Muži B nezklamali – opět bez bodu!

10.03.2014 18:57

V neděli ráno se první rezerva mužů vydala na turnaj do Litovle. Už v době odjezdu nastal problém, neboť nominovaný J. Čada se nedostavil na určený sraz. Posléze byl vyzvednut v místě bydliště, ovšem jeho výkon na hřišti spíše připomínal bloudění slepého hobita v poušti.

FBC Beerboys Libina – FBC ZŠ Uničov B 8:0

(2:0, 2:0, 4:0)

Začátek utkání byl u obou týmů velmi neurovnaný. Jako první se však do pohody dostává soupeř. Ve třetí minutě poprvé zasahuje L. Sladomel po nebezpečné akci Z. Šenka. V konci 4 minuty poprvé inkasujeme. Hráč Libiny si zahraje kopanou, všichni čumí na koulející se míček jako by to byl semtex, tak si ho bere útočník soupeře a pohodlně skóruje nad padajícím L. Sladomelem – 0:1. Kontrujeme v páté minutě, kdy R. Lukas vybojuje míček za brankou, pošle ho J. Čadovi, ale ten je rád, že vůbec trefuje míček, který se přece jen překvapivě doplazí až k brankáři soupeře. Snažíme se více napadat, ale to je voda na mlýn Beerboys. Stačí nepozornost na středu hřiště, ztráta míče, faul, volný úder. „Kraken“ si vydláždí nový Eurotunel a pohodlně s doutníkem v ruce posílá Libinu do dvoubrankového vedení. Kapitán Uničova, A. Štěpánek, se snaží pozvednout prapor svého týmu, bohužel jeho opakovačku zastavuje obránce a následně rukavice gólmana Libiny. Jenže Beerboys se nadechli k velkému náporu, který naštěstí likviduje pozorný L. Sladomel. Naše hra je bezzubá a stále více připomínáme bandu trampů, jež si vyrazila do osady zazpívat a posléze zapařit. V konci třetiny L. Doubrava nastřeluje helmu gólmana a poslední patronu ze své signální pistole, v této třetině, posílá R. Lukas. I v druhé periodě pokračuje epická balada v podání Uničova. První minuta a L. Sladomel vytahuje jeden ze svých excelentních zákroků. Naproti tomu ohrožení brankáře soupeře M. Chlupem s M. Zíkou připomíná mírný vánek. A je tu opět L. Sladomel se svou neochvějnou lapačkou. V páté minutě M. Chlup zavzpomíná na svá dětská léta, jak chodil na dřevo a nosil s sebou sekeru – 2 minuty. Oslabení Libina začíná velkým tlakem, odoláváme, jenže v čase 6:02 nastává klinická smrt Uničova. Nehlídaný útočník za brankou překvapí všechny a zasune míč k levé tyči – 0:3. Unavený J. Čada oplácí faul soupeřovi a vyfasuje vězeňský mundúr. Ten mu vydrží pouze 43 vteřin, kdy přesná střela pod víko rozvlní počtvrté síťku v naší brance. Soupeř poleví, čehož se snaží využít R. Lukas, ale jeho čtyři téměř milimetrové přihrávky končí v území nikoho. Při dalším tlaku Libiny L. Doubrava ztrácí florbalku, jeho okamžité aktivní napadání útočícího hráče je po zásluze oceněno dvěma minutami. Při náporu Beerboys vyhazujeme míček, k němu nečekaně mílovými kroky pílí M. Zíka, získává ho, nastřeluje pouze vyběhnuvšího gólmana, jenž se však ocitnul mimo brankoviště. Nájezd. M. Zíka se rozbíhá, ale jeho bekhendová střela končí v rohu hřiště. Při hře 4 na 4 se nic podstatného neudálo a totéž lze říci i naší krátké přesilové hře. Poslední perioda jen potvrdila totální herní debakl Uničova. Hned na začátku sice zahrajeme nejkvalitnější pasáž duelu, ta má však pouze dvouminutové trvání. M. Zíka přihrává O. Urbanovi, jehož odpal končí na betonech gólmana, a to o několik vteřin dříve O. Urban tříská míčkem do břevna. Krátká epizodka končí, Libina přebírá iniciativu a řádí v našem obranném pásmu jako Zorro mstitel. Jediné náznaky našich šancí jsou dlouhé výhozy J. Šestáka či M. Mrvky na pokryté ůtočníky. V šesté minutě nejsme schopni vyvést míček od naší klece, a tak není divu, že v ní máme další kuře. Poprvé L. Sladomel vyráží balónek před sebe. Na dorážku je krátký, jak je dlouhý. Polovina třetiny a je tu možnost další přesilové hry. Bohužel trvá stejně krátce jako padající sníh nad pouští. Dlouhý výhoz soupeřova brankáře na běžícího útočníka zastavuje M. Chlup faulem – nájezd! Naštěstí exekutor L. Vrána (Kraken) přestřeluje. Ve hře o čtyřech hráčích nás Libina rozebere na miniaturní součástky jako Superb a bez problémů zvyšuje na 0:6. V 11 minutě M. Adámek podkluzuje, soupeř získává míček, smlsne si na nás jako na ovocném dezertu – 0:7. Jenže Antická tragédie nekončí. Bekhendová střelička R. Lukase v 10 minutě jen vyvolá úsměv na tváři brankáře Beeerboys. Poslední hřebíček je nám zasazen v čase 11:48. R. Lukas posílá na J. Čadu lob hodný Federera. Bohužel ho J. Čada nezpracuje, následuje přečíslení, krátké, rychlé šťouchy a míček se tetelí za zády L. Sladomela. V závěru se ještě ubráníme další invazi soupeře, ale už naštěstí neinkasujeme.

FBŠ Teiwaz Hranice – FBC ZŠ Uničov B 7:2

(2:0, 2:0, 3:2)

Druhé utkání s FBŠ Teiwaz Hranice potvrdilo střeleckou impotenci Uničova. Hranice byly od prvního hvizdu daleko aktivnější a ve všech směrech převyšovaly Uničov. L. Sladomel řeší v čase 2:03 velmi ošemetnou situaci, míček tančící tango na brankové čáře vyšprtává konečky prstů. První varování pro naše barvy! Ovšem to letí kolem nás jako vlaštovka hledající hnízdo pro svá ptáčata. Nejsme si schopni pořádně přihrát, a co je horší, střelbou připomínáme bývalé Černé barony. Ti měli střelbu ostrými zakázanou. V šesté minutě poprvé lovíme makrelu z naší sítě. Jednoduchá akce Hranic se zrodila za naší brankou, když útočník mající míček přihrál na číhajícího spoluhráče před naše brankoviště. A co naši hráči? Ty zajímal více míček a hřející jarní sluníčko, než nějaký hráč soupeře – 0:1. Hranice nadále produkují velmi rychlou hru, na kterou se velmi pěkně dívá. Sice hrajeme lépe než s Libinou, ale i tak připomínáme kašlající motoráček, kterému dochází uhlí. I tak těžkou situaci zamotá ještě J. Šesták, který se konečně dočká vytouženého vyloučení. V oslabení lítáme jako hadr na holi, ale i M. Mrvka či M. Adámek odvedou skvělou práci a J. Šesták se vrací na palubovku až po vypršení trestu. V 10 minutě nás stejně pohroma nemine. Rychlý protiútok dva na jednoho nestíháme a L. Sladomel je bezmocný jako nudista v Praze. Po inkasované brance následuje další nápor Teiwazu, naši hráči běhají kolem soupeře jako baset za kličkujícím zajícem, ale újmu krom menší dýchavičnosti neutrpíme. V samotném závěru se opět vyznamenává L. Sladomel. Ovšem i ve druhém dějství se stále více potápí Titanic, tentokrát s názvem Uničov. Úvod patří agilnímu soupeři, který ve druhé minutě zvyšuje svůj náskok na 0:3. Hranice přepnuly na vyšší výkon, kterému konkurujeme protiútoky, jenž však končí v rozích hřiště či na obráncích soupeře. A je tu opět L. Sladomel, který dvojitým vrutem vyškrabuje míček z brankové čáry. Po delší době nám soupeře dovolí celkem pohlednou akci, na jejímž konci A. Štěpánek posílá balón do hrudi gólmana. Ovšem i nadále spíše plníme roli sparingpartnera, ale i tak se tu a tam najdou nějaké ty šance, ale je jich bohužel jako šafránu. O. Urban, po přihrávce M. Zíky, místo míčku spíše odhání komáry z Litovelského Pomoraví. V 10 minutě Čada s R. Lukas napadají obránce soupeře, ti zazmatkují, ale dát první gól se nám stále nedaří. Odvetou je cinknutá tyč u L. Sladomela. Následně M. Adámek skvěle odvádí černou práci v obraně. Bohužel L. Doubrava v náběhu na protiútok ztrácí míček, čehož soupeř náležitě využije a definitivně nám utne tipec – 0:4. V poslední periodě R. Lukas nechtěně zabloudí do útočného pásma soupeře, dostává se k míčku a překvapivou střelou zaskočí všechny a i sám sebe. Velký podíl na tom měl J. Čada, který zapomněl jít na hřiště a lelkoval na střídačce. Jenže Hranice odpovídají pořádným kolotočem v našem pásmu. Spíše je to však řetízkáč na Matějské pouti!!! V páté minutě R. Lukas směřuje míček žabičkou na J. Čadu, jenže než se ten hopkající blboun přikutálí na jeho čepel, tak je tu soupeř, jenž si ho bere k sobě a raketou Země – vzduch vymetá pavučinky v pravém horním rohu – 1:5. Individuálně to zkouší snílek J. Čada, ale gólman Teiwazu je připraven. V 7 a 8 minutě si vybere slabou chvilku L. Sladomel, míček mu dvakrát propadne mezi nohama a Hranice navyšují svůj náskok na 1:7. O minutu později se konečně prosadí povolaní branci od mužů C. O. Urban skvěle přihraje M. Zíkovi, jenž v poklidu doťukne míč do odkryté branky – 2:7. Závěr už na skóre nic nezměnil, pouze potvrdí oprávněnost výhry Teiwazu Hranice.

Sestava: Brankáři: Sladomel, Hublar

Obránci: Doubrava. Mrvka, Šesták, Adámek

Útočníci: Zíka, Urban, Chlup, Štěpánek ©, Čada, Lukas