Muži B na domácí palubce se 6 body

10.11.2013 18:59

Orel Jednota Troubelice – FBC ZŠ Uničov B 3:6

(2:4, 1:1, 0:1)

Po delší odmlce se zapojila do soutěžního klání první rezerva Uničova – muži B. V úvodním, domácím utkání je čekal soupeř více než nepříjemný tým, TJ Sokol Troubelice, známý svou tvrdou, skoro až „dřevorubeckou“ hrou. První buly, získáváme míček, natlačíme se do obranného pásma Troubelic. L. Doubrava nastřeluje brankáře, míček se odráží k L. Jemelkovi, který neváhá a otvírá skóre – 1:0. Skvělý úvod zastřel stín v podobě vyrovnávacího gólu. P. Šenk, po jedovaté střele, vyráží míček před sebe, volný útočník neváhá a pohotově vyrovnává. Oba týmy nepolevují v tempu a hrnou míček k brance jako čilý bagradista písek na stavbu domku. L. Jemelka atakuje branku soupeře, ale bezvýsledně, protiútoky soupeře končí u P. Šenka. Následuje další náš kontr, který K. Dufek totálně zabetonuje na betonech brankáře soupeře. V závěru 4 minuty, zaskočí všechny R. Lukas. Přihrávku od R. Maláka, zužitkuje v druhý gól Uničova. Míček poslaný skoro z nulového úhlu končí v levém horním růžku. Po pár vteřinách nám zatrne, L. Doubrava nabije soupeři, ale ten míjí naši branku. Tlak Troubelic stoupá, naše chyby se vrství a co se nestane? Je vyrovnáno na 2:2. Kdyby byl míček nášlapná mina, tak ho vyhodíme do bezpečí, ale to on bohužel není. Netrvá dlouho, T. Zach se vytočí mezi kruhy a jeho nekompromisní pumelenice „trhá“ síť – 3:2. Sokol však zbraně neskládá a je nastěhovaný v našem obranném pásmu. Jsme pod tlakem, jako ovoce v pálenici, ale odoláváme i za přispění cinkotu tyčky. Postupně přecházíme do ofenzívy, jenže J. Čada či J. Šesták mají vychýlenou mušku. Nakonec vše vyřeší P. Škoda přihrávkou na L. Havlíčka. Ten je faulován, K. Dufek rozehrává volný úder na L. Havlíčka, ten vybere zatáčku z rohu jako S. Vettel v F1 až před gólmana a zvyšuje na 4:2. Troubelice se snaží najít odpověď na dvoubrankové vedení Uničova, ale obrana pod taktovkou T. Zacha pracuje přesně a spolehlivě jako Japonci po zemětřesení. Agilní P. Škoda prověřuje gólmana, poté po jeho přihrávce J. Čada střílí nepřesně. S blížícím se závěrem třetiny jsme stále více na míčku, ale balónky končí v náručí L. Axmanna, který vystřídal R. Šišku, v brance Troubelic. Druhé dějství začínáme přesilovou hrou. Jedinou lepší střelu vyšle S. Štork, zbytek by lépe odehráli Křemílek s Vochomůrkou. Po návratu hříšníka necháváme hrát „sokolíky. Vytváříme v našem obranném pásmu totální zmatky, za které by se nestyděl ani Brouk Pytlík. Volný úder soupeře, náběh J. Pura, ufff!!! Míček končí za mantinelem. Hra se přitvrdila, souboje jsou na hraně, rozhodčí usměvaví, Uničov má další přesilovou hru. Jenže ta kopíruje tu předešlou. Střela J. Čady připomíná malou domů, L. Jemelka je razantnější, ale znovu soupeře nepotrestáme za předešlý faul. Sokol vycítí šanci a napadá naše obránce s vyšším počtem hráčů. P. Šenk se potí, i když je v hale chladno. Nájezd dvou hráčů na osamoceného strážce naší branky, končí na ochranné síti za mantinelem. Jenže, když je nejhůř, tak je do zbraně povolán „zdravotník“ P. Škoda. Z ničeho nic je u míčku, vybíhá mezi kruhy, střílí a míček vlní síťku za zády gólmana – 5:2. Děje se to v naší přesilové hře, kdy jsme z „kulovýho nic“ upletli bič.  Rychlý protiútok Troubelic o pár desítek vteřin znamená snížení o dvě branky. Volný hráč před P. Šenkem doklepl pouze míček za jeho záda. Naše obrana si v tu chvíli odjela rezervovat dovolenou na Bermudy. V samotném závěru třetiny vyvrcholí emoce na obou stranách. J. Čada fauluje soupeře, rozhodčí píská volný úder. Následuje menší slovní potyčka se strkáním do soupeře a výsledek? Oslabení Uničova o dva hráče! Touto zapeklitou situací začíná poslední perioda. V hlavní roli T. Zach, který s přehledem kontroluje to bílé, děrované a Troubelice se díky tomu, k nějaké vážné šanci nedostanou. Po návratu odpočívajících hráčů z trestné lavice se do šance probije L. Jemelka, ale L. Axmann i s pomocí „hasičů“ šanci Uničova ustojí. V polovině třetí minuty je však překonán. Kombinační souhra M. Venus, K. Dufek rozebrala soupeře do posledního šroubku. Doklepnutí v brankovišti = 6:3. Sokol přidal plyn a P. Šenk se v brance otáčí jako by byl na kolotoči. Čas se krátí, nápor soupeře slábne a ke slovu se dostává Uničov. T. Zach je „okopáván“ jako řepa, ale i tak dál velí ke klidné hře domácího týmu. S. Štork se zastřeluje, M. Venus trefuje hruď gólmana soupeře a v samotném závěru si jde na 2 minuty odpočinout P. Škoda. I když hrajeme oslabení, soupeř už rezignuje  a poslední vteřiny se již odehrávají v poměrném klidu.

FBC ZŠ Uničov B – FBC Spartak Přerov B 7:0

(3:0, 1:0, 3:0)

Na druhý zápas, s domácím Uničovem, přijel tým Spartak Přerov C. Z počátečního vzájemného oťukávání, se postupem času stal z utkání, naprosto jednoznačný zápas. Stejně jako v prvním duelu jsme se vrhli do útočení hned po prvním buly. L. Doubrava, jehož výkon se oproti prvnímu utkání rapidně zlepšil, střílí pouze do gólmana. Další možnost má L. Havlíček, ale míček má jinou trajektorii než si přestavoval – Země – Země.  Ke slovu se dostává Přerov, ale míček vypuštěný po volném úderu sestřeluje rogallistu kroužícího nad halou. Hra se trochu zklidnila, oba týmy běhají, ale šancí je pramálo, z této letargie vytrhne brankáře soupeře pouze propagační střela R. Lukase. Děj hry se posouvá dále, T. Zach kličkuje, najednou je tu „sekera“ jako u dřevorubců a následuje naše přesilová hra. Tentokrát ji trestáme brankou. T. Zach se skvěle uvolní, nahraje naprosto volnému L. Havlíčkovi, který bombou z první otevírá skóre – 1:0. Přerov nelení a snaží se vyrovnat. V brance je opět P. Šenk, který zaskočil za absentujícího L. Sladomela, plnícího povinnosti na malé kopané. Pěknou patálii mu zavařil L. Doubrava, který míček tečoval nohou a ten směřoval směrem na P. Šenka. Ten vše s klidem gentlemana sledoval, neboť balónek obloukem zapadl za branku. L. Havlíček po této situaci vyváží míček, z hrací plochy si udělá D 1 a i přes některé nerovnosti na vozovce zvyšuje 2:0. Jenže Přerov se snaží korigovat výsledek a P. Šenkovi znovu zvoní v uších zvuk nastřelené tyčky. Hned nato musí dvakrát po sobě zasahovat, a to velmi úspěšně.  V konci 12 minuty je rozhodnuto T. Zach přihrává K. Dufkovi a ten zvyšuje na 3:0. V poslední minutě P. Šenk ještě třikrát s přehledem kontroluje vystřelený balónek soupeřem. Druhou periodu zahajuje Přerov v našem pásmu. Ovšem zisk balónku a následný přehled o dění na hřišti T. Zacha, náš tým uklidní. Znovu se snažíme atakovat soupeřovu branku, ale L. Havlíček je již nasycen vstřelených branek, a tak raději posílá pozdrav „divákům“. Postupem času jsme sice více na míčku, ale K. Dufek nastřeluje pouze hruď gólmana. Co se nepovedlo K. Dufkovi, to napravil L. Jemelka, který připravil 100% šanci S. Štorkovi, jehož přesně vypuštěné „torpédo“ našlo cíl útoku – 4:0. Další brejk, ale zakončení K. Dufka by se více hodilo do ragby. Míček s pomocí teče, končí na halogenech v hale. Přerov je v těchto chvílích ve velké depresi. Ovšem naše zakončení je též momentálně v krizi jako E. U. A tak není divu, že P. Šenka ohrozí rychlý protiútok. Ten naštěstí vlní pouze boční síťku. V osmé minutě se nadechne k velkému sólu L. Doubrava. Jako tank bourá vše před sebou, ale míček nakonec končí v náručí gólmana. S blížícím se koncem třetiny opět zaměstnáváme brankáře soupeře, ale severní vítr nám míček posílá na jih. Takže s prvním buly v poslední periodě má Uničov luxusní náskok čtyř branek. Ovšem Spartak začal od prvních vteřin pěkně zhurta, což se projevilo nejvíc na kapitánovi L. Jemelkovi. Úder loktem do nosu mu znemožňuje další působení na hřišti. To však nezastaví útočný tajfun v podání Uničova. Dvojice K. Dufek s M. Venusem si udělají ze soupeřů slalomové tyče. M. Venus těžkotonážní střelou zvyšuje na 5:0. O chvíli později R. Malák posílá míček S. Štorkovi, ale jeho střela je tečována a nijak se nezapíše do dějin. Ve čtvrté minutě T. Zach potáhne balónek, přihraje, L. Havlíčkovi, ten ho ihned pošle K. Dufkovi, jenž znovu víří prach v soupeřově brance. O výsledku je rozhodnuto, ještě zaujme šupa T. Zacha razítkující břevno, ale házenkářské branky za mantinelem. Posledním střelcem utkání se stává S. Štork, který držíc jednou rukou svou florbalovou hůl, usměrňuje míček posedmé za záda gólmana Přerova. Poslední minuty se odehrály v naprostém klidu.

Sestava: Brankáři: Šenk, Sladomel

Obránci: Mrvka, Zach, Šesták, Doubrava, Škoda

Útočníci: Jemelka ©, Čada, Štork, Havlíček, Venus, Dufek, Lukas, Malák