Ztráty a nálezy

13.09.2014 12:42

Příští týden se již naplno rozjedou turnaje spadající pod hlavičku ČFbU. Výjimku nyní tvoří muži FBC ZŠ Uničov, kteří začali svou novou sezónu v Poháru České pojišťovny. Přestupní období, které začalo 1.7.2014 se dotklo i našeho oddílu.

Muži B: Z loňského týmu odešli A. Štěpánek, L. Doubrava na hostování do oddílu Orel Jednota Troubelice. S nimi tam zamířil i bývalý hráč Uničova D. Krejčí. Do nové sezóny se nepřihlásil M. Mrvka či J. Čada. Z bývalého Céčka mužů přešli do B týmu M. Zíka, M. Tikal, P. Švéda, O. a D. Urbanové. Co se týče posil, tak tou je návrat L. Axmanna z Troubelic do branky Uničova.

Muži A: Nejenom u mužské rezervy proběhly personální změny. V A týmu se představí nová akvizice M. Kvapil, ale překvapivý je návrat mezi mantinely T. Šaldy. Po několika letech se vrací do Uničova M. Genčur. Z loňského B týmu se mezi elitu vyšvihl S. Štork.

Junioři: Kádr hráčů posílil o hráče dorostenců, kteří věkem přešli do této kategorie. Na hostování opět přišel A. Horváth z Playmakers Prostějov. Otazník stále visí nad F. Zbořilem, zda dále prodlouží svou florbalovou kariéru nebo ji pověsí na hřebík.

Dorostenci: Zde skončil J. Šléška a M. Frömel. V Uničově skončil i L. Kaller, kterého zlákala FBC Mohelnice. Na hostování z Fbc Šternberk přišel J. Charvát. Úplným nováčkem je M. Kubica, jenž přišel v průběhu prázdnin a zatím zdárně absolvuje tréninkovou zátěž. Leadrem a tahounem týmu bude zřejmě J. Veselík.

Starší žáci: V této kategorii se před sezónou stále něco děje. Menší počet hráčů, kteří věkem patří do této kategorie, se na konci sezóny zdál velkou překážkou, ale před prvním turnajem se zdá být vše úplně jinak. Z loňského týmu zde zůstal pouze Z. Marčon a T. Nantl. Zbylí hráči přešli z mladší kategorie a ty nyní doplňují přicházející nováčci – M. Ostravský či T. Kubica (gólman). Návrat hlásí M. Mirga, který naposledy hrál v dubnu 2012. Ovšem nesmíme ještě zapomenout na hostování V. Charváta z Fbc Šternberk. Výčet jmen zřejmě ještě není konečný a průběh dalších dnů nám ukáže, jestli nám přibudou další akvizice.

Mladší žáci: I zde nastal pohyb, i když v této kategorii se to tak často nestává. Do FBC Mohelnice odešli L. Chuděj, M. Přikryl a P. Dittrich. V průběhu prázdnin se na trénincích této kategorie příliš hráčů neobjevovalo. Výjimku tvořili dva nováčci V. a Š. Putnovi. Zlom nastal v prvním školním týdnu. Objevili se další kluci, kteří by měli zájem hrát. Například J. Navrátil z Toubelic, M. Dohnal z Uničova. Doufejme, že další milá překvapení v podobě příchodu dalších hráčů na sebe nenechají čekat.

Elévové: Momentálně kategorii, která má problém z menšího počtu hráčů. Což může paradoxně i výhoda, neboť by mohli dostat prostor hráči přípravky.

Přípravka: Počet hráčů se zvýšil založením přípravky Yellow, kam nyní přibližně 12 – 14 hráčů. Přípravka Black je stabilizovaná a soutěžní turnaje ukáží, jak jsou připraveny naše nejmenší naděje.