 2:1. Závěr již patři soupeři, ale stav se již nemění. Nastává druhé dějství dramatu. Už tu není žádný poklidný přátelský zápas, ale tvrdá reality show. Od počátku si oba týmy jdou po krku víc než je zdrávo, výsledkem je zatím slovní výpad M. Kobylky vůči soupeři, který mu ovšem zdatně sekunduje. Hru má v prvních minutách druhé periody ve své moci Playmakers, ale P. Šenk pečlivě střeží červené tyče své branky. Bohužel i tak inkasuje. Naprosto volný J. Smička v našem brankovišti usměrňuje míček do naší sítě – 2:2. Minutu poté, M. Macho doráží střelu J. Čady, ale ta razítkuje stěnu za brankou. Na Konci sedmé minuty prohráváme 2:3. J. Hloch střelou po „víko“ dává třetí branku Prostějova. Přesilová hra našeho týmu před inkasovanou brankou žádný užitek nepřinesla, pouze vyprášila betony gólmana. Uplynuly čtyři minuty a po ose M. Kobylka, M. Macho, L. Jemelka, poslední jmenovaný vyrovnává na 3:3. Jsme v laufu, ale šance trestuhodně zahazuje. O potrestání se postaral opět J. Smička, který využil ztráty míčku Uničova v obranném pásmu. Zvyšujeme tempo, stahujeme hru na dvě lajny, což činí i soupeř. V tom nejméně vhodném čase fauluje L. Havlíček. Špatnou přihrávku obránců Playmakers na středu hřiště využívá P. Galetka, který střelou do protipohybu brankáře vyrovnává na 4:4. Zbylý čas oslabení se ubráníme a poslední dějství začíná od „nuly“. Hra se zpočátku uklidnila, oba týmy se začaly více věnovat hře než soupeřovi. A hned na začátku se L. Jemelka prosmýkl kolem mantinelu a svou individuální akci okořenil pátou brankou. Prostějov zvyšuje tlak a hra opět začíná připomínat souboj dvou boxerů v klinči. Vyloučení na sebe nenechají dlouho čekat. Ve třetí minutě si jde sednout za katr P. Škoda. Prostějov okupuje na obranné pásmo, ale obětavost hráčů Uničova nezná mezí. Ubráníme se a bitva pokračuje dál. Zahrozíme rychlými brejky, ale P. Havlíček či M. Macho přesný cíl nenachází. Naproti tomu bratři Fojtové využívají svých zkušeností a zle zatápějí naší obraně. V sedmé minutě je vyloučen P. Havlíček. Bohužel L. Havlíček se proviní stejným přestupkem (blokování hole) a Playmakers mají možnost hrát dvojnásobnou přesilovku. Trojice uničovských hráčů, v čele s T. Zachem se ubrání. Hra v tu chvíli připomíná dostihy, získám míček a hurá dopředu. Ztratím míček a hurá zpět. S blížícím závěrem nervy pracují na což doplátí P. Škoda, který se zbytečně zapletl do vyhrocené situace kolem M. Kobylky. Trest na 5 minut postihl oba týmy. Míček je při hře 4 na 4 více na holích soupeře, ale aktivní hra Uničova však soupeři dělá velké problémy zakončit akci střelou. Klíčový okamžik přichází v čase18:03. T. Zach po nedovoleném, ale neodpískaném faulu ztrácí míček a L. Čmela nekompromisně srovnává na 5:5. Do konce třetiny se už nic nezmění a tak následuje prodloužení. Začátek prodloužení chtěl zřejmě rychle ukončit M. Kobylka. V 9 vteřině přihrál míček soupeři, ten naštěstí přestřelil naší branku. Hraje se na doraz a tak se ke slovu se dostává v 7 minutě prodloužení píšťalka rozhodčích. Vyloučen je P. Havlíček. Statečně se bráníme, nedovolený zákrok na našeho obránce je posouzen jako volný úder. Nepodaří se nám vyhodit míček, který poskakuje u tyčky P. Šenka. Důraz v brankovišti F. Slováka z Playmakers slaví úspěch, míček propadá mezi tyčku a tělo P. Šenka do naší branky. Je konec. Sen Uničova o dalším soupeři v Poháru České pojišťovny se rozplynul. Chybělo tak málo… Uničov odehrál super zápas, který sice příliš pohledného florbalu nenabídl, ale emoce, napětí a kotel fanoušků udělaly z tohoto zápasu jeden velký zážitek. Díky.

Sestava Uničova: Brankáři: Sladomel L., Šenk P.

Obránci: Zach T., Šesták J., Škoda P., Havlíček D. ©

Útočníci: Jemelka L., Kobylka M., Macho M., Galetka P., Havlíček L., Havlíček P.,            Čada J. Adámek M., Štork S.