Domácí palubovka nepokořena - 6. bodů

11.12.2010 22:29

FBC ZŠ U STADIONU UNIČOV – TJ SOKOL KOSTELEC NA HANÉ   8:1 (2:1,4:0,2:0)

Z oblohy padají vločky sněhu, je půl osmé ráno a hala gymnázia Uničov zeje prázdnotou. Stačí pár minut a vše se mění. Do haly přijíždějí první aktéři Olomouckého přeboru mužů. Domácí tým však hraje až druhé utkání turnaje s „lídrem“ soutěže Sokolem Kostelec na Hané. Úvodní buly lehce naznačilo šance obou týmu. M. Kobylka ho vyhrává a  svůj sprint zakončuje střelou do gólmana. Ve druhé minutě T. Šalda vypráší pouze betony gólmana. Taktovku postupně přebírá Kostelec. V hlavní roli kapitán soupeře Drčka, který neustále drží míček a svými přihrávkami spoluhráče nutí  ke skórování. Ale ti na to nereagují. A tak to bere do svých rukou on sám. Volný úder, naši hráči se jenom koukají co se bude dít, ono se hraje a ejhle!, za L. Hejníčka se dostal míček a prohráváme 0:1. Postupem času tlak soupeře slábne a ke slovu se více dostává Uničov. Jenže střely M. Rotrekla či P. Havlíčka naráží do neprostupného bloku „sokolíků“. Nejblíže k vyrovnání je P. Janoušek, ale jeho teč má parametry pro ragbyovou branku. 9:25 – chybná rozehrávka Kostelce, míček získává M. Rotrekl, který si biliárovým způsobem zalaškoval s M. Kobylkou a vyrovnává na 1:1. Závěr první třetiny: nápor Uničova, P. Havlíček přihrává T. Šaldovi, ale ten míjí. V momentě, kdy si již hráči berou věci ke změně střídaček, bere osud utkání na svá bedra P. Havlíček. Ze soupeře udělá statické kužele a v čase 11:55 s přehledem skóruje na 2:1. Přichází nejen Vánoce, ale i druhá třetina. Tentokrát vyhrává buly soupeř. Chyba v jejich útočné rozehrávce, míček získáví M. Kobylka, nahrává L. Jemelkovi a ten M. Rotreklovi – 3:1. Nápor Kostelce je utlumen ve třetí minutě další brankou M. Rotrekla. Sice nadvakrát, ale přece. Další střela P. Havlíčka letí nad branku, škoda že v Uničově není ragbyový oddíl. Ta samá minuta a P. Sladomel pálí, ale ruka gólmana míček vyráží. Kostelec se nadechuje k tlaku, ale obrana si velmi dobře  hlídá J. Drčku. V 6 minutě se dostává k míčku P. Janoušek. Střela k tyči – 5:1. Leader soutěže je  šoku, následuje faul a přesilovou hru zakončuje P. Havlíček dalekonosnou střelou – 6:1. Předtím byl ovšem kiks v rozehrávce, ale ten nebyl naštěstí potrestán. V závěru třetiny vyloučení P. Havlíčka, ale pokračování oslabení v poslední třetině to nepřináší žádný gólový efekt pro „sokolíky“. Závěrečné dějství? Jak již bylo řečeno, oslabení zvládneme bez problémů, velký podíl má na tom T. Zach, který takticky drží míček. Co následuje další minuty připomíná kácení stromků na vánoční trhy. Kostelec zbytečně přitvrdil a výsledek: čtyři vyloučení. Přesilovky nevyužity, ale při stávajícím stavu to naprosto nevadí. 9. minuta a M. Kobylka po spolupráci s L. Jemelkou  zvyšuje na 7:1 . V samém závěru stanoví konečné skóre P. Sladomel. Sladká to odměna za jeho bojovný výkon. S končícím utkáním ještě soupeř nastřeluje konstrukci naší branky, ale to je z jejich strany vše. Tři body jsou doma!

SK K2 SPORTCENTRUM PROSTĚJOV „B“ – FBC ZŠ U STADIONU UNIČOV  1:3

Poslední klání Olomouckého přeboru svedlo dohromady celky Uničova a Prostějova. Mírný favorit byl domácí tým. Na uničovské „gumě“ však probíhal naprosto vyrovnaný souboj ve kterém dominoval prostějovský gólman. Úvod se z počátku odehrával na naší polovině, ale střelba žádná. Na začátku druhé minuty je faulován T. Zach, ale přesilová hra přinese pouze jednu nebezpečnou střelu L. Jemelky, ovšem gólman zasahuje. Postupně přebíráme iniciativu. 6. minuta - M. Kobylka běží sám na ochránce svatyně SK K2, ale místo blafáku volí střelu a míček má opět brankář. Minutu nato P. Halíček střílí M. Rotrekl doráží, totéž opakuje P. Janoušek a nic. Následně T. Šalda svým napadáním získá míček, nahrávka směřuje na M. Rotrekla – 1:0. Prostějov zvýšil aktivitu a nejvíce to pocítil P. Šenk. Ke konci třetiny špatně rozehráváme, ale P. Šenk míček zalehne tělem, když předtím již zlikvidoval nebezpečnou střelu J. Kratochvíla. A co my? Šance jsou, ale P. Janoušek byl zřejmě na stáži u zedníků. Zazdí i to co nejde. Druhé dějství začínáme s jednobrankovým náskokem. Hned od začátku jdeme za zvýšením náskoku.. L. Jemelka – „replay“ z první třetiny – gólman. Následuje akce po ose T. Šalda, M. Rotrekl, ale projektil končí v horních patrech haly. Tempo hry se zvolňuje, Prostějov v klidu rozehrává, drží si míček a snaží se vyrážet do brejků. Rozhodčí? Ti „zevlí“ a jsou v naprostém klidu. Z toho je nevyvede ani J. Benda, který si zavzpomínal na svá strávená léta u dřevorubců. Postupně zvyšujeme tlak, ale prostějovský gólman čaruje jako D. Coopefield.  Střely T. Šaldy, P. Janouška, P. Sladomela končí v jeho náručí. 7:29 – P. Janoušek si nabíhá na střed hřiště, střílí a míček zapadne k pravé tyči – 2:0. Vypočítávat další šance je zbytečné a to M. Rotrekl orazítkoval „bombou“ břevno a míček měl o dírku víc. A jdeme dál. 0:39 opět agilní M. Rotrekl, ale balónek letí mimo branku. Na konci 2. minuty chybujeme a skákavý míček J. Kratochvíla končí za zády P. Šenka – 2:1. V polovině 5 minuty jdeme do oslabení. To zvládneme na výbornou, ale dát rozhodující branku ne a ne. Čas se krátí a stále není o výsledku rozhodnuto. Bleskové protiútoky Prostějova se naštěstí míjí účinkem. Naše útočné snahy končí u J. Mikláše v brance. 9:30 – M Rotrekl dostává od M. Kobylky skvělou přihrávku, střílí, ale naprosto famózní zákrok J. Mikláše jeho tutovou pumelenici likviduje. Nakonec rozhoduje M. Kobylka v čase 9:45 už míček vlní potřetí síťku – 3:1. Konec utkání si Uničov už v klidu pohlídal.