Starší žáci získali v Šumperku 6 bodů

26.09.2018 10:44

FBC ZŠ Uničov – FBS Olomouc „A“ 7:5 (4:2, 1:3, 2:0)

V neděli ráno se vypravili starší žáci do Šumperka na svůj první turnaj. Hned v prvním utkání narazili na jednoho z aspirantů na titul v této kategorii, a to FBS Olomouc „A“. Kupodivu jsme to byl náš tým, jenž otevřel skóre. Po necelé minutě soupeř využil zaváhání naší obrany ke vstřelení vyrovnávací branky. Jenže to se zřejmě M. Slámovi, který po své úvodní brance, začal na hřišti řádit jako James Bond. Jeho další přesné trefy otočily v průběh první třetiny na 4:2 pro naše barvy, i když jsme v 6 minutě prohrávali 1:2. Jenže Olomouc, hnána hlasivkami trenéra Tomáše Hrušky, šlapala směrem k naší kleci nadále, a dalším průběhu střetnutí vyrovnala na 4:4. V druhé třetině se premiérově trefil Adam Zámečník, jenž míček poslal do pravého horního růžku soupeřovi branky, a opět nám dal náskok jedné branky. Jenže Olomouc do konce druhé třetiny srovnala na 5:5, když poskakující míček na brankovišti nakonec zapadl za záda M. Mencla. O osudu duelu mělo rozhodnout poslední dějství. Do boje už byli vysláni hráči z více zkušenostmi, ale i tak měla Olomouc více ze hry, ale Michal Mencl se rozchytal k velmi dobrému výkonu a za svá záda již nepustil žádný míček. Vše rozhodla standartní situace před brankovištěm soupeře, kterou využil Tonda Mikulík ke vstřelení šestého gólu. V závěru utkání ještě Marek Sláma dal závěrečnou tečku za tímto duelem, ze kterého si odvážíme překvapující tři body.

FbC Asper Šumperk – FBC ZŠ Uničov 4:8 (0:3, 3:3, 1:2)

Ve druhém nedělním utkání s domácím FbC Asper Šumperk jsme již příliš dobrý výkon nepodali. Celkově to utkání nebylo moc pohledné, neboť únava na některých hráčích byla už patrná. Od počátečního hvizdu rozhodčích jsme byli aktivnější ve hře dopředu, ale gól se nám dlouho nedařilo vstřelit. Nakonec to byl Lukáš Vachutka, jenž jako první otevřel účet toho utkání. Postupně jsme se dostali do tříbrankového náskoku, ale zadní vrátka jsme si nepohlídali. Díky tomu Šumperk ve druhé třetině snížil. Následně jsme opět odskočili na rozdíl tří gólů, a soupeře opět snížil. Takto jsme se přetahovali celou prostřední část střetnutí. Teprve závěr utkání jsem byl z naší strany asi nejlepší, i když Asper několikrát nebezpečně ohrozil naši klec.

Celkový projev týmu překvapil, i když se v sestavě objevilo plno nováčků – Vojta Novák v brance, dále Tomáš Frgál, Karel Kamberský, Adam Zámečník a Ríša Beneš.