JARNÍ POČASÍ PŘEDZVĚSTÍ HERNÍ ÚNAVY

16.03.2011 22:35

FBK FALCONS ŠTERNBERK – FBC UNIČOV „B“ 1:1 (0:0, 0:1,1:0)

Muži „B“ si v neděli 13.3. udělali výlet do Morkovic. Již samotný příjezd do obce nedaleko Kroměříže poznamenal defekt jednoho z aut a příjezd hráčů těsně před prvním utkáním. Samotný duel s Falcons připomínal jarní přáteláček dvou sousedních vesniček. Naštěstí tam nebyli žádní diváci, neboť ti by odešli po prvních pěti minutách. První třetina se nesla ve znamení: „Přijel jsem autem, teď se lehce protáhnu a projdu.“ Lehce navrch měl Šternberk, ale L. Sladomel byl vždy připraven. Naše šance vlastně skoro nebyly. Střely ano, ale spíš připomínaly propagační letáky supermarketů. Další perioda pokračovala ve stejném duchu. Míček nikoho neposlouchal a spíše se motal hráčům pod nohama. Rozhodčí se nudili, občas si občas „hodili dvacet“ a čas běžel velmi pomalu. Pak z ničeho nic udeřil M. Večeřa. Nához od P. Sladomela ho poslal do brejku, který kupodivu zakončil brankou – 1:0. Několik minut předtím chyba v rozehrávce, ale L. Sladomel sám proti útočníkovi: Včasné vyběhnutí maří šanci Šternberka. Následnou střelu též. Poslední dějství  se v počátku nese ve znamení IBK vyrovnat. To se jim nakonec podaří v přesilové hře. Snaha držet míček v našem obranné pásmu vede k jeho ztrátě a střela z první končí mezi L. Sladomelem a tyčkou v síti – 1:1. „Cestování“ mezi brankami se krapet zrychlilo, ale konečný klakson vysvobodil oba týmy z florbalového utrpení. Pro příště by možná bylo lepší se domluvit na výsledku než cestovat do dálek jiných. Nuda, nuda nic než nuda!

HC JAMAJKA KOJETÍN – FBC UNIČOV „B“ 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)

Po prvním utkání zavládlo v šatně ticho jako v krematoriu v Pelhřimově (Vesničko má středisková). Něco jsme si posléze vyříkali třemi či čtyřmi větami a již s lepší náladou nastupovali na zdejší „ledovou“ plochu k dalšímu boji. Domácí Kojetín povzbuzen výhrou nad Postřelmovem si dělal zálusk na další body. Pauza nám dost pomohla. Začalo se více běhat a i střílet. Hodně k tomu pomohla aktivní hra Jamajky. Jako první se však radoval Uničov. Vybojovaný míček v útočném pásmu M. Rotreklem se dostane k P. Šenkovi a ten otvírá skóre – 1:0. Jamajka lehce zvýší tempo a L. Sladomel likviduje samostatný únik soupeře a nijak lehké střely, které ho ohrožují. 6. minuta – 2:0. D. Krejčí se dostal k míčku, napřáhl se, a to bílé s dírkami se tetelí v brance. Aktivita „pirátů z Karibiku“ nepolevuje, ale střely vychytávají obránci či končí vedle branky. V osmé minutě řeší komplikovanou situaci P. Sladomel raději odkopem balonku za mantinel. Druhá třetina je pokračuje ve stejném duchu. Hra se přelévá ze strany na stranu (jak jinak) v celkem slušném tempu, ale gólmani jsou ve střehu nebo občas útočník zapomene, že měl vystřelit. A míček posléze končí v rohu palubovky i s hráčem, který měl zakončit akci. Pak tam do toho „plácne“ M. Kobylka, který neustále střílí z místa, kde už jen míček vyklepává betony gólmana (úhel 136 stupňů severní nebo jižní šířky). Vedeme 3:0. Na počátku 10 minuty rychlý protiútok do rozhozené obrany a i když L. Sladomel sebou mrská jak kapr na suchu je sníženo na 3:1. Tímto stavem končí druhých 12. minut. Poslední dějství je ve znamení zvýšeného náporu Jamajky. L. Sladomel vytahuje jeden lepší zákrok za druhým. Na druhé straně M. Rotrekl či M. Večeřa vymetají poslední pavučinky místní haly. V čase 4:40 máme možnost trestného střílení. Střela, nebo co to bylo, M. Rotrekla končí mimo branku. Následnou přesilovou hru využíváme ke zvýšení stavu na 4:1. Klíčový moment, který zřejmě rozhodl utkání. Jamajka už nenašla svou formu z prvního utkání a Uničov konečně po delší době bodoval naplno.