DOROSTENCI „B“ NEČEKANĚ SE 6 BODY!

15.03.2011 15:16

FBC RG PLAYMAKERS PROSTĚJOV – FBC UNIČOV „B“  6:7 (2:2,1:2,3:3)

Na domácí gumě čekal Uničovské dorostence tým Playmakers. Postavení v tabulce předpovídalo, že favorita lze hledat v Prostějově. Zvlášť, když měl šanci na první místo v tabulce. Jenže od prvního buly se domácí vrhli za míčkem jako hladoví psi za kostí. Výsledkem byly branky L. Havlíčka po přihrávce M. Martináka a M. Chlupa, který se napřáhl k volnému úderu a míček skončil v síti – 2:0. Běžela 2. minuta a vypadalo to velmi nadějně. Jenže Playmakers nechtěl dát kůži lacino a v páté minutě bylo srovnáno. V hlavní roli byli nejlepší hráči Prostějova Polišenský, Smička. Snaha obránit výsledek ve svůj prospěch se žádnému týmu nedařilo. Střely létaly někam jinam než měly nebo končily u brankáře. Do druhé periody vstoupilo lépe družstvo z Hané. Neuplynula ani minuta a J. Smička vymetá pavučinky levého růžku konstrukce branky – 2:3. Uničov přidává na tempu, ale D. Kipritidis marně nabíhá na střed hřiště. M. Martinák svádí urputné boje po celém hřišti, ale když vystřelí tak mimo. Ve 4. minutě hrajeme přesilovku. Po špatném výhozu soupeře získává míček L. Havlíček, koukne, zamíří, vystřelí – 3:3. Hra nahoru dolů pokračuje. Přibývá soubojů a při jednom z nich je vyloučen opět prostějovský hráč a M. Martinák po individuální akcí otáčí skóre v náš prospěch. Ke konci třetiny se s vypětím sil bráníme, ale do posledního dějství přece jenom vstupujeme s náskokem jednoho gólu. Buly a začíná boj na ostří břitvy. Šancí, soubojů i gólů je stále více. V čase 0:27 doklepává míček za záda brankáře V. Crhonek – 4:2. Jenže nastává chaos v našich zadních řadách a v čase 0:34 a 0:44 je sníženo, respektive vyrovnáno. 1:28 a L. Havlíček si bere míček a z levé strany dává šestý gól. V šesté minutě přichází možná sporný moment. M. Martinák se napřahuje a skákající míček nabere naprosto přesným golfovým úderem. Jeho trajektorie končí v síťce branky – 7:5. Na trestné lavici v té chvíli sedí A. Matoušek za naprosto zbytečný faul. Playmakers ještě stačí v této herní situaci snížit na 7:6. Do konce utkání chybí dlouhých šest minut, ale výsledek nakonec přece jenom horko těžko ubráníme. Štěstíčko zůstalo tentokrát na naší straně. Zisk tří bodů pro Uničov pomohl i suverénovi této soutěže Sokolu Mohelnice.

FBC UNIČOV "B" – FBC PIRATES BRODEK  18:5 (7:1, 6:2, 5:1)

Druhé utkání bylo jednoznačnou záležitostí Uničova. Zpočátku to sice tak nevypadalo, ale postupem času se potvrdilo kam poputují body. Jenže… toto slovo nabízí i mnoho otázek. První branka – 0:10 – 1:0. Brodek postupně vyrovnal hru, ale v páté minutě opět zaúřadoval L. Havlíček a bylo rozhodnuto. Skóre úvodní třetiny se zastavilo na číslech 7:1. Jenže… Druhé třetina trvá a trvá… Zkusme vyhmátnout jenom pár střípků. Čas 1:25 – noha V. Košáka v malém brankovišti znamená trestné střílení. Útočící hráč střílí branku freestylovým způsobem, ale gól není uznán pro pohyb míčku zpět. Na počátku 6 minuty jdeme do dvojnásobného oslabení. A. Matoušek ho využívá ke vstřelení další branky – 10:1. 10:22 – další trestné střílení. Tentokrát J. Kučera kapituluje a „část tribuny fandící Brodku bouří nadšením“ – 13:3. Poslední dějství se už nese v poklidnějším duchu a i rychleji ubývá. Co se týče florbalu ten zůstal před halou. Bohužel podíl na tom měli všichni aktéři, kteří se pohybovali po hřišti. Nelze nevzpomenout na to, že i D. Hradil došprtl míček za brankovou čáru. Totéž se týká i dalších starších žáků D. Kipritidise a F. Kučery. Jinak to byla naprostá „holomajzna“. Tento zápas je lepší vůbec nekomentovat…