Muži A bodovali na 100%

17.02.2014 20:27

SK Stonava – FBC ZŠ Uničov 3:5 (1:0, 0:1, 2:4)

Horní Suchá, místo, kde muži Uničova A získali konečně šest bodů. První střetnutí se Stonavou, která to má 5 km do Horní Suché, bylo velmi vyrovnané. V prvních momentech zápasu má Stonava míček ve své moci, ale rychlou odpovědí je střela agilního M. Rotrekla. O pár desítek vteřin již K. Dufek vyprašuje vestu brankáře soupeře. Hraje se rychle na obou stranách a první skvělý zákrok předvede A. Pavláta ve 3 minutě. V téže minutě při signalizované výhodě Stonavy, P. Hejl dřevorubeckou sekerou posílá do oslabení Uničov. Větší aktivita je v těchto chvílích na holích soupeře. Jenže rychlonožka K. Dufek v této herní variantě zamotá i tak hlavu obraně soupeře, ale míček končí v rukou gólmana. Naproti tomu A. Pavlát bleskurychle reaguje na vystřelený míček helmou. S pokračujícím časem se více bojuje, než střílí, zvlášť naše střelecká potence je velmi slabá. Sem tam něco vyšle M. Rotrekl či P. Galetka, ale je to jako hledat kapku vody v moři. V polovině 11 minuty vybíhá k protiútoku K. Dufek, je však zastaven tělem soupeřova hráče. Faul??? Rozhodčí mlčí, Stonava pokračuje v útoku k naší brance, A. Pavlát první střelu vyráží, proti dorážce je bezmocný jako batole při přebalování. Nabídka v podobě přesilové hry se s přílišným úspěchem nesetká. Bum, bum, ale balón pouze razítkuje těla obránců Stonavy. Po skončení této herní varianty se valí útok na naší klec, ale včas se vrátí M. Kobylka, který zatahuje za záchrannou brzdu. Druhé dějství je z naší strany daleko povedenější. Začínáme daleko aktivněji, více držíme míček a přesněji rozehráváme. Ovšem první zákrok si připisuje A. Pavlát. Postupně se hra vyrovnává a ve čtvrté minutě je nám velmi ouzko. A. Pavlát však tečovanou střelu zachytává, výhoz na M. Kobylku, čertovský rychlý sprint končí střelou nad branku Stonavy. Mezi 4 až šestou minutou odoláváme tlaku soupeře, čemuž přispívá bojovnost všech obránců. Z tlaku se vymaníme, soupeř fauluje a je tu naše přesilová hra. Na řadu přichází nápor Uničova, jenže v prvních chvílích je to velmi nepřesné. Jenže z ničeho nic se dostane k míčku K. Dufek, střela na gólmana, odražený míček doputuje k M. Venusovi a ten to bouchne přesně pod břevno – 1:1. Najednou je hřiště plné hráčů z podhůří Jeseníků. D. Havlíček směřuje další akci na L. Jemelku, ale ten si šetří střelecký prach na pozdější dobu. M. Kobylka prověřuje pevnost tyčky u soupeře. V 11 minutě A. Pavlát reflexívně vyráží nebezpečný balón mimo své teritoriální území. Tlak Stonavy kulminuje s končící třetinou, ale odoláme, i když kolem A. Pavláta to lítá jako letadla na Kennedyho letišti. Poslední patnáctiminutovka rozhodla o třech bodech pro Uničov. Více a rychleji běháme, a výsledkem je další přesilová hra za faul na pronikajícího P. Galetku. V ní se poprvé prosadí P. Škoda, který zasune vybojovaný míček L. Jemelkou k tyčce – 2:1. Po inkasovaném gólu Stonava zvýší úsilí, bohužel se nevyvarujeme chyb a po jedné z nich fauluje D. Havlíček. V oslabení zažíváme stonavské peklo, ale v druhé polovině oslabení vyváží míček K. Dufek, čímž nám poskytne chvilku oddechu. V samotném závěru oslabení se P. Galetka řídí neřízenou rychlostí na gólmana soupeře, ale ten ho vychytává. Při hře v pěti se trefuje M. Rotrekl, po přihrávce L. Jemelky – 3:1. Za necelé dvě minuty je však sníženo, protiútok soupeř zakončil zadovkou kolem padajícího A. Pavláta. Stonava zvýšila frekvenci a tlačí do našeho obranného pásma, co může, a přitom ji nikdo nezval. Naštěstí v 8 minutě A. Pavlát likviduje velkou šanci Stonavy na vyrovnání. Protiútok zbrzdí teplý golfský proud, po kterém P. Galetka trefuje pouze horní konstrukci branky soupeře.  Další kritický moment nastává v čase 8:48 – vyloučení Stonavy. Párkrát vystřelíme, bohužel maximálně na místní ptactvo. V konci přesilovky P. Galetka ztrácí míček, útočná vozba soupeře překonává A. Pavláta, P. Galetka zachraňuje míček na brankové čáře, ale stojí v malém brankovišti = trestný nájezd. Při nájezdu je A. Pavlát bezmocný a soupeř srovnává na 3:3. Ve čtrnácté minutě se láme chleba. Hrajeme další přesilovou hru. Rozjíždíme se pomalu jako drezína, ale v polovině přesilové hry se dostává k míči P. Škoda. Plouživým krokem ho vyváží až do pásma soupeře, kde ho bekhendem ho posílá k brance Stonavy. Ten malý šmudla se k překvapení všech ustýlá za brankovou čarou a Uničov vede 4:3. Stonava ve snaze vyrovnat chybuje, čehož využívá M. Kobylka, který zachycuje špatně rozehraný míček soupeře a nechytatelnou bombou definitivně rozhoduje zápas. Naprosto zasloužená výhra Uničova, podepřená zlepšeným výkonem od druhé třetiny.

FBC ZŠ Uničov – FBC Mohelnice 10:2 (2:0, 3:1, 5:1)

Derby s Mohelnicí se očekával vyrovnaný souboj, zvlášť poté, co Mohelnice porazila ve svém prvním duelu Bohumín 8:5. Jenže nakonec vše bylo jinak. V brance Uničova zaujal místo P. Šenk a hned v první minutě si šáhl na míček po první přesné střele soupeře. Odpovědí je pumelenice P. Galetky, gólman však míč vyráží nad sebe. Následuje faul výše jmenovaného hráče a oslabení Uničova. Při tlaku Mohelnice se opět urve vagón jménem K. Dufek, ovšem provětrá pouze pavoučky v rozích haly. Oslabení přežijeme a následně zaútočíme eskadrou vedenou M. Rotreklem. Míč však končí v náručí gólmana Mohelnice. M. Kobylka zkouší své štěstí, ale též není úspěšný. V rozmezí 5 až 7 minut se sice jezdí nahoru i dolů, ale boj se odehrává povětšinu času uprostřed pódia. Postupný nápor Mohelnice zbrzdí její vyloučení. Přesilovou hru hrajeme příliš ustrašeně a tak se největší šance zrodí na holích soupeře. Protiútok likviduje P. Šenk. Po návratu hříšníka z trestné lavice se ke slovu dostává P. Galetka, ale vyrážečka mohelnického brankáře je bezchybná. V jedenácté minutě zvyšujeme útočnou aktivitu v pásmu Mohelnice, jenže míček končí u tyčky, výhoz brankáře na běžícího útočníka, znamená nebezpečí, ovšem L. Jemelka přepnul na vyšší rychlostní stupeň a čistě odebírá Mohelnici míček. Bojuje se o každou píď hrací plochy, ale nakonec se raduje Uničov z první vstřelené branky. Volný úder, P. Galetka se nerozmýšlí a ihned míček napálí. Ten svou trajektorii končí v síti soupeře – 1:0. Bleskurychlá odpověď Mohelnice je zastavena reflexním zákrokem P. Šenka. Sedm vteřin před sirénou je tu opět P. Galetka , který vystihuje volný úder soupeře a svůj sprint mazácky zakončuje pod břevno – 2:0. Druhé dějství začíná pod dirigentskou taktovkou soupeře a P. Šenk má plné ruce a nohy práce, ale vše řeší v klidu a pohodě. Od třetí minuty se přebíráme iniciativu, ale ani D. Havlíček, M. Kobylka či K. Dufek nejsou natolik střelecky indispovaní, aby změnili skóre zápasu. To však neplatí pro P. Galetku, který zkompletuje svůj hattrick střelou z pravého křídla. Přihrávka přišla od Š. Rotrekla. V Další fázi M. Kobylka řádí v pásmu Mohelnice jako sto čertů, ale míč pouze poletuje vzduchem jako odkvetlá pampeliška. V sedmé minutě se beci Uničova rozhodli, že si taky dají gól. Opak však byl pravdou, míček zapomněli na středu hřiště a Mohelnice ve třech hráčích proti samotnému vojáku v poli, P. Šenkovi, už měli velmi lehkou práci – 3:1. Soupeř se zvedá ode dna a znovu prověřuje pozornost strážce naší klece. Ten je však na stráži. V 10 minutě zakládáme rychlý útok M. Rotreklem, přihrávka směřuje na M. Kobylku, ten mu míček vrací, bomba k tyči – 4:1. Mohelnice zvyšuje úsilí na korigování stavu, ale bojovnost tančícího P. Hejla jim bere vítr z plachet. Třináctá minuta – spolupráce M. Rotrekla s L. Jemelkou přináší Uničovu pátou gólovou radost. Přesná střela L. Jemelky po zemi nedává gólmanovi soupeře žádnou šanci. Tímto příznivým stavem končí druhé dějství. To poslední potvrdilo jednoznačnou výhru Uničova. Hned po buly trefuje M. Kobylka boční síť. Ve druhé minutě M. Venus posílá pošesté balón do branky soupeře. Hra se zrychlila, připomíná to spíše rychlobruslení, neboť fauly se nepískají a hráči běhají po místní hale jako po oválu. Ve čtvrté minutě si vytváří dobrou pozici P. Galetka, ale míč končí v hlubinných dolech u Karviné. Následný menší kiks P. Hejla řeší, nyní již méně zaměstnaný, P. Šenk. Nedlouho poté zahráváme volný úder, M. Rotrekl posílá balón na L. Jemelku a ten znovu větrá pavučiny v brance Mohelnice. O deset vteřin později je kosmeticky sníženo po přečíslení naší obrany. Po inkasované brance nás Mohelnice zatlačí na naši polovinu, ale k další komplikaci již nedojde. S blížícím se závěrem utkání M. Rotrekl opět čeří síť soupeře – 8:2. Poslední dvě minuty se pouze dohrávají a rezignovaný soupeř nám dovoluje vstřelit další dvě branky. K. Dufek po nahrávce P. Galetky a jako poslední se v čase 14:59 se trefuje M. Kobylky z poloviny hřiště a dovršuje zkázu soupeře desátou brankou.

Sestava: Brankáři: Pavlát, Šenk

Obránci: Rotrekl Š., Hejl, Škoda, Havlíček D. ©

Útočníci: Galetka, Dufek, Venus, Jemelka, Rotrekl M., Kobylka