JAK LZE ZTRATIT BODY ? TO PŘEDVEDLI JUNIOŘI!

28.03.2011 18:06

FBS OLOMOUC – FBC ZŠ U STADIONU UNIČOV  6:6 (1:2, 2:1, 3:3)

Ideální přípravna turnaj??? Přijít domů kolem šesté hodiny ranní a tři hodiny později hrát. Jaký to má výsledek? O tom by mohli někteří hráči dlouho, velmi dlouho vyprávět. To co někteří uničovští hráči předvedli jim jasně nabídlo návod na budoucí povolání: zedníci nebo výrobci sýru značky Ementál. Obě utkání jako přes kopírák. S týmem Olomouce, který dle slov trenéra nechtěl vyhrát z nějakým „béčkem“ jsme začali pěkně od podlahy. Od začátku aktivní napadání a toho využívá P. Havlíček, který otvírá skóre – 1:0. Netrvá dlouho a je srovnáno. Naprosto nekrytý útočník FBS vyrovnává na 1:1. P. Šenk se jen smutně kouká. V sedmé minutě opět strhává vedení na naši stranu M. Martinák. Rozehráváme volný úder a D. Krejčí nezvykle rychle rozehrává, poprvé po dvou sezónách, a „bum“ - 2:1. Netrvá dlouho a P. Janoušek vyprašuje betony olomouckého brankáře a totéž za nedlouho provádí i T. Šalda. Ve druhé třetině táhá delší konec provazu tým z největší metropole na Hané. V 5 minutě na trestnou lavičku M. Martinák a v oslabení vyrovnává na 2:2 „Seky“ po nedostoupení R. Jonáše. Uplyne půl minuty a už prohráváme, další chyba v obraně a je vymalováno. Následný tlak se nese v duchu: „Čím více šancí, tím méně gólů.“ To co nelze nedát… Ufff! Rozkopnout mantinel? V Šumperku to není problém! Vyrovnání má na své florbalce T. Zach a využívá toho na 100%  při přesilové hře, když zužitkuje přihrávku P. Havlíčka – 3:3. Co čert nechtěl, netrvá dlouho a T. Zach je určen na trestný nájezd. Cinkne tyč, toť vše. Přesilovka připomíná včelí medvídky, kteří putovali za sluníčkem. Oni nedošli ke sluníčku a my k brance. Posledních dvanáct minut? Černá můra pro trenéry. Totální ruská ruleta. 0:22 – P. Havlíček si bere míček od O. Urbana a míček uklízí k levé tyčce branky FBS. Na konci šesté minuty M. Martinák předvádí své kouzelnické číslo. Přiskáče k němu míček a následuje odpal přímo na „greenu“. Skákající „patrona“ končí v síti – 5:3. Nechat hrát J. Nováka znamená téměř inkasovaný gól. To se potvrdí v 7. minutě – 5:4. Uběhne necelá minuta a O. Urban opět posílá Uničov do brejku. Jenže… Uničovská obranná tragikomedie trvá dál. Místo zvýšení náskoku, vyrobíme naprosto fatální chyby a je sníženo. Potvrdit výhru má na své florbalce T. Šalda, ale jak jinak, nic z toho. V závěru střetnutí Olomouc přitlačila ve snaze vyrovnat  to se jí i podařilo v čase 11:04. Závěrečné vteřiny na výsledku nic nezměnily. Jak ztratit body tam, kde jsi lepší a po 1. třetině by jsi vedl rozdílem třídy? No comment…

FBC ASPER ŠUMPERK – FBC ZŠ U STADIONU UNIČOV 5:5 (2:3, 1:1, 2:1)

V pauze mezi zápasy se někteří hráči prospali, ale vedlo to spíše k horšímu představení. Stejně jako v prvním zápase se ujímáme vedení a to velmi brzkého. 0:17 – T. Šalda při prvním protiútoku s přispěním P. Janouška otvírá skóre. Ve čtvrté minutě M. Martinák zvyšuje na 2:0. Od té chvíle nás zasáhne syndrom „míčku létajícího kamkoliv jen ne tam, kam patří“. Šumperk zvýšil útočnou aktivitu a více času tráví na naší polovině. Kontrujeme rychlými protiútoky, jenže v 9 minutě ztrácíme míček při rozehrávce z obranného pásma. Oba beci si nevšimnou za zády číhajícího J. Trávníčka, který s přehledem skóruje. Tatáž situace se opakuje v čase 10:01. D. Krejčí, jsa ještě v říši snů jako Alenka v říši hraček, přihrává míček soupeři. A. Pavlát připomíná krasobruslaře, který nedotočil trojitý Lutz a J. Trávníček vyrovnává na 2:2. Netrvá dlouho a slzející oko uničovských příznivců se opět rozjasní. T. Šalda do pauzy strhává vedení pro Uničov. Napadání obránce nese své ovoce v podobě vstřelené branky. Druhé dějství se nese ve stejném duchu. Gólové šance Uničová přibývají jako žížal po dešti, ale kde najít mezi nimi Messiho, který dá gól ???  A tak logicky přichází trest v podobě vyrovnávací branky. Hra obou týmů se přitvrdila a výsledkem bylo vyloučení P. Havlíčka. Oslabení zvládneme, ale v jeho průběhu P. Galetka má na své čepeli gól, ale místo střely volí raději přihrávku. Další hru 4 na 5 opět zvládneme a po návratu T. Zacha z trestné lavice se znovu ujímáme vedení . T. Šalda na konci 10 minuty opět prostřeluje šumperského gólmana. Poslední dějství nabídne jízdu na horské dráze. Jednou jsi dole, jednou nahoře. Ve čtvrté minutě P. Havlíček „mazácky“ oběhne branku a míček končí v síti – 5:3. Za 25 vteřin Asper snižuje na rozdíl jedné branky. A. Pavlát leží u tyčky a freestyle soupeře mu posílá míček nad jeho tělem. Šumperk zvyšuje tlak, A. Pavlát už má svou konstrukci lépe postavenou. Hra v těchto chvílích proudí z jedné strany na druhou. Uničov má v těchto fázích více šancí, ale hráči zahazují co můžou. To se posléze vymstí v čase 10:41, kdy domácí tým vyrovnává na 5:5. Poslední šanci P. Galetky vychytává gólman Šumperka. Tímto stavem končí celé utkání. Zároveň znamená, že Uničov definitivně potvrdil 1. místo. Baráž???