Starší žáci Yellow vezou z Libiny 6 bodů

07.03.2017 08:08

FBC ZŠ Uničov Yellow – FBK Lynx Šumperk 9:1

Rezerva uničovských starších žáků se v sobotu vydala do nedaleké Libiny. V úvodním duelu turnaje se utkala s FBK Lynx Šumperk. A florbal v ranních hodinách plakal nad hrou obou týmu, myslím, že lépe by bylo venku na jarním vzduchu než v hale, kde se hrálo. Plno nepřesností vycházející z obranné fáze, zakončení postrádalo přesnost a běžecké kvality našeho týmu dosahovaly rychlosti miminka batolícího se ke kočárku. A tak nebylo divu, že se M. Volf v brance vůbec nenudil. Občas mu kolem uší probzučel míček, který následně cinkal o tyčku naší klece. Bylo tedy s podivem, že jsme se ve 3 minutě ujali vedení 1:0. Lynx se snažil o vyrovnání, ale štěstí mu ukázalo odvrácenou tvář, když v šesté minutě zvýšil M. Dohnal na 2:0. Do konce první třetiny se ještě trefil D. Šebesta, který využil zaváhání obrany Šumperka. Druhá perioda byla z naší třetiny palebně povedenější. Čtyři přesné zásahy rozhodly o naší výhře, ovšem při pohledu na náš výkon musel florbalový fanoušek ronit krokodýlí slzy. Poslední dějství se už více, méně dohrávalo. Tuto třetinu jsme odehráli asi nejslušněji, M. Volf už neměl tolik práce, bohužel totální kolaps v obraně způsobil, že jednou kapituloval. Výhra to byla zasloužená, ale na předvedený výkon musíme co nejdříve zapomenout.

FBC Zeal Lipník – FBC ZŠ Uničov Yellow 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Druhý duel s ambiciózním Lipníkem jsme zahráli o něco lépe. Jenže naši útočnou snahu hatil soupeř perfektním vykrýváním středu centrálního kurtu. Tím pádem málokterý míček doplachtil až ke gólmanovi soupeře, pokud ano, tak to bylo rychlostí pampeliškového chmýří. Patrné to bylo v úvodní třetině, kdy se snad míček potřikráte dokutálel k brance soupeře. Mnohem více práce měl M. Faltus, který několikrát vyrážel míček helmou mimo svou klec. Tento trend zápasu pokračoval i po celou druhou třetinu. Oba týmy se snažily dát první a zřejmě i klíčový gól zápasu, ale oba brankáři byli proti tomu. Rozuzlení tajenky přinesla poslední dvanáctiminutovka. V úvodu třetí minuty aktivně napadal L. Ostravský hráče Lipníka a ti snad udělali první chybu v zápase. L. Ostravský vybojoval míček za brankou soupeře, ihned ho poslal před branku M. Slámovi, jenž nechytatelnou bombou rozvlnil síťku soupeře. Lipník se snažil vyrovnat, více vysunul napadající hroty, ale i přes naše chybující hráče se mu nepodařilo dostat míček za záda M. Faltuse. V závěrečných vteřinách zápasu jsme dostali míček do obranného pásma soupeře, kde ho velmi dobře držel M. Dohnal, jemuž se nakonec vteřinu před klaksonem oznamující konec zápasu, podařilo nějakým způsobem „došolíchat“ míček podruhé do branky Lipníku. Sice jsme získali tři body, ale zápasu by zřejmě více slušela remíza.