V derby se Šumperkem muži A neuspěli!!!

25.02.2018 16:35

FBC MARTECH ZŠ UNIČOV – FBC ASPER ŠUMPERK 5:8 (0:2, 2:4, 3:2)

V posledním utkání na domácí palubovce jsme chtěli moc uspět. Blíží se totiž konec sezóny a na našem kontě ještě není tolik bodů, abychom mohli mít jistotu účasti v této soutěži i pro příští rok. Favoritem tohoto utkání byl však Šumperk, který letos proplouvá poklidnými vodami středu tabulky. I když na začátku sezóny ve svých komentářích prohlašoval Jiří Trávníček útok na příčky vedoucí k postupu do vyšší soutěže. Jeho smělé plány se mu ale nepodaří splnit. Na druhou stranu v derby člověk nikdy neví? Do základní sestavy jsme postavili rychlostní typy hráčů, kteří měli eliminovat tlak soupeře. V prvních dvou třetinách se nám to přesto moc nedařilo. Šumperk začal zápas velmi dobře, byl více na míčku a od začátku působil aktivnějším a pohyblivějším dojmem. Nám se přesto podařilo zachytit začátek utkání, protože ještě ve 12. minutě svítilo na ukazateli skóre 0:0. (Pozn. Několik posledních klání se Šumperkem jsme totiž již v 5. minutě prohrávali 2:0). Jednalo se tedy pouze o územní převahu bez gólového efektu. Bohužel pro nás, co se Šumperku nepodařilo na začátku utkání, tak se povedlo v rozmezí 60 sekund ve 13. a 14. minutě. Dva slepené góly M. Vařeky a Š. Maixnera dostali Šumperk tzv. na koně a nás tam, kam jsme nechtěli. Na začátku 2. třetiny jsme sice zásluhou J. Šincla snížili na 1:2, ale díky faulu L. Jemelky a následné přesilové hře hostů jsme vzápětí opět prohrávali o 2 góly. Tentokrát se trefil obávaný střelec Jiří Trávníček. Tímto gólem navíc odstartoval svou střeleckou produktivitu dnešního utkání, protože vstřelil celkem 5 gólů a prakticky tak rozhodl o 3 bodech pro Šumperk. Nám se sice ještě ve 26. minutě podařilo zásluhou K. Dufka snížit na 2:3, ale závěr 2. třetiny opět patřil hostům. Po dvou třetinách nakonec 2:6. O přestávce mezi druhou a třetí třetinou bylo v kabině Šumperka veselo, vládla tam pohoda a nikdo si nepřipouštěl, že by se mohla opakovat situace z minulého zápasu, kdy jsme prohrávali po dvou třetinách 2:5 a nakonec jsme si odvezli ze Šumperka výhru 7:6 po prodloužení, přičemž kdyby nám rozhodčí před koncem utkání uznali ještě jeden regulérní gól, mohlo to být i v normální hrací době. V naší kabině byla naopak nálada velmi skleslá, protože se zápas nevyvíjel podle našich představ. Přesto jsme si vzpomněli na zmiňované utkání a připomněli hráčům, že nás hosté možná pod dojmem jasného zápasu na začátku 3. třetiny podcení a to by mohla být naše šance se ještě pokusit o zvrat. A to se také stalo. Přečkali jsme oslabení při vyloučení našeho kapitána M. Macha hned v prvních sekundách třetiny a pak jsme udeřili. Zrychlili jsme pohyb a tlak na soupeřovu branku. Nečekalo se dlouho a přišly i góly, postupně se trefili T. Šalda, K. Dufek a J. Novák – 5:6, to vše v čase 48:13. Najednou nás bylo plné hřiště a hosté se nestačili divit, co se to vlastně děje. Že by se zopakovalo minulé klání? Okamžitě si hráči Šumperka berou „time out“, aby se rychle vzpamatovali. Zbývalo nám přibližně 12 minut na dokonání zvratu v utkání. Soupeř však okamžitě změnil taktiku a náš tlak se mu do jisté míry podařilo otupit. Přesto jsme si ještě vytvořili minimálně 3 vyložené šance, ze kterých jsme mohli skórovat (T. Šalda, K. Dufek a asi největší šanci měl M. Macho po nahrávce L. Jemelky). Blížil se závěr utkání a rozhodnutí, kdo bude dnes úspěšnější? Scénář ze Šumperku se však neopakoval. V čase 57:41 se dostával do dobré příležitosti J. Trávníček, Z. Marčon jej fauloval a následovalo trestné střílení, které jmenovaný s přehledem proměnil (5:7). Vzápětí byl vyloučen na 2 minuty hostující M. Vařeka. Při naší následné přesilové hře, tlaku a pokusu o korigování skóre však z protiútoku 6 sekund před koncem pečetil tvrdou střelou J. Trávníček na konečných 8:5 z pohledu Šumperka. Štěstí se tedy tentokrát přiklonilo na stranu soupeře.

Závěr: Dvě třetiny byli hosté lepším týmem, třetí třetina patřila z větší části nám. Mohutně jsme dotahovali náskok soupeře, ale koncovku zápasu zrežíroval J. Trávníček dokonale v náš neprospěch. Nezbývá než pogratulovat Šumperku k vítězství a přát si, aby nevypustil poslední dvě utkání soutěže s FBS Olomouc a Hornetsem Brno ZŠ Horní a byl stejně úspěšný jako s námi. Nám bych chtěl také popřát, abychom v utkáních pravdy (3. a 4. 3. 2018) v Olomouci a Brně byli 100% a získali potřebných 6 bodů k záchraně v soutěži.

Góly + asistence našeho týmu: K. Dufek – 2+0; J. Šincl – 1+1; T. Šalda - 1+0;  J. Novák – 1+0; L. Jemelka – 0+1; M. Adámek – 0+1

Počet přesilovek: 4:3+trestné střílení

Využití: 1:1+1(TS) + 1 gól v oslabení

Počet střel na branku: 31:40 (5:8, 11:16, 15:16)

Sestava: A. Doušek, (P. Šenk) – M. Adámek, J. Šesták, M. Macho, S. Zámečník – K. Dufek, T. Šalda, J. Novák, Z. Marčon, L. Jemelka, J. Šincl, T. Pudil, D. Vaverka

Trenéři: L. Jemelka, M. Zmrzlý