Muži B na domácí palubovce na 50%

20.01.2014 21:16

FBC ZŠ Uničov B – FbC Asper Šumperk B 2:5

(2:2, 0:1, 0:2)

V sobotním ránu se na domácí palubovce představila první rezerva Uničova. První utkání s týmem Asperu Šumperk bylo generálkou na následující týden, kdy se mají střetnout elitní týmy obou soupeřů. Jako první udeřil Uničov. Jenže průnik o levém křídle L. Jemelka skončil na betonech gólmana Asperu. První nebezpečná akce soupeře skončila na tyči házenkářské branky za mantinelem naší klece. Tlačíme se do útoku, ale jedinou šancí je zvonkohra L. Jemelky na tyčce branky soupeře. Míček je však stále ve hře, lítý boj v brankovišti vyústí v nájezd Uničova. Š. Rotrekl se plíživým krokem číhajícího Apače blíží k brance, ale šíp z jeho luku chytá gólman Asperu. Naše přesilovka začíná v kvapíkovém tempu. Střílíme, kombinujeme a výsledný efekt má na svědomí P. Sladomel, který v pádu otvírá nejen padák, ale i skóre zápasu – 1:0. Nedlouho poté následuje přesilová hra - number 2. Opět skvěle zahraná a se štěstím vstřelená branka. M. Chlup se pohybuje s míčkem za brankou soupeře, nastřeluje ho před branku, teč obránce a ten malý bílý plast se tetelí za brankovou čarou – 2:0. Stále jsme v laufu, ale další příležitost končí vysoko v horách. A tu přichází chyba P. Škody. Ve snaze založit útočnou akci Uničova a zároveň se vymanit se sevření tří napadajících hráčů, přihrává. Míček se bohužel koulí na útočníka Asperu, který v pohodě přihrává svému volnému kolegovi = 2:1. Po půl minutě je vyrovnáno, rychlý protiútok dva na jednoho vrcholí vyrovnávací brankou – 2:2. Od tohoto stavu jsme v útlumu jako naši fotbalisté s Arménií. Jediný, kdo je schopný ohrozit soupeřovu branku je L. Jemelka, bohužel trefuje pouze gólmana Šumperka. Postupem času se hra zrychluje, ale od té doby začínáme tahat za kratší konec provazu. Šumperk se probudil a Uničov pomalu usnul. Sem tam procitne ale J. Čada či M. Venus pálí zvlhlými patronami. Od druhé třetiny je to naše malá tragédie. Šancí jako šafránu, Šumperk běhá a neustále nebezpečně atakuje naši branku. V prvních minutách nic moc, hra připomíná dětskou hru na pikanou. Uničov je schovaný a Šumperk má volné pole působnosti. Ve čtvrté minutě se Asper dočká třetí branky. Ztráta míčku na středu hřiště, tři rychlé přihrávky soupeře, střela k tyči, A. Pavlát je bezmocný Sněhurka když snědla jablíčko. Bojujeme o vyrovnání, ale je to marné. L. Jemelka vyprašuje betony brankáře. L. Havlíček s M. Venusem končí svými přihrávkami nadějnou možnost v kuchyni u prominentního kuchaře Z. Polchreita. Následuje další možnost Šumperka, ale tu chytá připravený A. Pavlát. V osmé minutě se střelecky prezentoval L. Doubrava. Bohužel střela měla tentokrát parametry propagačních letáků z Penny. Následující rychlý kontr Asperu zachránil L. Doubrava, svým nejlepším sprintem za poslední dva turnaje.  V desáté minutě kontruje L. Havlíček, ovšem jen do gólmana. Běžecké dostihy pokračují, jenže na ekipa plnokrevníků Uničova, zaostává za těmi šumperskými. Stále držíme ten kratší konec provazu. S velkým odhodláním vstupujeme do závěrečné části. Přesilovka je už náš bonus, ale i Rákosníček by ji lépe zahrál než naši borci. Po přesilové hře Uničova opět Šumperk zaútočil, čímž zamotal hlavu nejen obráncům, ale i celému týmu, který hrál v šesti lidech v poli. Oslabení!!! Bojujeme jako lvi, a nakonec se ubráníme. Do kolen nás sráží souboj u mantinelu v šesté minutě. M. Chlup se vrhá do souboje proti dvěma útočníkům soupeře. Posílá J. Trávníčka za mantinel, ten okamžitě vstává, bere si míček, krátký slalom přes dva hráče Uničova a pohodlně zvyšuje náskok Asperu na 2:4. V té době si už nejsme schopni vytvořit kloudnou šanci a pouze Asperu děláme sparringpartnera. Po delší pauze se sice M. Venus trefuje do masky gólmana soupeře, ale to je tak vše. V závěru střetnutí je vyloučen L. Havlíček, bohužel v tomto oslabení inkasujeme pátý gól z hole soupeře. Poslední vteřiny zápasu už na skóre utkání nic nezměnily.

FBC Spartak Přerov C – FBC ZŠ Uničov B 2:5

I po prohře v prvním zápase jsme byli větším favoritem na zisk bodů. A začali jsme také daleko lépe než soupeř. První možnost sice promarnil Š. Rotrekl, který promáchl u tyčky soupeřovi branky. Ovšem Přerov odpovídá rychlým protiútokem, který naštěstí zastavuje M. Chlup ve stylu ala d'Artagnan. V pravou chvíli vypíchl míč a tím zastavil protiútok dva na jednoho. Další šance přišla z dílny L. Jemelky, který nahrál J. Čadovi před branku Přerova, ale jeho laxní zakončení končí za mantinelem. Nakonec se přece jen radujeme jako první. J Čada po individuální akci nasměruje míček za záda gólmana Přerova – 1:0. O minutu později je vyrovnáno. Ztráta bílého plastu na středu hřiště, totální chaos jako při dobytí Bastily a L. Sladomel loví prvního úhoře ze své sítě. Jenže je tu komando Bratří v triku. Splašený L. Havlíček pálí do brankáře soupeře, odražený míček získává K. Dufek, ten neváhá, posílá ho M. Venusovi, který se už nemýlí a Uničov se ujímá vedení 2:1. Stačí patnáct vteřin a je vyrovnáno na 2:2. V závěru třetiny se M. Chlup pokouší srovnat mušku na své kuši, ale jeho rychlé šípy ničí místní obložení haly než soupeřova gólmana. Se sirénou zasahuje na poslední chvíli M. Mrvka ve stylu Kobra 11. Zablokuje nebezpečný projektil mířící na L. Sladomela. Druhá perioda rozhoduje o výsledku utkání. Ihned po zahajovacím buly P. Sladomel, trefuje zapomenuté stalagmity z loňské zimy u haly. Poté M. Chlup bojuje před branou jako kosmonaut v atmosféře, ale málo kyslíku nu nedává možnost ukotvit míček do branky soupeře. Tlak Uničova pokračuje, L. Jemelka, přihrává Š. Rotreklovi, který prověřuje tvrdost boční síťky. A je tu Všudybyl A. Štěpánek, který vytočí piruetu, ale zacinká pouze břevno soupeřovi branky. Zaskočený Přerov kontruje, ovšem plné penzum práce odvádí obranné řady v čele s P. Škodou. V osmé minutě duo J. Čada a S. Štork zakončuje svou akci střelou mířící na horské masivy Jeseníků. Řada vedená L. Havlíčkem se probouzí v konci třetiny a zle zatápí soupeři. Jejich efektivita však končí v rohu hřiště. Ovšem je tu L. Jemelka, který berel balónek ve stylu, já ho nikomu nepůjčím, vysprintuje, zabrzdí a z otočky vysílá projektil přímé za záda gólmana Přerova – 3:2. Poslední dějství začíná opět lépe pro domácí Uničov. Přihrávka před branku, ale M. Chlup by lépe trefil volejbalový balón než ten florbalový. Po pár vteřinách držení míče Přerova ho získává L. Jemelka, přihrává Š. Rotreklovi, který nekompromisně skóruje – 4:2. Ihned nato znovu v akci M. Chlup, který zatahuje míč za branku, ale tentokrát Š. Rotrekl bekhendem přestřeluje svatyni Přerova.  Soupeř zvýší úsilí, přitlačí na pilu a svírá Uničov na jeho polovině. Kupodivu obrana pracuje na plné obrátky, a když je nejhůř, tak zasahuje L. Sladomel nebo jeho bratr P. Sladomel, který míček odkopává do bezpečí. Nakonec vše rozhodují Bratři v triku. K. Dufek získává míček, který přihrává L. Havlíčkovi, jehož střela do černého přináší definitivní klid do řad Uničova. Zbytek utkání byl sice rozkouskován vyloučením, ale na skóre se už nic nezměnilo. Zasloužené body Uničova.

Sestava: Brankáři: Pavlát, Sladomel L.

Obránci: Doubrava, Škoda, Sladomel P., Mrvka

Útočníci: Jemelka ©, Rotrekl, Chlup, Havlíček, Venus, Dufek, Čada, Štork, Štěpánek