DOROSTENCI SPLNILI SVOU POVINNOST ZISKEM 3 BODŮ.

24.03.2011 19:13

FBC ZŠ U STADIONU UNIČOV „B“ – FBC RG PLAYMAKERS PROSTĚJOV  4:5 (1:1, 1:2, 2:2)

Možnost vyválčit třetí místo. Šance tu byla, ale… Po skončení tohoto utkání zůstala v ústech velmi hořká pachuť. Proč??? Kdo navštívil místní halu a viděl toto utkání od začátku se musel buď smát, brečet nebo naprosto znechuceně odejít. Od úvodního buly zřejmé, že se některé sobotní (junioři) konflikty ukáží i v tomto utkání. A to se i stalo. Playmakers na nás vlétli jak japonští „Kamikadze“. V. Košák si však konstrukci branky postavil velmi dobře. V běžící třetí minutě zakončuje A. Matoušek střelou, která rozradostní střídačku Uničova – 1:0. Tým z úrodné Hané značně přitvrdí a uničovským se naskytne hrát několik přesilových her. Místo potvrzení vedení inkasujeme. Vyrovnávací branka byla uklizena za záda V. Košáka při našem přečíslení 5 na 4 a při signalizovaném vyloučení V. Košáka. Další slibné herní situace nevyužíváme, pokud vystřelíme, tak to lítá všude možně a trefit terč je naprosto nemožné. A přesilovka 5 na 3? „Týpci“ ve žlutém jsou jak přejetí válcem při pokládání asfaltu. Druhá třetina je z pohledu diváka pohlednější. Ujímáme se vedení 2:1 po kombinaci. Mazák, M. Martinák. Jenže i zde platí známé pravidlo: „Nedáš, dostaneš.“ Útočné síly borců ve žlutých trikotech neustále ohrožují branku Playmakers jako vrabci třešeň, ale dát gól… Jak jinak přichází trest. A. Matoušek si bere svou „slabou“ chvilku – 2:2. Jako vždy, když o něco jde…Gól visí ve vzduchu, ale M. Martinák v páté minutě nastřeluje gólmana. Totéž opakuje i L. Havlíček. V 10 minutě se Playmakers ujímají vedení. Nepokrytý útočník, marná snaha V. Košáka v brance rozesmutní Uničov. Třetí perioda? Co k tomu říct? Komedie, fraška??? Možná pro někoho, ale spíše ostuda pro celý florbal. 0:13 – trestné střílení pro Uničov. M. Martinák s přehledem vyrovnává na 3:3. Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat, respektive pouhých 45 vteřin. Prvním vyloučeným Uničova je V. Košák. V oslabení inkasujeme popáté. Na počátku třetí minuty jde za katr M. Martinák za faul, který viděli pouze oba sudí. Od té doby se trestná lavice zahřívá více než je zdrávo. Hrát v plném počtu připomíná zázrak v podobě porazit Španělsko ve fotbale. Ta chvilka kupodivu nastane a L. Havlíček v 9. minutě snižuje na 4:5. Poslední tři minuty tlačíme, ale vyrovnat se nedaří. Do konce střetnutí chybí necelé 3. minuty. Prostějov hraje neustále v oslabení díky nepochopitelným verdiktům rozhodčích. Necelou minutu před závěrečnou sirénou střílíme konečně vyrovnávací branku. Oba rozhodčí reagují naprosto „stejně“!, jeden branku uznává, druhý ne pro údajně vysokou hůl Z. Mazáka. Ach to jaro… Pozdější kompenzaci v podobě trestného nájezdu M. Martinák neproměňuje. A Tým Playmakers může slavit zisk tří bodů.

FBC PIRATES BRODEK – FBC ZŠ U STADIONU UNIČOV „B“  1:13 (0:7, 1:1, 0:4)

Druhé střetnutí s „Piráty z Brodku“ bylo úplně o něčem jiném. Úvodní nápor borců ve žlutých dresech naprosto deklasoval soupeře, který se již poté nezmohl na větší odpor. Na konci druhé minuty je na ukazateli skóre 4:0. Jako první se trefil Z. Mazák v čase 0:10. Uplyne 37 vteřin a M. Martinák po individuální akci zvyšuje. V polovině druhé minuty zvyšuje V. Jemelka, který si v tomto duelu otevřel střelnici (celkem pětkrát trefa do černého), na 3:0. Uničov  v těchto chvílích ničí branku Pirates totálním „kobercovým bombardováním“. Na konci třetiny svítí stav 7:0. Další průběh zápasu se hraje už na „super hrubý čas“. Časomíra se zastavuje pouze při vstřelení branky a vyloučení. Brankových situací Uničova ubylo a F. Zbořil musel řešit pár ošemetných situací při útočných aktivitách Pirates. Při jedné z nich ho však obránci nechali na „holičkách“ a kluci z Brodku střílí gól, který upravuje skóre na 8:1. V posledním dějství čas sice ubíhá jak splašený kůň, ale i tak se ještě skóre mění na konečných 13:1. Komentovat jednotlivé branky je naprosto zbytečné. K vidění byly jak pěkné střely – L. Havlíček, tak i kombinace – V. Jemelka s L. Havlíčkem, či dorážky na brankovišti M. Martináka. Jediným nešťastníkem byl J. Navrátil, jehož projektily měly příliš vysokou trajektorii. A to před ním „zevlí“ prázdná branka. Kluci si  zápas prostě užili, nikterak nestresováni verdikty rozhodčích.