Muži B spadli z hrušky na tvrdou zem

26.11.2013 20:46

FBC ZŠ Uničov B – TJ Sokol Kostelec na Hané – HK

1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

V neděli dopoledne se v Litovli představila první rezerva Uničova, muži B. První soupeř přijel z Kostelce na Hané. Hned v úvodu se do nás soupeř pustil s plnou vervou. L. Sladomel v první minutě nadvakrát vyráží míček směřující za jeho záda. Postupem času se i Uničov vypraví na exkurzi, podívat se, jak to vypadá i u sousedů, a při jedné takové ne příliš žádané návštěvě rozhodčí píská nedovolený zákrok Kostelce. Přesilová hra vypadá na pohled pěkně, ale střelba žádná, takže po návratu hříšníka z trestné lavice se hraje dále bez branek. Při jednom z výpadů Kostelce L. Doubrava nedovoleně brání a tentokrát čeká oslabení nás. Sokolíci přitlačili na pilu tak mocně, že piliny létají až k místnímu pivovaru. V závěru oslabení T. Zach vyváží míček z pásma, je faulován, píšťalka je však němá. Po oslabení vyráží P. Sladomel do protiútoku, přihrává R. Malákovi, ale ten míří mimo branku soupeře. Následný kontr dva na jednoho bravurně řeší L. Sladomel. Toto atakování L. Sladomela se však moc nelíbí L. Havlíčkovi, ovšem jeho vystřelený míček vyráží gólman soupeře. Odražený balónek je v naší moci, ale vše končí na pískovišti v rohu hřiště. S přibývajícím časem hra upadá jako stejně jako Evropská Unie. Největší tutovku však zahazuje S. Štork v 11 minutě, který míček poslal tam, kde nechal čert díru a tam i bohužel skončil. V pekle. A je tu znovu přesilová hra, tlačíme, střílíme, ale ani M. Venus není schopen přesně zacílit a poté vystřelit. V poslední minutě A. Štěpánek dává mustr pro muže C. Balónek jim vystřelený, již nevyhání pavoučky schované nad světly haly, ti totiž už ví, že zde hraje Uničov a raději se stěhují jinam. Druhou třetinu začne opět lépe Kostelec a L. Sladomel řeší další ošemetné situace i s pomocí L. Doubravy. Ve třetí minutě L. Havlíček dělovkou ohrožuje gólmana soupeře, ale ten ihned rozehrává, hra se přenáší do našeho obranného pásma. Sekera, hodná Dr. Voštěpa, odložené vyloučení, střela k tyčce – 0:1. O tři minuty později je vyloučen L. Doubrava. Jeho střet se soupeřem u mantinelu ohodnotili rozhodčí pětiminutovým trestem. Bráníme se atakům soupeře, co se dá. L. Sladomel připomíná mucholapku, jak se na něho lepí jeden míček za druhým. V polovině hry ve čtyřech vyráží na zteč K. Dufek, je faulován a rozhodčí nařizují nájezd. T. Zach si bere míček a s přehledem vyrovnává na 1:1. Sokolíci zvýšili rychlost a zle dotírají na naši svatyni. Míček razítkuje tyčku, poté se sám, samotinký koulí podél brankové čáry do bezpečí. Ufff!!! L. Sladomel v těchto chvílích připomíná sběrače míčků na Roland Garros. Z presu soupeře se dostaneme, ale J. Šesták posílá míček za mantinel, M. Venus zase pálí do gólmana a K. Dufek ho nedlouho poté napodobuje. Na začátku poslední periody se ocitá ve velké gólové šanci P. Sladomel. Jeho dloubák se otře o tyčku a končí v nářaďovně haly. Jenže i u nás je veselo, K. Dufek ztrácí míček, ten však naštěstí končí jako suvenýr na balkoně za naší brankou. Svou chybu K. Dufek ihned napravuje, ale M. Venus jeho přihrávku posílá holubům na střechu haly. V závěru čtvrté minuty L. Doubrava bojuje v rohu hřiště, v souboji o míč padá jako David Hayem po úderu V. Klička. Čilý a stojící útočník neváhá, posílá balón do brankoviště před naši branku, kde číhá jeho kolega. L. Sladomel, ač dlouhý, i široký, tak je krátký na tento umístěný projektil – 1:2. Po inkasované brance přitlačíme Kostelec na svou polovinu, čímž si vynutíme další faul a následnou přesilovou hru. Ovšem více práce má L. Sladomel, neboť toto přečíslení hrajeme jako diletanti. S blížícím se závěrem Kostelec vytvoří pravou Čínskou zeď před nájezdy Uničova. 10:17 – další přesilovka! Kostelec vyhazuje míček na naši polovinu hřiště, kde ho sbírá T. Zach. Chce ho vyvést na polovinu soupeře, ale ztrácí ho. Rychlá střela, a je vymalováno – 1:3. Závěrečná power – play Uničova na výsledku nic nezměnila.

Fbc Starhill Šternberk – FBC ZŠ Uničov B 6:4

(2:1, 2:2, 2:1)

Druhý dopolední duel v litovelské aréně začal lépe Fbc Starhill. L. Sladomel už po třiceti vteřinách vyráží první nebezpečnou střelu soupeře. Úvodní aktivitu soupeře utnula trojice M. Adámek, M. Venus a L. Havlíček, kteří rozebrali obranu soupeře do poslední matičky – 1:0. Starhill to napružilo a L. Sladomel se musí pořádně ohánět, aby odehnal bzučící a zle dotírající děravé míčky. To se daří, jen do té doby než je v šesté minutě vyloučen M. Mrvka.  Starhill vyhazuje míček na naši polovinu hřiště, kde ho sbírá T. Zach. Okamžitě ho vyváží do protiútoku. Ovšem stíhající hráč T. Zacha srazí zezadu jako kuželku při dohozu, ale píšťalka v tento moment mlčí jako partyzán při výslechu. Šternberk získává míček, hráči Uničova na to koukají jako Ája na Maxipsa Fíka. L. Sladomel se natahuje jak je široký i dlouhý, ale na curlingovou střelu soupeře je krátký. Uničov je zaskočen, L. Sladomel čaruje, občas má i velké štěstíčko, když míček profičí kolem jeho branky jako raketa typu Země - Země. V deváté minutě se v našem brankoviště zjevuje UFO v podobě volného útočníka soupeře. Lehká střela pod padajícím L. Sladomel a balónek se koulí až za jeho záda – 1:2. Starhill přiloží pod litinový kotel a nebezpečně zatápí naší obraně. V 11 minutě L. Sladomel zapomněl, že chytá ve florbalové brance, následuje výběh za branku, kde se snaží odkopnout míček do autu, ale spíš to připomíná roli v baletu Louskáček, a tak se raději vrací zpět do malého brankoviště. O půl minutu znovu zasahuje. V těchto chvílích připomínáme tonoucího, který se stébla L. Sladomela chytá. V poslední minutě S. Štork tančí s míčkem u branky soupeře valčík, ale jeho střela trefuje pouze gólmana soupeře. Druhé dějství začneme chybou v obraně. Naštěstí míček prosviští kolem naší branky jako rozdrážděná vosa. A je tu opět L. Sladomel, kterému obranné řady dávají opravdu vyniknout. Šternberk je sice více na míčku, ale hra chvílemi připomíná šerm s krátkými výpady toho či onoho soupeře. V čase 3:11 chytá L. Sladomel míček do svých rukou, následuje rychlý výhoz na K. Dufka, který své sólo zakončí tak, jak má – 2:2. Šternberk o dvě minuty kontruje. L. Doubrava rozehrává naprosto „geniálně“ volný úder v rohu obranného pásma, balónek posílá pomocí GPS před brankoviště. Jenže tam je hráč v jiném dresu než v uničovském a ten se spokojeným úsměvem nasměruje míček do naší sítě – 2:3. O 20 vteřin poté následuje dvojnásobné vyloučení soupeře, který nedovoleně přerušil akci dvojici L. Havlíček, K. Dufek. Přesilovou hru 5 na 3 začneme nijak přesvědčivě. Kroužíme kolem trojice hráčů jako Halleyova kometa kolem Země, jenže T. Zach, který byl v té chvíli zřejmě na hříbkách, udělá menší chybičku. Naštěstí se míčku hned zmocníme díky M. Venusovi, ten okamžitě přihrává na K. Dufka, jenž vlní síťku soupeře – 3:3. V pokračující přesilové hře se to už více „pere“ u mantinelu než na středu hřiště. Pouze A. Štěpánek vyšle přátelskou zdravici na soupeřovu branku. A pak zřejmě nastává klíčový okamžik zápasu. V hlavní roli L. Doubrava. V končícím přečíslení je s míčkem v rohu našeho obranného pásma. A tu ho napadne ta nejchytřejší věc, kterou mohl udělat, balónek posílá křížně před branku, kde číhá hráč Fbc Starhill. A je achich ouvej!!! Sám L. Doubrava pak zůstane stát a nijak dál věc neřeší. Zkoprnělý L. Sladomel na to kouká jako tele na nový vrata a už jen loví dalšího kapříka ze své sítě. Totálně otřesený Uničov stála tato studená sprcha zbytek této třetiny a zřejmě i celé utkání. Starhill je dál v tlaku, Uničov si připadá jako vymačkaný pomeranč v ovocném džusu. V deváté minutě zvoní tyč, následně zasahuje R. Malák při další nebezpečné akci soupeře. T. Zach prověřuje J. Knápka střelou z půlky, v desáté minutě zní další rolničky Santa Clause v podobě břevna u L. Sladomela.  Poslední minuta třetiny je v moci soupeře, naštěstí zní klakson. Poslední periodu začneme lépe, držíme míček, ale šancí je jako šafránu. 2:02 – další balistický projektil razítkuje naše břevno, 2:28 – minometná střela posunuje tyčku naší branky o 2mm doleva. Z této devastace nás na chvíli dostává J. Benda, jenž nastřeluje helmu J. Knápka. I díky tomu se na delší dobu usadíme na polovině soupeře, ale z možnosti vyrovnat se nám ani zelená fazolka neurodila. Přichází osmá minuta a s ní i poslední iluze Uničova o zisk bodů. 7:25 – u L. Sladomela se zjevuje nepokrytý hráč Šternberka, který uklízí toho bílého neposedu popáté do naší sítě. V čase 7:43 propadne už zoufalému L. Sladomelovi míček mezi betony a je definitivně rozhodnuto. Křečovitý nápor Uničova je nakonec korunován čtvrtou brankou z hole L. Havlíčka. Čas se krátí, k odvolání brankáře a hře v šesti už nemáme žádnou možnost. Naprosto zasloužená prohra po hrubých individuálních chybách.

Sestava: Brankář: Sladomel L.

Obránci: Zach, Adámek, Doubrava, Mrvka

Útočníci: Venus, Havlíček, Dufek, Štěpánek ©, Štork, Šesták, Benda, Malák, Sladomel P.