Starší žáci Yellow za 4 body

04.10.2016 19:43

FBC ZŠ Uničov Yellow – FBC Tornáda Lutín 3:3 (1:0, 2:1, 0:2)

V sobotu se na domácím kolbišti představili starší žáci Yellow. První soupeřem jim tým FBC Tornáda Lutín, který hrál v loňské sezóně po hlavičkou FBS Olomouc B. V prvních minutách to byl spíše boj než nějaká pohledná hra. Oba týmy se hledaly, až se jako první našel náš soupeř. První větší závar před svou brankou řešil M. Volf, jenž ve 4 minutě dvakrát zasahoval nohou a při další střele mu pomohla tyč naší klece. Naší odpovědí na palbu Lutína byl průnik L. Vachutky, jenž skončil pouze na betonech gólmana Lutína. V polovině úvodní třetiny se hrál velmi svižný florbal a míček se přeléval ze strany na stranu a oba brankáři měli plné nohy a ruce práce. V poslední minutě jsme se ujali vedení, když L. Vachutka pohotově doklepl míček za záda brankáře Lutína. Druhou periodu začal lépe soupeř a M. Volf si hned v první minutě připsal na své konto další dobré zákroky. Tornádo zle dotíralo na naši branku, a tak částečné uklidnění přinesla pátá minuta, kdy L. Vachutka poslal přesnou přihrávku na J. Navrátila, jenž zvýšil na 2:0. O minutu později si z obrany vyběhl A. Čundrle, ale jeho atletický sprint zakončený střelbou skončil v náručí gólmana soupeře. A jak se říká: “Nedáš, dostaneš!“. Což se i stalo. Naše obrana nepokryla útočníka Lutína, jehož vystřelený míček propadl M. Volfovi mezi nohy - 2:1. V poslední minutě druhé třetiny zvýšil skóre v náš prospěch M. Sláma. Poslední dějství se gólově lépe vydařilo Lutínu. Od prvních vteřin jsme se dostali pod Tornáda. Jedinou naší odpovědí byl výpad A. Čundrle, kterého však vychytal brankář soupeře. Bohužel zvýšené napadání Lutína udělalo vrásky na čele obou domácích trenérů, neboť obránci začali kupit chyby a po jednom nepovedeném založení útoku, Lutín snížil na rozdíl jediné branky. Snaha A. Caletky, či běžecké výkony A. Čundrleho vyšly naprázdno, a tak o zápase rozhodla poslední minuta zápasu. M. Volf získal míček a vyhodil ho na rozbíhajícího se M. Slámu. Bohužel jediný v celé hale, kdo viděl, že byl míček hozen přes půlící čáru, byl rozhodčí M. CH. Následný volný úder Lutín využil ke vstřelení vyrovnávací branky. Marná byla už naše snaha dostat počtvrté míček za záda gólmana Lutína. Zápas tak skončil naprosto zaslouženou dělbou bodů.

FBS Olomouc B – FBC ZŠ Uničov Yellow 1:20 (1:8, 0:7, 0:5)

Druhý duel s rezervou FBS Olomouc byl rozhodnut v průběhu prvních pěti minut. Olomouc nás nechala hrát a dá se říct, že co jsme vystřelili na branku, tak skončilo v síti brankáře Olomouce.