A MOHLO BÝT I HŮŘ …

15.03.2011 15:23

FBC ZŠ U STADIONU UNIČOV – FBC ASPER ŠUMPERK  3:12 (1:3, 2:2, 0:7)

Naděje byla, naděje umřela na počátku třetí třetiny. Není nad to hrát v domácím prostředí a půl týmu je kdoví kde. A Asper přijede s 18!!! Hráči. Skláním poklonu „Krakene“ .Úvod jako z „partesu“! Časomíra se zastavuje na stavu 0:39 a P. Diblík poprvé vlní síť v naší svatyni. Nedůslednost v brankovišti a je vymalováno. Snaha vyrovnat přináší další chyby v obraně a v páté minutě je stav 0:2. Poté se blízká na lepší časy, když snižuje D. Kipritidis. Bohužel F. Zbořil nemá nejlepší den a v obraně není jediný starší žák, vyjma D. Hradila. V osmé minutě opět P. Diblík zvyšuje na rozdíl dvou branek. Pokyny, nenechte  hrát Diblíka!,které „Číža“ rozděluje se míjí účinkem. Tímto stavem končí prvních 12. minut. V té druhé začneme o něco lépe. Šumperk vědom si dvoubrankového náskoku polevil a toho využil M. Šinglovič a posléze i D. Krejčíř. Asper však nechce připustit komplikace a v 7. minutě zvyšuje na 3:4. Snaha vyrovnat je velká, ale míčky razítkují břevno nebo letí jako raketa typu Země – Země. Zadní řady? Připomínají  krtečka, který si hloubí díry. Naštěstí už inkasujeme jen jednou a do posledního dějství jdeme se skóre 3:5. Dvě třetiny super florbal. Tu poslední ovlivnila branka na 3:6, kdy si F. Zbořil špatně postavil tyčku a tělo a šup! – 3:6. Do klece si šel kleknout O. Novotný, který chytá půl roku a bohužel, co střela to gól. V průběhu poslední třetiny ještě  začal „raplit“ D. Kipritidis a nechybělo málo a měl „doživotí“. Kdo ho zná, ví jak na něho! Konec utkání už byla exhibice Šumperka.  Výhra Asperu byla naprosto zasloužená!!!

Sestava:

Brankáři: Zbořil, Novotný

Obránci: Hradil, Buřval, Polák

Útočníci: Kipritidis, Krejčíř, Galetka, Chlupová, Šinglovič, Výkruta, Kučera

Slovo trenéra: První dvě třetiny byly skvělé. Prim hrál sice Šumperk, ale Uničov se neměl za co stydět. Třetí dějství bylo už o něčem jiném. Branka na 3:6 rozhodla vše a zlomila náš odpor. Pokud bych měl hodnotit některé hráče, tak mě velmi překvapil D. Buřval. Dlouho nehrál, ale nic nepokazil a kupodivu si víc zapamatoval co jsem mu řekl o florbale než o zeměpisu. D. Hradil si odehraje to svoje, ale chybí mu hra tělem. Největší zklamání? V. Polák. U mladších žáků se hraje úplně jinak a bylo to znát. Jenom čekal co se bude dít a kdy k němu někdo přiběhne. Největší slabinou v útočné fázi je D. Kipritidis. Málo přihrává a bohužel hraje až příliš na sebe. Pokud se prohrává je „nepříčetný“ a „koupe“ v tom celý tým. Jako kapitán je neakceptovaný. Ke zbylým hráčům nemám výtky. Odehráli své maximum.