Výborný výkon příslibem do budoucna ?

24.12.2009 10:00

Gólová nadílka mužů okořeněná plným bodovým ziskem – to je v kostce shrnutí uničovského turnaje mužů, který se konal v sobotu 19.12. v hale gymnázia.

 

TJ Postřelmov – FBC ZŠ U Stadionu

4:12 (3:4, 1:3, 0:5)

Úvodní utkání proti Postřelmovu mělo tým vrátit na vítěznou vlnu a nechat zapomenout na poslední bídné výsledky . První třetina však ani zdaleka nepřipomínala nic z výše uvedeného. Jako první se již po sedmadvaceti vteřinách radoval poslední tým tabulky. Během 7. až 9. minuty se však třikrát radoval náš tým. Nejprve Z. Šenk dvakrát využil nezištných nabídek M. Kobylky, třetí trefu pak přidal Š. Müller. Avšak neuvěřitelná laxnost v obraně nás během pár vteřin stála dvoubrankové vedení a Postřelmov vyrovnal. Naštěstí jsme v čase 11:11 šli znovu do vedení – po kombinaci T. Vojáček – P. Sladomel a bekhendovou střelou zakončující M. Zíka jsme se dostali opět do vedení.Začátek 2. části přinesl vyrovnání a zároveň i poslední radost soupeře v utkání. Na řadu pak postupně přišli i naši střelci. V polovině utkání vstřelil po samostatné akci vedoucí i vítězný gól J. Večeřa. O minutu později po zadovce M. Zíky zvyšuje T. Vojáček na 6:4. Definitivní ráz utkání určil po přihrávce D. Havlíčka Z.Šenk, který tak zkompletoval hattrick.Třetí třetina přinesla exhibici našich barev. Nejprve se našemu týmu podařilo využít po ose M. Kobylka – M. Zíka a počtvrté v zápase skórující Z. Senk přesilovku. O chvíli později se dočkal i v zápase do té doby pouze nahrávající M. Kobylka, který zužitkoval přihrávku Z. Šenka. O sto vteřin později se po křížné přihrávce T. Vojáčka střelou z první prosadil podruhé v zápase M. Zíka. Gólový účet utkání i druhou využitou přesilovku zakončil po nahrávce Š. Müllera M. Kobylka. 

 

FBC ZŠ U Stadionu Uničov – FBC Playmakers Prostějov C

6:4 (2:1, 3:2, 1:1)

Druhé utkání přineslo o poznání těžší utkání – zlepšující se soupeř z konce tabulky byl doplněn dvěma hráči svého A-týmu a jedním hráčem „Béčka“.Jako první se v zápase prosadil náš celek – přihrávku R. Jonáše o mantinel zužitkoval na začátku 4. minuty střelou do šibenice M. Zíka. O dvě minuty později zvýšil po rychlé kombinaci dvojice M.Kobylka-Š. Müller prvně jmenovaný. Za pár desítek vteřin však soupeř snížil a tímto výsledkem také skončila první dvanáctiminutovka.Nekoncentrovanost našich hráčů v úvodu prostřední části znamenal už po jednadvaceti vteřinách srovnání stavu. Ovšem již další střídání vedlo k našemu opětovnému vedení – po přihrávce Z Šenka se prosadil Š. Müller. Za třicet dva vteřin ukradl soupeři míč T. Rutar a zvýšil na uklidňujících 4:2. Na další branku čekaly slušně zaplněné tribuny jen 60 vteřin – Z. Šenk vstřelil v konečném součtu rozdílovou branku a uklidnil náš tým. Ne však nadlouho. Nejlepší hráč soupeře – posila z „Áčka“ M. Vašut – nejprve na konci 2. části dala na 3:5 a po minutě poslední třetiny korigovala dokonce na jednobrankový rozdíl. Poslední slovo však patřilo klukům ve žlutých dresech. Po nepovedené střele M. Zíky a neúspěšných dorážkách P. Sladomela prosadil odnikud vynořená florbalka T. Vojáčka.