2. kolo Poháru České pojišťovny

09.09.2013 07:16

SK K2 Sportcentrum Prostějov – FBC ZŠ Uničov 7:11

(1:2, 2:3, 4:6)

Druhé kolo Poháru České pojišťovny zaválo tým Uničova do Prostějova, kde na ně čekal místní SK K2 Sportcentrum hrající Olomouckou ligu. Jenže SK K2 před sezónou posílil o tři velmi kvalitní hráče – J. Héla, J. Krnáče a M. Vašuta. Všichni tři opustili FBS Olomouc a vrátili se zpět ke svým kořenům, kde začínali. Pouze s tím rozdílem, že nikoli do mateřského oddílu Playmakers, ale do SK K2. První buly, míček je v moci Uničova, ale M. Kobylka i M. Macho své střely posílají kolem brankové konstrukce. P. Havlíček je kopíruje. Bohužel na začátku 3 minuty se P. Škoda zbytečné mazlí s míčkem. Ztrácí ho, čehož využívá T. Pírek a podivuhodnou střelou, nestřelou k pravé tyči otvírá skóre. Domácí vycítí příležitost a dál atakují uničovskou branku. V 8 minutě vystihnul P. Galetka  pomalou rozehrávku domácích, sebral míček obránci, výběh mezi kruhy, a máme tu vyrovnání na 1:1. Uničov se probral a zle dotírá na domácí borce. L. Jemelka vyprašuje betony gólmana, T. Zach se zatím zastřeluje, byť jeho organismus den předtím spolykal v Beskydech 60 km. Mezitím P. Šenk řeší ošemetné situace s klidem jemu vlastním. V 11 minutě je nám nabídnuta přesilová hra. Zpočátku se hledáme, ale nakonec rozuzlení vychází z hole P. Havlíčka, jehož původní přihrávka na P. Galetku skončila u pravé tyčky. Prostějov zvýšil aktivitu, výsledkem je zvýšený počet zákroků P. Šenka. Tam rameno, tu ruka či helma. S koncem třetiny se opět stále více tlačíme do obranného pásma SK K2, ale ani P. Galetka (tutovka skončila na hrudi brankáře) či lajna vedená J, Čadou už gól nevstřelila. Prostřední dějství začalo naprosto neskutečně. Vhazování, míček má soupeř, zpětná přihrávka na obránce, ten nikde. Brankář balónek kontroluje, ale ten mu k překvapení všech propadne mezi betony – 3:1. Prostějov je otřesen jako boxer po pravém háku. Iniciativa je díky tomu na holích Uničova, čehož využívá P. Sladomel bekhendovou střelou po přihrávce T. Zacha. Prostějov mění brankáře. Hra se postupně přitvrzuje, z florbalu se stává „sumo“ a výsledek? Nájezd na P. Šenka po faulu J Šestáka. M. Trnečka nedá P. Šenkovi šanci. Přetlačovaná pokračuje, ale šancí je minimum. Bohužel v 8 minutě J. Čada pozdraví všechny své fanoušky vysokou holí a co následuje? Nájezd číslo 2! Do branky jde L. Sladomel a i díky němu J. Novák míček nerozvlní síťku naší branky. Míček razítkuje zadní mantinel. Domácí tým se vzpamatoval z útlumu, jako by byl pokropen živou vodou. V následném přečíslení snižují na 4:3. V těchto chvílích hrajeme velmi špatně a vyrovnání visí na vlásku. Naštěstí je tu „60 km běžec“ T. Zach. Vysílá to malé, děrované na branku, tam se nachází M. Kobylka. Teč – míček se tetelí v brance – 5:3. V závěru třetiny opět P. Šenk řeší ošemetnou situaci a nedlouho poté zní siréna. Závěrečných 20 minut přineslo přehršel branek, ale i též rozuzlení dramatu. Hned v úvodu P. Škoda nádhernou křížnou přihrávkou pošle míček L. Jemelkovi. Klička, a balónek je brance – 6:3. Netrvá dlouho, a je ouvej. Opět nájezd! Do branky jde znovu L. Sladomel, ale tentokrát nemá šanci, M. Trnečka snižuje na 6:4. Prostějov přidal plynu a skóre se opět mění. J. Hél z rychlého kontru snižuje bekhendovou střelou na 6:5. Uničov stahuje hru na dvě pětky, zrychluje střídání. V čase 3:30 T. Zach z pozice obránce vysílá nechytatelnou pumelenici, která končí v levém horním růžku. Po dalších 27 vteřinách odskakujeme na rozdíl tří branek. P. Galetka využívá na 100% přihrávku P. Havlíčka – 8:5. V těchto chvílích se láme osud zápasu. Jsme více na míčku a hra se více přesunula do obranného pásma soupeře. V šesté minutě máme možnost hrát přesilovou hru. Tuto herní situaci zužitkujeme po ose P. Havlíček – P. Galetka – T. Zach = 9:6. Krátký tlak Prostějova vede k šestému gólu v naší síti. Odpovědí je desátá trefa z hole P. Havlíčka. Je tu ovšem další přesilová hra Uničova. J. Šesták v brankovišti spaluje tutovku, ale náhradu za sebe najde v M. Kobylkovi, který skóruje po přihrávce L. Havlíčka. V závěru kontrolujeme hru, ale sedmé brance SK K2 nezabráníme. V té době jsme hráli oslabeni o J. Čadu. Domácí tým se ještě v samotném závěru snaží s výsledkem něco udělat, ale vše končí siréna. Uničov postupuje do třetího kola Poháru České pojišťovny!

Sestava: Brankáři: Šenk, Sladomel L.

Obránci: Šesták, Zach, Škoda, Havlíček D. ©

Útočníci: Jemelka, Macho, Kobylka, Havlíček P., Galetka, Havlíček L., Čada, Štork. Sladomel P.