Dorostenci v Kostelci

22.08.2013 21:10

TJ Sokol Kostelec na Hané - HK – FBC ZŠ Uničov 2:3

Nejenom muži, ale i ekipa dorostenců absolvovala přípravné utkání před nad stávající sezónou. Soupeřem jim byl tým juniorů Sokol Kostelec na Hané. Překvapení se konalo už při rozcvičování. V barvách Kostelce nastoupili dva bývalí hráči Uničova, Tonda Skopal „Skopalíček“ a Denis Kipritidis. Za Uničov naproti tomu nastoupil A. Kapounek z SK K2 Prostějov, a též A. Štybner z Tatranu Litovel. Od úvodního buly jsme měli míček více pod kontrolou. Sokol hrozil převážně brejky nebo se dostával do šancí po našich chybách. Naši borci vysílali projektily ze všech stran i pozic, ale gólman Kostelce se činil a za svá záda nepustil ani nebezpečné střely V. Galetky či S. Zámečníka. Nakonec však první třetinu ozdobil gólem A. Kapounek, který jako „lasička“ proběhl celé hřiště a skóroval – 0:1. Předtím Uničov promarnil přesilovou hru. Druhé dějství bylo daleko živější. Trenér M. Sobecký domácích naordinoval svým svěřencům větší důraz v útočném pásmu a zároveň i aktivnější napadání. To se projevilo nedovoleným zákrokem Uničova a následné hře v oslabení. To kluci z podhůří Jeseníků zvládli na jedničku, zvlášť když M. Šinglovič orazítkoval tyčku. Po skončení oslabení M. Krejčí řeší ošemetnou situaci s klidem. Míček končí v jeho náručí. Hra v kvapíkovém tempu pokračuje, následuje „trma,vrma“ v soupeřově brankovišti. Vítězem se stává F. Zbořil, který doklepne tančící míček za záda gólmana – 0:2. Jenže neuplynou ani dvě minuty a je sníženo na 1:2. Vystřelený balónek soupeře je tečován naším bránícím hráčem a jako parašutista se snáší k levé tyčce branky. Zde i přistává. Následuje tlak Uničova, ale opět většina míčků končí na gólmanovi Kostelce nebo na konstrukci branky po střele L. Kallera. Poslední dějství začali lépe „sokolíci“. Toto byly nejhorší minuty Uničova v celém utkání. Výsledek na sebe nenechal dlouho čekat. D. Kipritidis míří vysoko nad svatyni M. Krejčího. Jenže špatné postavení hráčů Uničova vede k vyrovnání 2:2. Následně A. Skopala vychytal M. Krejčí. Konečný výsledek utkání dává V. Galetka po přihrávce A. Kapounka. Následuje „cink“ po střele A. Štybnera a ihned poté D. Hradil provětrá rukavice brankáře Kostelce. Ke konci utkání se do šance dostane D. Kipritidis, ale M. Krejčí je v pohotovosti a míček má ve svých rukách. Konec utkání si Uničov v klidu pohlídal.

Sestava: Brankář: M. Krejčí

Hráči: A. Kapounek, J. Navrátil, D. Hradil, S. Zámečník, V. Galetka, M. Šinglovič, A. Štybner, L. Kaller, J. Veselík, F. Zbořil