Muži A pouze se 3 body

04.11.2013 20:26

FBC ZŠ Uničov - FBK Jeseník 7:6 (3:2, 2:1, 2:3)

V neděli ve velmi brzkém čase vyrazili muži A do Litovle, kde je čekal tým FBK Jeseník a posléze FBC Mohelnice. První střetnutí s Jeseníkem začalo velmi obezřetně. Větší zkušenosti ze třetí ligy byly na naší straně, ale Jeseník s přehledem postoupil z Olomoucké ligy mužů. Po opatrném začátku jsme začali být více na míčku, ale stačila chvilková nepozornost a P. Šenk loví míček ze své sítě. Přitom stačilo balónek vyhodit nebo odkopnout do bezpečí, ale bohužel v té chvíli jsme se chovali jako slon v porcelánu. A co bylo horší, o necelou minutu inkasujeme podruhé. Střelu ze střední vzdálenosti P. Šenk vyráží před sebe, jako první je tam hráč Jeseníku, který nelení a doklepává míček podruhé do naší branky. Uničovu zazvonil budíček díky P. Galetkovi, který perfektně vyběhl z rohu hřiště a zkušeně zavěsil – 1:2. Od této chvíle Uničov začal více běhat a s touto činností se začalo rodit více šancí. L. Jemelka zavelí k ofenzívě, ale svou šancí nakonec spaluje. Následuje tlak Uničova, který vrcholí vyrovnávací brankou. Osa - P. Galetka – P. Havlíček zapracuje na 100%. Vystřelený míč gólman Jeseníku vyráží k „všudybylovi“ T. Zachovi, jehož pumelenice ničí nátěr na horní konstrukci branky, ale zemská přitažlivost už balónek dopravuje za záda gólmana – 2:2. Uničov konečně našel svůj rytmus a jeho snaha o další navýšení skóre zatím naráží na hradbu hráčů v zelených dresech. K. Dufek se sám obere o šanci v brankovišti sekerou hodnou statného dřevorubeckého chasníka. Bleskurychlý přesun „vojsk“ Jeseníku likviduje P. Šenk s nemalou podporou M. Adámka. To však nebrání P. Havlíčkovi, aby dvakrát ohrozil gólmana soupeře. To co nepovedlo jemu, vychází L. Havlíčkovi v čase 12:01, kdy mu P. Havlíček kouzlící s míčkem za brankou posílá nezištnou přihrávku, která končí v síti soupeře – 3:2. Jeseník šlápl na plyn, ale krásná „volejbalová smeč“ nebyla správně arbitry uznána. V závěru si menší šanci vytvořil P. Galetka, ale orazítkoval pouze mantinel vedle branky. Tentýž hráč má možnost změnit skóre na začátku druhé periody, ale tentokrát míří do sítě za mantinelem. P. Havlíček krouží za brankou soupeře jako „sup“, ale najít si místo pro vstřelení branky či najít volného kolegu mu zatím není dáno. Totéž potkává i K. Dufka, kterého zastavuje pozorná obrana soupeře. V závěru 5 minuty, se ke slovu dostává i M. Macho. Diagonální přihrávku P. Škody přes celé hřiště, kterou by mu záviděl i J. Jágr, 100% zužitkoval M. Macho jemnou tečí – 4:2. Jsme v laufu, Jeseník je zaskočen nečekaným obratem, čehož využívá „naspeedovaný“ L. Havlíček po přihrávce P. Galetky – 5:2. Jenže ouha, na chvíli hrajeme ve valčíkovém tempu a ke slovu se dostává soupeř, který začíná zlobit, a tak není divu, že v čase 7:15 inkasujeme potřetí. Balónek si vybral místo u levé tyčky a i P. Šenk byl na něho krátký. Odpovědí je protiútok P. Galetky s P. Havlíčkem. Ten je zastaven betony gólmana soupeře. P. Škoda to zkouší též, ale je vidět, že s P. Havlíčkem trénovali na stejné střelnici. Sice máme více ze hry, ale… Nemůžeme prorazit zelenočernou zeď soupeře. Naproti tomu P. Šenk ve 12 minutě likviduje jeden z ojedinělých nájezdů soupeře. V samotném závěru třetiny se snažíme rozhodnout střetnutí, ale míček trefuje vše možné, ale síťku v brance ne a ne. Třetí patnáctiminutovka byla pouze pro silné nervy. Jeseník začal pěkně zhurta a P. Šenk se má co ohánět. Na chvilku se v úvodu poslední periody dostaneme na dostřel branky soupeře, ale odnese to pouze boční síť po střele L. Havlíčka. To je z naší strany vše, neboť Jeseník na začátku 5 minuty snižuje na 5:4. Ztráta míčku na středu hřiště a je vymalováno. Začíná zbytečné drama. Nedlouho poté P. Šenk znovu zasahuje, neboť Jeseník vycítil šanci na dobrý výsledek. Trochu klidu do našich řad vnese T. Zach v sedmé minutě. Tímto gólem odskakujeme na distanc dvou gólů. Znovu tlačíme na pilu, ale P. Galetka či P. Havlíček nemíří přesně. Naproti tomu J. Šesták zachraňuje svým tělem jeden z rychlých protiútoků soupeře. Jenže v čase 10:02 špatně rozehráváme útočnou akci. Ztrácíme míček, a kde se vzal, tu se vzal volný hráč v brankovišti a je sníženo na 6:5. Jeseník zvyšuje tlak, Uničov hrozí rychlými brejky. Po jednom z nich L. Jemelka nastřeluje boční síť. 12:16 – přesilová hra. Není divu, hra se velmi přiostřila, naprosto zbytečně, a je s podivem, že někteří hráči jsou ještě mezi živými. Přesilovou hru by lépe zahráli želvy Ninja než náš tým. V průběhu této herní varianty děláme fatální chybu na středu hřiště. P. Šenk spolu s T. Zachem dělají, co můžou, ale zabránit míčku v jeho cestě do sítě nezabrání. I Spiderman by byl krátký – 6:6. Do konce utkání chybí 45 vteřin. P. Havlíček se řítí na branku soupeře. Je faulován, rozhodčí pískají nájezd. T. Zach si bere míček, ale ten lízne pouze horní konstrukci branky. Nakonec se to štěstíčko přiklonilo na naší stranu. Do konce utkání chybí 15 vteřin, když kapitán D. Havlíček střílí a míček zapadne k pravé tyčce – 7:6. Poslední vteřiny už nic na výsledku nezmění.

FBC Mohelnice – FBC ZŠ Uničov 4:3 (0:3, 2:0, 0:0)

Druhý zápas mužů A byl z pohledu Uničova značně nepovedený. Z počátku více hra na jistotu, ale první střelecké osmělení projevil v polovině 2 minuty T. Zach ze střední vzdálenosti. Vystřídavši M. Venus za K. Dufka, v téže minutě procvičuje pouze svou střelku. Ve třetí minutě zaútočí P. Havlíček, ovšem jeho muška postrádá přesnost. Z rychlého protiútoku Mohelnice si L. Sladomel procvičí reflex nohou. Následuje blesková protihra P. Galetky, ale opět nic. Po těchto bleskových akcích se hra trochu uklidňuje, z čehož se znovu vymkne sprinter P. Galetka. Neposedný míček však pouze vlní ochrannou síť za mantinelem. Nakonec se přece jen dočkáme. M. Macho, vymotal všechny obtěžující hráče kolem sebe, a zakončil přesnou střelou do černého – 1:0. Pokračujeme v aktivní hře, kdy napadáme soupeře v obranném pásmu, čehož využívá P. Havlíček, který podruhé vlní síťku v mohelnické brance. Mohelnice zvýší důraz, což odnese D. Havlíček, jenž se snaží utéct před tvrdým zákrokem soupeře pod mantinelem. V těchto chvílích má L. Sladomel plné ruce a nohy práce jako S. Vettel v ostrých šikanách. Naproti tomu kontruje snajpr P. Galetka, ovšem jeho střelecké umění potřikrát končí na hrudi brankáře soupeře. Nadále si však vytváříme další gólové šance, ale ani M. Macho či L. Havlíček je nezakončí. A tak musí zaskočit příležitostný „bombarďák“ P. Škoda. Jenž vybruslí mezi kruhy a nekompromisně zavěsí – 3:0. V závěru třetiny hrajeme v oslabení, ale i tak jsme schopni, dostal Mohelnici do úzkých. Ovšem druhé dějství vše kladné, co nám povedlo v první periodě, vymazalo. Hned v úvodu se dostal, na dostřel M. Macho, poté i P. Havlíček, ale najednou je všude plno mohelnických hráčů. 1:50 – první střelu L. Sladomel vyráží. Následnou dorážku už není v jeho moci ji chytit. O třináct vteřin je ještě hůř. Rychlý protiútok po pravé straně končí přesně tam, kam jsme nechtěli, v naší síti – 3:2. A z jednoduchého zápasu je drama. Přidáváme více plynu, bohužel se však zřejmě zadřel píst. V těchto chvílím by nám nepomohl ani Ronaldo či Messi. Pálíme o sto šest, ale míček lítá všude jako roj rozzuřených včel. Bojovně naladěný P. Havlíček sice kouzlí s míčkem za brankou Mohelnice, ale na jeho výjezdy je brankář soupeře připraven, a když vystřelí, tak trefí růžek házenkářské branky za mantinelem. V polovině třetiny přebírá iniciativu Mohelnice. L. Sladomel sebou mrská jako úhoř po elektrickém výboji, ale veškeré ataky soupeře pečlivě kontroluje. V 10 minutě přichází zřejmě klíčový moment celého duelu. Rozhodčí posílá za katr mohelnického hráče a nám se nabízí možnost hrát přesilovou hru. Držíme míček, tlačíme, ale tutovou šanci nemáme. Vyloučený hráč se vrací zpět, ovšem znovu fauluje. Jsou tu další dvě minuty v náš prospěch. Jenže vše vyznělo naplano, tlačíme, dřeme, ale ten rozhodující gól dát nemůžeme. A to se nám stává osudným v posledním dějství. První minuty jsou ještě v naší režii. L. Havlíček s P. Galetkou míří vedle brány, hned nato P. Havlíček prověřuje postřeh brankáře. Ve třetí minutě M. Venus bojuje v brankovišti, ale míček získává soupeř. Hra se postupem času přitvrzuje, chvílemi to připomíná souboj dvou gladiátorů v Koloseu. Na začátku šesté minuty je tentokrát poslán do oslabení náš tým. Tuto herní situaci opět skvěle zvládneme, bohužel tím nabídneme Mohelnici přejít do větší ofenzívy. V té době už je naše hra křečovitá s minimem šancí, ale s více nepřesnostmi. To se potvrdí v čase 10:09, kdy ztrácíme balónek u středové čáry. Útočník udělá dva kroky, vystřelí a je vyrovnáno na 3:3. O necelých padesát vteřin je dokonán obrat. L. Sladomelovi proletí míček pod rukou a končí v naší síti – 3:4. Obránci nestačili v ten moment zareagovat na vzniklou situaci. S blížícím se koncem se ještě více přitvrdilo, což málem odnesl M. Macho zraněním, jak byl odhozen směrem do publika. Rozhodčí posílá soupeře na dvě minuty, M. Macho však faul neunese a vykoleduje si též dvě minuty za nesportovní chování. Místo přesilové hry se hraje po čtyřech hráčích na obou stranách. Máme míček v naší moci, ale křečovitost nám už nedovolí s výsledkem nic udělat. V úplném závěru hrajeme power – play, ale i ta nám k remíze nedopomůže.

Sestava: Brankáři: Šenk, Sladomel

Obránci: Škoda, Havlíček ©, Zach, Šesták, Adámek

Útočníci: Jemelka, Venus, Dufek, Macho, Havlíček P., Havlíček L., Galetka