Velká bojovnost nepřinesla body !!!

22.11.2010 17:36

FBC UNIČOV – 1MVIL OSTRAVA 5:11

Naši dorostenci se znovu zapojili, do boje o body v 1. dorostenecké lize. Hrálo se v neděli odpoledne a náš tým odjížděl jen s 9 hráči. Hráči začali s vědomím, že soupeře mohou porazit. První vzájemné utkání přineslo vítězství 3:1.

Na začátku zápasu jsme přitlačili soupeře a měli i pár šancí, až do času 7:49, kdy se po chybě středového hráče, ujímá Ostrava vedení 0:1. Od této chvíle začíná gólová smršť Ostravy. Na konci 1. třetiny svítí nelichotivý stav 0:6. Burcování na střídačce přináší návrat florbalu na naše hokejky.  Během dvou minut střílí branky M. Martinák a V. Crhonek 2:6. Ve 3. minutě soupeř zvyšuje na 2:7. Tento stav nezměnil ani L. Havlíček, který neproměnil trestné střílení. Do 3. třetiny jsme nastoupili opět aktivně, ale góly střílel soupeř. Časomíra ukazovala 9:18 a stav byl hrozivý: 2:11 a navíc se zranil obránce A. Matoušek v jednom z mnoha soubojů . Poslední pětiminutovka patřila našim hráčům, postupně střílí branky M.Martinák, V.Crhonek a M.Doležal. Konečný stav 5:11.

Chtěl bych poděkovat všem hráčům, že se v tomto zápase nepoložili a bojovali až do závěrečného hvizdu.

1. SC WOOW VÍTKOVICE – FBC UNIČOV 9:3

Ke druhému nedělnímu utkání nastoupily naši dorostenci proti favorizovanému soupeři 1 SC WOOW VÍTKOVICE, vítězi loňského ročníku 1. ligy dorostu. Už při pohledu na obě střídačky bylo vidět, že Uničovských 7 hráčů to bude mít hodně těžké proti 17. hráčům Vítkovic.

Naši mladíci začali bez respektu a měli i první šance, ale střelecká neúspěšnost není jen velký problém dorostenců, ale týká se všech věkových kategorií v našem oddíle. Pár nevyužitých šancí naplnilo přísloví: nedáš – dostaneš. A tak v čase 4:32 lovil V. Košák míček poprvé ze své branky. O minutu později to bylo už 2:0. Naděje svitla, když ukazatel času ukazoval 7:07 a náš kapitán L. Havlíček střílí branku po individuální akci a snižuje na 2:1. Stále hrajeme velice dobře, ale soupeř nehraje o nic hůře a v 11. minutě využívá další šanci - 3:1. Do druhé třetiny jsme vstoupili velice dobře a prosadili jsme se i gólově, ve 2. minutě přehazuje M.Martinák míček přes branku a Z.Mazák dotlačil balónek za brankovou čáru 3:2. A to byl náš poslední gól v těchto 15 minutách. Od této chvíle střílí góly už jen Vítkovičtí a na konci 2. třetiny je stav 7:2. 3.třetina už byla pro náš tým zkouškou psychických a hlavně fyzických  sil. Domácí vstřelily ve 4. a 6. minutě dva góly a zvýšili stav na 9:2. Při pohledu na naše hráče se nabízela otázka: „Kde berou síly, to není přece možné že ještě běhají?“ Jejich úsilí bylo odměněno třetí brankou do sítě Vítkovic. V 11.minutě se trefil do černého V.Crhonek. Touto střelou stanovil konečné skóre zápasu na stavu 9:3.

Když jsem děkoval hráčům po prvním utkání, tak po tomto utkání nezbývá než smeknout. Můžeme být pyšní na tyto hráče, kteří i přes porážku skvěle reprezentovali město Uničov v Ostravě.