Bojovnost - 3 ! naprosto zasloužené body!

22.01.2011 22:38

FBC ASPER ŠUMPERK – FBC ZŠ U STADIONU UNIČOV  2:6 (2:1, 0:3, 0:2)

Sobotní ráno, do Uničova se sjíždějí týmy starších žáků. Na domácí borce čekalo velmi těžké sousto. V úvodním duelu se střetli s Asperem Šumperk, který sídlí na třetím místě tabulky Začátek byl více aktivní z naší strany, ale V. Galetka míjí konstrukci branky. Protiútok Asperu končí na uničovských zadácích. Jede se dál, ale naše obrana špatně přistupuje k útočníkům a ke konci páté minuty poprvé inkasujeme – 0:1. Aby toho nebylo dost, tak F. Zbořil vyhazuje míček přes střed hřiště přímo na šumperského hráče, přečíslení a skóre se mění - 0:2. Co teď ? Znovu a znovu bojovat o balonek a dát nějaký ten gól. To se podaří V. Galetkovi v čase 6:57. H. Chlupová získává to „malé děrované“, posílá ho D. Krejčířovi a ten následně V. Galetkovi, který pod padajícím brankářem vlní síťku – 1:2. Tímto stavem končí prvních 12. minut. Úvod prostředního dějství lépe začal Asper. Ale F. Zbořil si už daleko lépe postavil branku. Bohužel  jsou chvíle, kdy se i trenérovi derou slzy do očí. To jsou momenty, kdy M. Hodulák nebo A. Skopal hrají na „greenu“ a nejsou schopni trefit jamku. Odpal za odpalem a k čemu to??? Na druhou stranu je tu D. Krejčíř a V. Galetka, kteří ve 4 minutě srovnávají na 2:2. Hra se přelévá ze strany na stranu, ale brankáři veškeré šance chytají. V 10 minutě přichází zřejmě klíčový okamžik zápasu. Šumperk má výhodu, oba rozhodčí mají píšťalku v ústech,  jenže na středu palubovky Asper ztrácí to „podstatné, děrované“ k zakončení. Oba rozhodčí váhají, nakonec nechají  pokračovat ve hře. D. Kipritidis se hrne k brance, chce vystřelit, ale míček pouze ťukne ala“brambora“ a to bílé se kupodivu dokutálí za záda gólmana k pravé tyčce – 3:2. Zaskočený soupeř inkasuje počtvrté ve 12 minutě. Kombinace D. Kipritidis a D. Krejčíř přinesla své ovoce – 4:2. Kdo čekal větší nápor Šumperka byl zklamán. Naprosto ospalý výkon. A jít za výhrou? Ani náhodou… Místo tlaku Asperu hraje více Uničov. To potvrzuje ve 4 minutě J. Výkruta. V. Galetka střílí, míček cinkne tyčku a dříve jmenovaný dává svým typickým nápřahem  pátý gól. Snaha Asperu korigovat stav utkání se naprosto míjí účinkem. Pokud se vyskytne chyba v obraně, tak ji likviduje F. Zbořil. Třešnička na dortu? Poslední zářez na pažbě D Krejčíře. Přihrávka H. Chlupové na D. Krejčíře, který vyslal projektil z půlky hřiště a „hups“ – 6:2. Chtěli jsme víc body než soupeř!

FBC ZŠ U STADIONU UNIČOV – FBS OLOMOUC  2:6  (0:4, 1:2, 1:0)

Druhé utkání – FBS Olomouc. Kdo čekal zázrak po minulých debaklech musel být zklamán. První třetina rozhodla o všem. Naprosté diletantství přistoupit ke hráči s míčkem rozhodlo o všem. Dohánět stav 0:4 s FBS Olomouc se tentokrát nedalo. Úvodní buly, zisk míčku, ale V. Galetka pálí slepými. Protiútok, nepokrytý útočník, který svou střelou poprvé mění skóre. Totéž se opakuje v 5 minutě, všichni hledí na střelce jak „tele na nová vrata“ a je to tam – 0:2. Místo zlepšení hrajeme hůř a hůř. 9:19 – 0:3. Obránci na dovolené a jak to pak má vypadat. 10:48 volný úder Olomouce. Nikdo z pětice hráčů Uničova není schopen reagovat na stálou situaci. A co následuje? Míček v levém horním růžku branky. Naprosto zbytečně inkasovaný gól, který nejvíce vytočil trenéra Uničova. Naběhlá žíla trenéra a slova, která lze pustit až po 22:00 hod  proběhla na uničovské lavičce. Hra se vyrovnala ale dát branku  bylo velmi těžké. Na počátku druhé třetiny snižuje D. Krejčíř na 1:4 po individuální akci. Za necelou minutu se opět mění skóre, tentokrát v náš neprospěch. Obránci připomínají skvěle postavené slalomové tyče mezi nimiž se snadno protáhl N. Fesyukov, který upravuje na 1:5. Snaha Uničova kontrovat končí u nepřesných přihrávek a velmi dobře organizované hře Olomouce. V sedmé minutě je to již 1:6. Nedůslednost M. Hoduláka v brankovišti znamená další míček za zády F. Zbořila. O výsledku je rozhodnuto. Šance D. Kipritidise či T. Doláka končí v rukou brankáře. Na naší straně zní několikrát konstrukce branky. Výslednou podobu skóre dá právě D. Kipritidis ve třetí třetině po vzorné spolupráci s V. Galetkou, jenž snad i očima protlačil míček do útočného pásma a poté ho nezištně přihrál volnému D. Kipridisovi. Další šance obou týmů už zůstaly nevyužity. V úplném závěru jsme přežili i oslabení za špatné střídání, kdy příchod D. Kipritidise na střídačku připomínal spíše chůzi raněného srnce. Vyhrál lepší tým, ale Uničov se nemá za co stydět.