Glosa k přípravnému utkání

19.08.2013 20:25

FbC Asper Šumperk – FBC ZŠ Uničov 9:4

V neděli 18.8.2013 se uskutečnilo první přípravné utkání mužů Uničova před novou sezónou. Soupeřem byl tým Asper Šumperk. Ovšem největší otázkou před samotným utkáním bylo: Kolik hráčů Uničova vůbec pojede a z kterého družstva. Osloveno bylo celkem 20 hráčů, ale omluvenek bylo více než dost, někteří hráči dokonce ani na nabídku hrát nereagovali. A tak se nakonec jedenáct statečných vydalo do Šumperku. Domácí borci nastoupili v plné „polní“, kdežto za Uničov se v sestavě objevil R. Čundrle, pro kterého to byla naprostá premiéra mezi mantinely. Další byl Vašek Galetka doprovázející svého staršího brášku či M. Chlup reprezentující juniory a R. Lukas z „B“ týmu. Duel se hrál po dohodě obou týmů 4 X 15 minut. Asper byl podle očekávání více na míčku,Uničov hrozil pouze brejky, neboť vázla souhra obrany s útočnou vozbou. Nahazované míčky na L.Jemelku vůbec nepřinášelo své ovoce. Spíše to  deprimovalo tým Uničopa.První ¾ byly vyrovnané na skóre – 4:4. Ovšem herně byl Šumperk daleko lepší. Poslední čtvrtina už byla v totální v režii domácích, kteří Uničovu nasázeli pět branek. A k tomu ještě dvakrát cinkla tyčka, či v poslední chvíli reagoval L. Sladomel v brance. Výsledkem nakonec byla prohra 4:9.

Sestava: Brankář: L. Sladomel

Hráči: Chlup M,, Kobylka M., Čundrle R., Zach T., Jemelka L., Macho M., Lukas R., Galetka P., Galetka V., Rotrekl Š.

Kuriozita: Celé utkání se hrálo naprosto v pohodovém rytmu. Nevyskytly se žádné větší výstřelky.

Hodnocení: Muži z A týmu splnili očekávání.

V. Galetka opět potvrdil svou obrovskou bojovnost. Hrál perfektně.

L. Sladomel v brance čaroval, chybu neudělal.

R. Čundrle se hledal, ale chybí mu vetší zkušenosti.

R. Lukas i M. Chlup, oba hráči se hledali, ale nenašli se. Utkání jim vůbec nesedlo. Spíše ukázalo jejich nedostatky.

Závěr: Asper byl jednoznačně lepším týmem. Ale díky všem hráčům Uničova za reprezentaci.

Citace: "Horší utkání jsem nehrál. Připadám si jako k.k.."

Odpověď: "Raději teď, než v sezóně".

Minus: Petr Hejl v hledišti, místo na hřišti.